Mander

Mander, Tubbergen

Wijk in Tubbergen

Mander heeft 380 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 147 woningen in ManderMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ManderOp basis van geregistreerde woningen

Mander bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Tubbergen De wijk is gecodeerd als WK018310. Het postcodegebied is 7663TA-7663TZ.

Inwoners

Mander telt 380 inwoners. Hiervan is 55,3% man en 46,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,9%). De overige leeftijden zijn 22,4% voor '25 tot 45 jaar', 19,7% voor '0 tot 15 jaar', 15,8% voor '65 jaar of ouder' en 11,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 51,3% is ongehuwd, 42,1% is gehuwd, 3,9% is gescheiden en 3,9% is verweduwd. 375 inwoners komen uit Nederland, 5 komen uit Europa en 5 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 135 huishoudens in Mander. 22,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 25,9% huishoudens zonder kinderen en 51,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,8 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Mander zijn er 300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.200, wat €800 (2%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.500, wat €1.300 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Mander zijn middelbaar opgeleid. 46,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,3% heeft HBO of WO en 20,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 380 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 277 mensen. Dit is 8% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (66%), terwijl 34% als zelfstandige actief is. In Mander ontvangt 18% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 50 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Mander zijn er 147 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €442.000. Hiervan is ongeveer 88% bewoond en 12% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 30% huurwoningen en 70% koopwoningen. Van de woningen is 69% in particulier bezit, 30% van overige verhuurders en 1% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in Mander zijn 1990-2000 (16%) en 1925-1950 (13%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Mander. De nieuwste aangeboden woning is Oude Uelserdijk 6 door Buitenstate Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Mander.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Mander. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Mander.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Mander.

Energie

In Mander zijn er 115 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (22%), G (20%) en A (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Mander 4.120 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 56% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.620 m³ per jaar 65% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
5,0 km
Apotheek
5,3 km
Ziekenhuis
17,0 km
Supermarkt
2,0 km
Treinstation
16,3 km
Dagverblijf
2,0 km
Basisschool
2,1 km
Middelbare school
5,3 km
Bekijk woningen in Mander

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Mander

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Mander

Kaart van Verspreide huizen Mander
Verspreide huizen ManderBuurt
Mander heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
30Eenpersoonshuishoudens
35Huishoudens zonder kinderen
70Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.500 P.J.gemiddeld per inwoner4% onder landelijk gemiddelde
€38.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Mander
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Mander in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Tubbergen

Cijfers van gemeente Tubbergen vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€950.000
gemiddeld
€950.000
mediaan
7 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€2.770
gemiddeld
€2.770
mediaan
+19% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
72 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
150
verkopen in afgelopen jaar
203 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+19%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
64 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
8
verhuringen in afgelopen jaar
162 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-25%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Mander
1.620
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Mander
4.120
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Mander

Welk type woningen overheerst in Mander?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 55% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (50%).

Hoe duur zijn huizen in Mander?

Een koopwoning in Mander werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €617.542 (€3.248 per m²). Daarmee ligt het 19% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Mander?

Wijk Mander telt 380 inwoners. Veel gezinnen: 52% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Mander?

Het woningaanbod in Mander is opvallend zuinig: 60% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.620 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Mander?

Vanuit Mander bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,0 km, een huisarts op 5,0 km, een treinstation op 16,3 km, een basisschool op 2,1 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk