Noord

Noord, Achtkarspelen

Wijk in Achtkarspelen

Noord heeft 12.140 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 5.194 woningen in NoordMomenteel staan er 50 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in NoordOp basis van geregistreerde woningen

Noord bevindt zich in de provincie Friesland, in de gemeente Achtkarspelen De wijk heeft een totaal oppervlakte van 4.709 hectare, waarvan 4.625 hectare land en 84 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK005900. Het postcodegebied is 9285JA-9873TK.

Inwoners

Noord telt 12.140 inwoners. Hiervan is 51,0% man en 49,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,2%). De overige leeftijden zijn 21,9% voor '25 tot 45 jaar', 21,2% voor '65 jaar of ouder', 16,7% voor '0 tot 15 jaar' en 13,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,7% is ongehuwd, 41,5% is gehuwd, 6,7% is gescheiden en 5,1% is verweduwd. 11.180 inwoners komen uit Nederland, 445 komen uit Europa en 515 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 5.220 huishoudens in Noord. 32,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,7% huishoudens zonder kinderen en 36,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Noord zijn er 9.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €30.800, wat €6.600 (18%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €24.500, wat €6.300 (20%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Noord zijn middelbaar opgeleid. 50,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 32,1% heeft VMBO of MBO 1 en 17,5% heeft HBO of WO.

Van de 12.140 inwoners heeft ongeveer 63% betaald werk, wat neerkomt op 7.648 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Noord ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 2.270 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Noord zijn er 5.194 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €246.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 36% huurwoningen en 64% koopwoningen. Van de woningen is 64% in particulier bezit, 31% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Noord zijn 1950-1970 (25%) en 1970-1980 (24%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Noord. De nieuwste aangeboden woning is Harmen Sytstrastraat 7 door Moniek Bremer Makelaardij op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Noord.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Noord. De meest recentelijke woning is Molenstraat 21 aangeboden door www.frieslandhuurt.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Noord.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Noord.

Energie

In Noord zijn er 5.337 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (26%), B (17%) en A (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Noord 2.630 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 0% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.260 m³ per jaar 29% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,5 km
Apotheek
1,7 km
Ziekenhuis
19,5 km
Supermarkt
1,7 km
Treinstation
3,4 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
3,9 km
Bekijk woningen in Noord

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Noord

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd

Verspreide huizen BuitenpostBuurt
Kaart van Verspreide huizen Gerkesklooster
Verspreide huizen GerkeskloosterBuurt
Kaart van Verspreide huizen Kootstertille
Verspreide huizen KootstertilleBuurt
Kaart van Verspreide huizen Twijzel
Verspreide huizen TwijzelBuurt
Kaart van Verspreide huizen Twijzelerheide
Verspreide huizen TwijzelerheideBuurt
Noord heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
1.690Eenpersoonshuishoudens
1.605Huishoudens zonder kinderen
1.925Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€24.500 P.J.gemiddeld per inwoner20% onder landelijk gemiddelde
€30.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger17% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Noord in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Noord

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€417.458
gemiddeld▲ 4,2%
€380.000
mediaanstabiel
24 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€2.642
gemiddeld▲ 2,3%
€2.586
mediaan▲ 2,2%
-16% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
69 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
67
verkopen in afgelopen jaar
175 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-16%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Noord
1.260
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Noord
2.630
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Noord

Wat voor woningen staan er in Noord?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 50% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (40%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Noord?

Een koopwoning in Noord werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €435.716 (€2.721 per m²). Daarmee ligt het 16% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Noord?

Wijk Noord telt 12.140 inwoners. Veel gezinnen: 37% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Noord?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Noord is minder zuinig: 42% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.260 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Noord?

Vanuit Noord bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,7 km, een huisarts op 1,5 km, een treinstation op 3,4 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).