Schenkel

Schenkel, Nissewaard

Wijk in Nissewaard

7.9
Bewoners geven Schenkel een goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Schenkel heeft 4.200 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 1.977 woningen in SchenkelMomenteel staan er 15 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in SchenkelOp basis van geregistreerde woningen

Schenkel bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Nissewaard De wijk heeft een totaal oppervlakte van 82 hectare, waarvan 67 hectare land en 15 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK193009. Het postcodegebied is 3201LT-3207RP.

Inwoners

Schenkel telt 4.200 inwoners. Hiervan is 47,7% man en 52,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (29,3%). De overige leeftijden zijn 28,2% voor '45 tot 65 jaar', 20,2% voor '25 tot 45 jaar', 13,8% voor '0 tot 15 jaar' en 8,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 37,7% is ongehuwd, 46,2% is gehuwd, 10,0% is gescheiden en 6,1% is verweduwd. 3.130 inwoners komen uit Nederland, 285 komen uit Europa en 785 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.980 huishoudens in Schenkel. 32,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 36,1% huishoudens zonder kinderen en 31,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Schenkel zijn er 3.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.900, wat €500 (1%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.700, wat €900 (3%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Schenkel zijn middelbaar opgeleid. 47,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 34,4% heeft VMBO of MBO 1 en 17,9% heeft HBO of WO.

Van de 4.200 inwoners heeft ongeveer 58% betaald werk, wat neerkomt op 2.436 mensen. Dit is 7% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In Schenkel ontvangt 33% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.090 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Schenkel zijn er 1.977 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €293.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 39% huurwoningen en 61% koopwoningen. Van de woningen is 61% in particulier bezit, 38% in handen van woningcorporaties en 1% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Schenkel zijn 1980-1990 (89%) en 1990-2000 (10%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Schenkel. De nieuwste aangeboden woning is Maasboulevard 7 door Klip & van Wijk Spijkenisse op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Schenkel.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Schenkel. De meest recentelijke woning is Maasboulevard 50 aangeboden door EHR Rotterdam op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Schenkel.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Schenkel.

Energie

In Schenkel zijn er 2.029 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (77%), B (14%) en A (6%). Gemiddeld verbruikt een adres in Schenkel 2.650 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 0% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 820 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 16% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
1,1 km
Ziekenhuis
1,4 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
16,2 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
1,8 km
Bekijk woningen in Schenkel

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Schenkel

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Schenkel

Kaart van Schenkel-Noordwest
7.9Schenkel-NoordwestBuurt
Schenkel-ZuidwestBuurt
7.9
Bewoners geven Schenkel een goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
7.9
G Bulbul
Alleenwonend · appartement
Rustige buurt met prachtig uitzicht

Mooie ruime woning met prachtig uitzicht op de Maas .Heerlijk rustig. Minpunt geen winkels op loopafstand. Zou fijn zijn als er een supermarkt zou komen.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
640Eenpersoonshuishoudens
715Huishoudens zonder kinderen
625Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.700 P.J.gemiddeld per inwoner3% boven landelijk gemiddelde
€37.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Schenkel in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Schenkel

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€430.057
gemiddeld▼ 4,5%
€425.000
mediaan▼ 1,2%
14 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.773
gemiddeld▲ 3,9%
€3.579
mediaan▲ 2,1%
-15% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
42 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
45
verkopen in afgelopen jaar
119 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-15%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Schenkel
820
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Schenkel
2.650
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Schenkel

Hoe ziet de woningvoorraad in Schenkel eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 86% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (61%).

Wat kost een koopwoning in Schenkel?

Een koopwoning in Schenkel werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €441.169 (€3.729 per m²). Daarmee ligt het 15% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 5%.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Schenkel?

Vanuit Schenkel bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 16,2 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Schenkel?