Oegstgeest Noord
Zuid-HollandOegstgeestOegstgeest Noord

Oegstgeest Noord, Oegstgeest

Wijk in Oegstgeest

9.1
Bewoners geven Oegstgeest Noord een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Oegstgeest Noord heeft 5.920 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 2.683 woningen in Oegstgeest NoordMomenteel staan er 16 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Oegstgeest NoordOp basis van geregistreerde woningen

Oegstgeest Noord bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Oegstgeest De wijk heeft een totaal oppervlakte van 261 hectare, waarvan 215 hectare land en 47 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK057904. Het postcodegebied is 2343BG-2343ZZ.

Inwoners

Oegstgeest Noord telt 5.920 inwoners. Hiervan is 48,5% man en 51,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,7%). De overige leeftijden zijn 26,3% voor '65 jaar of ouder', 19,9% voor '25 tot 45 jaar', 14,7% voor '0 tot 15 jaar' en 10,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 41,0% is ongehuwd, 47,0% is gehuwd, 7,2% is gescheiden en 4,8% is verweduwd. 4.430 inwoners komen uit Nederland, 590 komen uit Europa en 905 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.680 huishoudens in Oegstgeest Noord. 32,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,7% huishoudens zonder kinderen en 33,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Oegstgeest Noord zijn er 4.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €45.000, wat €7.600 (20%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €37.000, wat €6.200 (20%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Oegstgeest Noord zijn hoogopgeleid. 48,9% heeft HBO of WO, 34,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 17,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 5.920 inwoners heeft ongeveer 63% betaald werk, wat neerkomt op 3.730 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Oegstgeest Noord ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.360 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Oegstgeest Noord zijn er 2.683 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €491.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 32% huurwoningen en 68% koopwoningen. Van de woningen is 68% in particulier bezit, 27% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Oegstgeest Noord zijn 1980-1990 (73%) en 1990-2000 (24%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Oegstgeest Noord. De nieuwste aangeboden woning is Willem Pijperlaan 9 door Vinkenbosch Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Oegstgeest Noord.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Oegstgeest Noord. De meest recentelijke woning is Thorbeckehof 30 aangeboden door Roommatch. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Oegstgeest Noord.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Oegstgeest Noord.

Energie

In Oegstgeest Noord zijn er 2.738 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (51%), A (23%) en B (23%). Gemiddeld verbruikt een adres in Oegstgeest Noord 2.650 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 0% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 920 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 6% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,9 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
3,9 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
4,5 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,9 km
Bekijk woningen in Oegstgeest Noord

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Oegstgeest Noord

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Oegstgeest Noord

Kaart van De Morsebel
8.6De MorsebelBuurt
Kaart van Haaswijk-West
9.6Haaswijk-WestBuurt
Kaart van Buitengebied
BuitengebiedBuurt
Kaart van Haaswijk-Oost
Haaswijk-OostBuurt
9.1
Bewoners geven Oegstgeest Noord een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
9.6
Moon
Alleenwonend · Tussenwoning
Haaswijk-West18-08-2025
Goeden buurt

Goed schoon rustig kindvriendelijk goed bereikbaar

8.6
Julian van Velsen
Gezin · Herenhuis
De Morsebel24-02-2025
Goede leuke buurt!

Rustige buurt. Veel aardige mensen en voel me altijd veilig. Alleen mis ik een voetbal veldje ofzo. Ergens waar de jongeren lekker kunnen voetballen/basketballen enzovoort. Supermarkt in de buurt (Lidl) en een winkelcentrum op fietsafstand. Strand ook niet al te ver weg en de stad ook niet. Eigenlijk gewoon een hele mooie buurt!

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
860Eenpersoonshuishoudens
930Huishoudens zonder kinderen
890Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€37.000 P.J.gemiddeld per inwoner21% boven landelijk gemiddelde
€45.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger21% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Oegstgeest Noord in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Oegstgeest Noord

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€730.000
gemiddeld▲ 3,9%
€550.000
mediaan▼ 12,7%
6 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.447
gemiddeld▲ 13,3%
€4.718
mediaan▼ 5,2%
+35% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
54 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
32
verkopen in afgelopen jaar
133 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+35%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Oegstgeest Noord
920
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Oegstgeest Noord
2.650
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Oegstgeest Noord

Welk type woningen overheerst in Oegstgeest Noord?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 79% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (48%).

Hoe duur zijn huizen in Oegstgeest Noord?

Een koopwoning in Oegstgeest Noord werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €702.953 (€5.282 per m²). Daarmee ligt het 35% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Oegstgeest Noord?

Het woningaanbod in Oegstgeest Noord is opvallend zuinig: 74% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 920 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Oegstgeest Noord?

Vanuit Oegstgeest Noord bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,9 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 4,5 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Oegstgeest Noord?

Op dit moment vind je in Oegstgeest Noord 16 koopwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk