Nieuwendijk
Noord-BrabantAltenaNieuwendijk

Nieuwendijk, Altena

Wijk in Altena

6.7
Bewoners geven Nieuwendijk een voldoende beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Nieuwendijk heeft 3.735 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.638 woningen in NieuwendijkMomenteel staan er 14 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in NieuwendijkOp basis van geregistreerde woningen

Nieuwendijk bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Altena De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.011 hectare, waarvan 1.000 hectare land en 11 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK195903. Het postcodegebied is 4255EA-4255VZ.

Inwoners

Nieuwendijk telt 3.735 inwoners. Hiervan is 51,3% man en 48,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,0%). De overige leeftijden zijn 24,5% voor '25 tot 45 jaar', 21,3% voor '65 jaar of ouder', 15,9% voor '0 tot 15 jaar' en 10,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 43,4% is ongehuwd, 45,2% is gehuwd, 6,3% is gescheiden en 5,1% is verweduwd. 3.395 inwoners komen uit Nederland, 115 komen uit Europa en 220 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.615 huishoudens in Nieuwendijk. 29,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,4% huishoudens zonder kinderen en 36,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen.

In Nieuwendijk zijn er 3.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.800, wat €1.000 (3%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €35.800. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.100, wat €900 (3%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €29.200. De meeste inwoners van Nieuwendijk zijn middelbaar opgeleid. 48,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,5% heeft VMBO of MBO 1 en 21,8% heeft HBO of WO.

Van de 3.735 inwoners heeft ongeveer 68% betaald werk, wat neerkomt op 2.540 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Nieuwendijk ontvangt 25% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 710 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Nieuwendijk zijn er 1.638 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €351.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 37% huurwoningen en 63% koopwoningen. Van de woningen is 63% in particulier bezit, 32% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Nieuwendijk zijn 1950-1970 (21%) en 1970-1980 (20%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Nieuwendijk. De nieuwste aangeboden woning is Hankse Buitenkade 55 door Mol & Roubos Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Nieuwendijk.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Nieuwendijk. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Nieuwendijk.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Nieuwendijk.

Energie

In Nieuwendijk zijn er 1.613 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (25%), C (24%) en B (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Nieuwendijk 2.870 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 2% boven het landelijke gemiddelde van 2.810 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 1.100 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 14% onder het landelijke gemiddelde van 1.280 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,7 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
10,9 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
9,9 km
Dagverblijf
0,9 km
Basisschool
0,9 km
Middelbare school
5,0 km
Bekijk woningen in Nieuwendijk

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Nieuwendijk

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Nieuwendijk

Kaart van Buitengebied Nieuwendijk noordoost
Buitengebied Nieuwendijk noordoostBuurt
Kaart van Buitengebied Nieuwendijk zuid
Buitengebied Nieuwendijk zuidBuurt
6.7
Bewoners geven Nieuwendijk een ruime voldoende
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
7.0
Tessa
Gezin · Tussenwoning
Nieuwendijk
11-09-2024
Klein dorpje waar weinig te doen is.

Ik woon hier zelf nog niet zo lang maar ben wel van mening dat er enorm weinig te doen is. Je hebt hier dan wel je basis winkels die je nodig hebt maar meer heb je niet echt. Er zijn ook aardig wat mensen naar de buurt dorpen gegaan i.v.m. hier zo weinig te doen is. Verder de rust is soms dan wel lekker en het is ook een mooi dorpje. Je komt iedereen wel dagelijks tegen en dan zeg je vaak wel gedag tegen ze of je maakt een praatje met ze.

6.3
Margreet
Samenwonend · Overig
Nieuwendijk
09-09-2024
Goed wonen, maar....

Het is prima wonen in Nieuwendijk. Het groenonderhoud kan beter. De sociale controle is groot in ons gedeelte van de straat. Er zijn verschillende huurwoningen waarbij de bewoners er een bende van maken. Jammer. Ook vaak al plastic inzamelzakken op straat ruim voor de ophaalronden zijn. Bereik van en naar het dorp is slecht als je niet zelf een auto hebt.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
470Eenpersoonshuishoudens
555Huishoudens zonder kinderen
590Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.100 P.J.gemiddeld per inwoner2% onder landelijk gemiddelde
€36.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger1% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Nieuwendijk in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Nieuwendijk

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
15 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
54
verkopen in afgelopen jaar
136 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€310.000

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Nieuwendijk
1.100
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Nieuwendijk
2.870
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Nieuwendijk

Welk type woningen overheerst in Nieuwendijk?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 60% van de woningen is van vóór 1945.

Hoe duur zijn huizen in Nieuwendijk?

Een koopwoning in Nieuwendijk werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €535.111 (€3.939 per m²).

Hoe is de bevolking van Nieuwendijk samengesteld?

Wijk Nieuwendijk telt 3.735 inwoners. Veel gezinnen: 37% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Nieuwendijk?

Vanuit Nieuwendijk bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,9 km, een huisarts op 0,7 km, een treinstation op 9,9 km, een basisschool op 0,9 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Nieuwendijk?

Op dit moment vind je in Nieuwendijk 14 koopwoningen. De markt is hier snel: een koopwoning staat gemiddeld maar 15 dagen te koop.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk