Souburgh

Souburgh, Alblasserdam

Wijk in Alblasserdam

Souburgh heeft 3.825 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 1.524 woningen in SouburghMomenteel staan er 9 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in SouburghOp basis van geregistreerde woningen

Souburgh bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Alblasserdam De wijk heeft een totaal oppervlakte van 62 hectare, waarvan 53 hectare land en 9 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK048204. Het postcodegebied is 2951GM-2954NL.

Inwoners

Souburgh telt 3.825 inwoners. Hiervan is 48,1% man en 51,9% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (26,3%). De overige leeftijden zijn 24,1% voor '45 tot 65 jaar', 19,1% voor '25 tot 45 jaar', 19,0% voor '0 tot 15 jaar' en 11,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 42,2% is ongehuwd, 43,0% is gehuwd, 6,1% is gescheiden en 8,6% is verweduwd. 3.210 inwoners komen uit Nederland, 185 komen uit Europa en 430 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.520 huishoudens in Souburgh. 32,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 29,3% huishoudens zonder kinderen en 38,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Souburgh zijn er 2.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.900, wat €2.500 (7%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €27.600, wat €3.200 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Souburgh zijn middelbaar opgeleid. 43,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 36,1% heeft VMBO of MBO 1 en 20,9% heeft HBO of WO.

Van de 3.825 inwoners heeft ongeveer 64% betaald werk, wat neerkomt op 2.448 mensen. Dit is 1% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Souburgh ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 930 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Souburgh zijn er 1.524 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €336.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. In Souburgh zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 49% huurwoningen en 51% koopwoningen. Van de woningen is 51% in particulier bezit, 47% in handen van woningcorporaties en 2% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Souburgh zijn 1950-1970 (44%) en 1970-1980 (35%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Souburgh. De nieuwste aangeboden woning is Staringstraat 17 door Kooyman Eigen Huis Sliedrecht. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Souburgh.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Souburgh. De meest recentelijke woning is Da Costastraat 26 aangeboden door VERRA Makelaars op Vastgoed Nederland. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Souburgh.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Souburgh.

Energie

In Souburgh zijn er 1.526 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (34%), A (30%) en D (23%). Gemiddeld verbruikt een adres in Souburgh 2.640 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit komt overeen met het landelijk gemiddelde. Met een jaarlijkse verbruik van 930 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 5% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,1 km
Apotheek
1,1 km
Ziekenhuis
7,9 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
7,9 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
4,1 km
Bekijk woningen in Souburgh

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Souburgh

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd

Souburgh heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
490Eenpersoonshuishoudens
445Huishoudens zonder kinderen
585Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€27.600 P.J.gemiddeld per inwoner10% onder landelijk gemiddelde
€34.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger6% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Souburgh in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Souburgh

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€682.188
gemiddeld▲ 49,8%
€499.500
mediaan▲ 17,5%
8 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.350
gemiddeld▲ 30,4%
€4.010
mediaan▲ 17,4%
+8% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
49 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
37
verkopen in afgelopen jaar
140 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+8%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Souburgh
930
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Souburgh
2.640
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Souburgh

Uit wat voor huizen bestaat Souburgh?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 76% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (40%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Souburgh?

Een koopwoning in Souburgh werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €559.230 (€3.906 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 50%.

Wat voor mensen wonen er in Souburgh?

Wijk Souburgh telt 3.825 inwoners. Veel gezinnen: 38% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat ligt er op loopafstand in Souburgh?

Vanuit Souburgh bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 1,1 km, een treinstation op 7,9 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk