Kloosterhaar
Overijssel›Hardenberg›Kloosterhaar

Kloosterhaar, Hardenberg

Wijk in Hardenberg

8.5
Bewoners geven Kloosterhaar een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Kloosterhaar heeft 1.530 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 605 woningen in KloosterhaarMomenteel staan er 7 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in KloosterhaarOp basis van geregistreerde woningen

Kloosterhaar bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Hardenberg De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.046 hectare, waarvan 970 hectare land en 75 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK016017. Het postcodegebied is 7694AA-7694TJ.

Inwoners

Kloosterhaar telt 1.530 inwoners. Hiervan is 52,6% man en 47,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (29,4%). De overige leeftijden zijn 24,2% voor '25 tot 45 jaar', 18,6% voor '65 jaar of ouder', 16,3% voor '0 tot 15 jaar' en 12,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 45,1% is ongehuwd, 45,8% is gehuwd, 4,9% is gescheiden en 4,6% is verweduwd. 1.425 inwoners komen uit Nederland, 80 komen uit Europa en 30 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 600 huishoudens in Kloosterhaar. 24,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 33,3% huishoudens zonder kinderen en 42,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Kloosterhaar zijn er 1.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.400, wat €7.800 (18%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.200, wat €6.700 (19%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Kloosterhaar zijn middelbaar opgeleid. 47,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 38,8% heeft VMBO of MBO 1 en 13,8% heeft HBO of WO.

Van de 1.530 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 1.163 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Kloosterhaar ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 250 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Kloosterhaar zijn er 605 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €351.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 29% huurwoningen en 71% koopwoningen. Van de woningen is 70% in particulier bezit, 23% in handen van woningcorporaties en 7% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Kloosterhaar zijn 1950-1970 (33%) en 1970-1980 (17%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Kloosterhaar. De nieuwste aangeboden woning is Kleinhaar 28 door Huispedia. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Kloosterhaar.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Kloosterhaar. De meest recentelijke woning is Fredriksstraat 39 aangeboden door www.dewoningzoeker.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Kloosterhaar.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Kloosterhaar.

Energie

In Kloosterhaar zijn er 319 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (33%), C (18%) en A+ (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Kloosterhaar 3.470 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 36% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.050 m³ per jaar 31% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,9 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
6,5 km
Supermarkt
3,4 km
Treinstation
8,6 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
9,4 km
Bekijk woningen in Kloosterhaar

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Kloosterhaar

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Kloosterhaar

Kaart van Verspreide huizen Kloosterhaar
8.5Verspreide huizen KloosterhaarBuurt
Kaart van Kloosterhaar Kern
Kloosterhaar KernBuurt
8.5
Bewoners geven Kloosterhaar een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Kloosterhaar

Praat mee
8.5
Bad
Gezin · Boerderij
Leuk buiten a

Er is weinig te doen maar als je graag buiten bent is het erg leuk want je zit midden in de natuur. En de slager heeft het beste vlees.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
145Eenpersoonshuishoudens
200Huishoudens zonder kinderen
255Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.200 P.J.gemiddeld per inwoner19% onder landelijk gemiddelde
€34.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger18% onder landelijk gemiddelde
86%van de werkenden is in loondienst
14%van de werkenden is zelfstandig
76%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Kloosterhaar
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Kloosterhaar

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
92 dagen ▲ 73,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
22
verkopen in afgelopen jaar
185 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€299.500
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Kloosterhaar
1.050
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Kloosterhaar
3.470
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Kloosterhaar

Hoe ziet de woningvoorraad in Kloosterhaar eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 55% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (46%).

Wat kost een koopwoning in Kloosterhaar?

Een koopwoning in Kloosterhaar werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €596.455 (€3.123 per m²).

Hoe is de bevolking van Kloosterhaar samengesteld?

Wijk Kloosterhaar telt 1.530 inwoners. Veel gezinnen: 43% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Kloosterhaar?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Kloosterhaar is minder zuinig: 31% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.050 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Kloosterhaar?

Vanuit Kloosterhaar bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,4 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 8,6 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen