Achtmaal
Noord-BrabantZundertAchtmaal

Achtmaal, Zundert

Wijk in Zundert

Achtmaal heeft 1.735 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 720 woningen in AchtmaalMomenteel staan er 2 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in AchtmaalOp basis van geregistreerde woningen

Achtmaal bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Zundert De wijk heeft een totaal oppervlakte van 2.706 hectare, waarvan 2.700 hectare land en 7 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK087903. Het postcodegebied is 4881AX-4885MZ.

Inwoners

Achtmaal telt 1.735 inwoners. Hiervan is 53,0% man en 47,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (32,9%). De overige leeftijden zijn 22,5% voor '65 jaar of ouder', 21,0% voor '25 tot 45 jaar', 13,5% voor '0 tot 15 jaar' en 9,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,1% is ongehuwd, 46,7% is gehuwd, 4,6% is gescheiden en 4,6% is verweduwd. 1.400 inwoners komen uit Nederland, 300 komen uit Europa en 30 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 740 huishoudens in Achtmaal. 26,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 41,2% huishoudens zonder kinderen en 32,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Achtmaal zijn er 1.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.400, wat €5.000 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €27.500, wat €3.300 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Achtmaal zijn middelbaar opgeleid. 46,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 31,9% heeft VMBO of MBO 1 en 21,5% heeft HBO of WO.

Van de 1.735 inwoners heeft ongeveer 72% betaald werk, wat neerkomt op 1.249 mensen. Dit is 7% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (70%), terwijl 30% als zelfstandige actief is. In Achtmaal ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 340 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Achtmaal zijn er 720 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €438.000. Hiervan is ongeveer 91% bewoond en 9% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 16% huurwoningen en 84% koopwoningen. Van de woningen is 84% in particulier bezit, 3% in handen van woningcorporaties en 13% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Achtmaal zijn 1950-1970 (21%) en 1970-1980 (14%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Achtmaal. De nieuwste aangeboden woning is H. Roland Holstlaan 15 door Van Hassel Makelaars | NVM op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Achtmaal.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Achtmaal. De meest recentelijke woning is Pastoor de Bakkerstraat 1E aangeboden door www.klikvoorwonen.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Achtmaal.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Achtmaal.

Energie

In Achtmaal zijn er 645 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (19%), C (19%) en A (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Achtmaal 3.860 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 46% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.540 m³ per jaar 57% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
7,3 km
Apotheek
7,4 km
Ziekenhuis
13,3 km
Supermarkt
1,1 km
Treinstation
14,8 km
Dagverblijf
1,1 km
Basisschool
1,1 km
Middelbare school
7,5 km
Bekijk woningen in Achtmaal

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Achtmaal

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Achtmaal

Kaart van Verspreide huizen Achtmaal
Verspreide huizen AchtmaalBuurt
Achtmaal heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
195Eenpersoonshuishoudens
305Huishoudens zonder kinderen
240Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€27.500 P.J.gemiddeld per inwoner10% onder landelijk gemiddelde
€32.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger13% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Achtmaal
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Achtmaal in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Zundert

Cijfers van gemeente Zundert vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
25 dagen ▼ 11,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
150
verkopen in afgelopen jaar
243 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+107%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Achtmaal
1.540
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Achtmaal
3.860
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Achtmaal

Wat voor woningen staan er in Achtmaal?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 51% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (62%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Achtmaal?

Een koopwoning in Achtmaal werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €1.077.373 (€4.294 per m²). Daarmee ligt het 107% boven het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Achtmaal?

Wijk Achtmaal telt 1.735 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (33%).

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Achtmaal?

Het woningaanbod in Achtmaal is opvallend zuinig: 64% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.540 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Achtmaal?

Vanuit Achtmaal bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,1 km, een huisarts op 7,3 km, een treinstation op 14,8 km, een basisschool op 1,1 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk