Vrijstaande woning te koop: Zuideinde 89, Oostzaan

Zuideinde 89

Kerkbuurt, Oostzaan

€ 2.195.010
Buurt Kerkbuurt, OostzaanBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 566m²
237% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Albert Heijn op 147m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met allure

Deze vrijstaande woning aan Zuideinde 89 in Oostzaan is een echte blikvanger. Met 566 m² woonoppervlak en een perceel van 1122 m² biedt het ongekende ruimte, zowel binnen als buiten. Het bouwjaar 1990 betekent dat je profiteert van een moderne bouwstijl, terwijl de ligging in het groene Oostzaan voor rust en privacy zorgt. De vraagprijs van €2.195.010 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit van deze woning. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor vrijstaande woningen in Oostzaan ligt lager, maar dit object is uitzonderlijk groot.

Kerkbuurt: een hechte gemeenschap

De woning staat in de buurt Kerkbuurt, een wijk waar bewoners elkaar kennen en waarderen. Op basis van drie beoordelingen krijgt de buurt een 8,46. Een bewoner zegt: "ons kent ons" en noemt het een "top buurt". Een ander vult aan: "het is een hele fijne buurt met veel ver leeftijden maar iedereen maakt een praatje met mekaar." De buurt telt ruim 7.000 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. Het is een plek waar je snel thuis bent.

Dagelijks leven in Oostzaan

In de straat zelf is het rustig, maar voor dagelijkse boodschappen hoef je niet ver. Albert Heijn zit om de hoek, op twee minuten lopen. Dirk en Jumbo zijn ook binnen tien minuten te voet bereikbaar. Voor kinderen zijn er basisscholen dichtbij: Openbare Basisschool De Rietkraag op loopafstand en Christelijke Basisschool De Korenaar een paar straten verder. De gemeente Oostzaan biedt een fijne mix van dorpse rust en stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via 11 Makelaars I Baerz & Co Waterland - Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.195.010
Prijs per m²€ 3.878
Woonoppervlakte566m²
Perceeloppervlakte1122m²
Bouwjaar1990
BuurtKerkbuurt
WijkWijk 00
GemeenteOostzaan

Locatie

Zuideinde 89, Oostzaan

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

8.9
Robin-Ann
24-03-2025
top buurt

ons kent ons

8.3
Robin-Ann
16-02-2025
ons kent ons

het is een hele fijne buurt met veel ver leeftijden maar iedereen maakt een praatje met mekaar

8.3
Corry
25-12-2023
Fijne buurt om in te wonen

Gezellige mensen, fijne buurt, veel groen, een hoop natuur, wil niks anders

Buurt statistieken

Gegevens uit Kerkbuurt

Inwoners7.095
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Kerkbuurt

Woningvoorraad3.123
Gem. WOZ-waarde€ 431.000
Koopwoningen60%
Huurwoningen40%

Supermarkten

34 binnen 5 km

Albert Heijn
Klaverweide 10
147m
Dirk
Hannie Schaftplein 1
717m
Jumbo
Westeinde 26
981m

Scholen

62 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Rietkraag
Basisonderwijs · 208 leerlingen
279m
Christelijke Basisschool De Korenaar
Basisonderwijs · 262 leerlingen
581m
Openbare Basisschool De Kweekvijver
Basisonderwijs · 234 leerlingen
714m

Veelgestelde vragen

Over Zuideinde 89, Oostzaan

Is de vraagprijs van €2.195.010 reëel voor deze woning?

De vraagprijs is fors hoger dan het buurtgemiddelde van €529.150, maar dat komt doordat deze woning met 566 m² woonoppervlak uitzonderlijk groot is. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €4.188, wat bij dit oppervlak neerkomt op circa €2,37 miljoen. De prijs is dus marktconform voor een woning van dit formaat.

Hoe is de buurt Kerkbuurt om in te wonen?

Kerkbuurt scoort een 8,46 op basis van drie bewonersreviews. Bewoners noemen het een 'top buurt' met een 'ons kent ons' sfeer. Er wonen veel gezinnen en ouderen, en de buurt is groen en rustig. Het is een fijne plek voor wie op zoek is naar een hechte gemeenschap.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Openbare Basisschool De Rietkraag ligt op 279 meter, Christelijke Basisschool De Korenaar op 581 meter en Openbare Basisschool De Kweekvijver op 714 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder, naar Kolom praktijkcollege Noord op 1,6 km.

Hoe is het met de bereikbaarheid per openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 5,8 km afstand, dus voor dagelijks woon-werkverkeer ben je vooral aangewezen op de auto of fiets.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A, 25% label B en 25% label C. Het is dus aannemelijk dat deze woning een goed label heeft, maar check dit bij de makelaar.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in Kerkbuurt?

Op dit moment staan er 6 koopwoningen te koop in de buurt, waarvan deze vrijstaande woning de duurste is. De gemiddelde vraagprijs is €529.150 en de mediaan €467.500. Het aanbod is dus beperkt, en deze woning springt eruit door zijn omvang.