Kern Ter Aar
Zuid-Holland›Nieuwkoop›Kern Ter Aar

Kern Ter Aar, Nieuwkoop

Wijk in Nieuwkoop

9.8
Bewoners geven Kern Ter Aar een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Kern Ter Aar heeft 5.005 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 2.121 woningen in Kern Ter AarMomenteel staan er 15 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Kern Ter AarOp basis van geregistreerde woningen

Kern Ter Aar bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Nieuwkoop De wijk heeft een totaal oppervlakte van 720 hectare, waarvan 700 hectare land en 20 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK056910. Het postcodegebied is 2461AA-2461XK.

Inwoners

Kern Ter Aar telt 5.005 inwoners. Hiervan is 50,0% man en 50,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (24,9%). De overige leeftijden zijn 24,6% voor '45 tot 65 jaar', 23,0% voor '65 jaar of ouder', 16,7% voor '0 tot 15 jaar' en 10,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,2% is ongehuwd, 42,9% is gehuwd, 6,1% is gescheiden en 4,8% is verweduwd. 4.150 inwoners komen uit Nederland, 370 komen uit Europa en 480 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.130 huishoudens in Kern Ter Aar. 30,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 33,1% huishoudens zonder kinderen en 36,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Kern Ter Aar zijn er 4.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €41.200, wat €1.000 (2%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.900, wat €1.000 (3%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Kern Ter Aar zijn middelbaar opgeleid. 52,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 24,2% heeft VMBO of MBO 1 en 23,7% heeft HBO of WO.

Van de 5.005 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 3.804 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Kern Ter Aar ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.020 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Kern Ter Aar zijn er 2.121 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €434.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 32% huurwoningen en 68% koopwoningen. Van de woningen is 68% in particulier bezit, 25% in handen van woningcorporaties en 7% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Kern Ter Aar zijn 1980-1990 (24%) en 1970-1980 (22%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Kern Ter Aar. De nieuwste aangeboden woning is Lijsterbeslaan 46 door Drieman Garantiemakelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Kern Ter Aar.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Kern Ter Aar. De meest recentelijke woning is Essenlaan 21 aangeboden door www.hureninhollandrijnland.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Kern Ter Aar.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Kern Ter Aar.

Energie

In Kern Ter Aar zijn er 1.274 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (32%), A (29%) en B (21%). Gemiddeld verbruikt een adres in Kern Ter Aar 2.640 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 4% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 830 m³ per jaar 4% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
6,9 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
8,5 km
Dagverblijf
0,9 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
5,8 km
Bekijk woningen in Kern Ter Aar

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Kern Ter Aar

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Kern Ter Aar

Kaart van Aardam West
9.8Aardam WestBuurt
Kaart van Aardam Oost
Aardam OostBuurt
Kaart van Bovenland
BovenlandBuurt
Kaart van Ter Aar Buitengebied
Ter Aar BuitengebiedBuurt
9.8
Bewoners geven Kern Ter Aar een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Kern Ter Aar

Praat mee
9.8
Hanny
Overig · Tussenwoning
Aardam West26-10-2025
Ouderwets gemoedelijk

Rustig woonerf met speeltuin aan de buitenkant van het dorp naast een park. Ik woon hier gelukkig al heel lang en zie kinderen van toen, nu als volwassenen terugkomen.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
645Eenpersoonshuishoudens
705Huishoudens zonder kinderen
780Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.900 P.J.gemiddeld per inwoner3% onder landelijk gemiddelde
€41.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% onder landelijk gemiddelde
84%van de werkenden is in loondienst
16%van de werkenden is zelfstandig
76%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Kern Ter Aar
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Kern Ter Aar

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€441.250
gemiddeld▼ 16,7%
€465.000
mediaan▼ 7,0%
8 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.683
gemiddeld▼ 10,8%
€3.974
mediaan▼ 3,0%
-2% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
38 dagen ▼ 23,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
116
verkopen in afgelopen jaar
130 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-2%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Kern Ter Aar
830
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Kern Ter Aar
2.640
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Kern Ter Aar

Hoe ziet de woningvoorraad in Kern Ter Aar eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 66% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (43%).

Wat kost een koopwoning in Kern Ter Aar?

Een koopwoning in Kern Ter Aar werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €517.496 (€4.114 per m²). Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 17%.

Wat voor mensen wonen er in Kern Ter Aar?

Wijk Kern Ter Aar telt 5.005 inwoners. Veel gezinnen: 37% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Kern Ter Aar?

Het woningaanbod in Kern Ter Aar is opvallend zuinig: 59% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 830 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Kern Ter Aar?

Vanuit Kern Ter Aar bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 8,5 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Kern Ter Aar?

Op dit moment vind je in Kern Ter Aar 15 koopwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen