Wapserveen
Drenthe›Westerveld›Wapserveen

Wapserveen, Westerveld

Wijk in Westerveld

Wapserveen heeft 810 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 338 woningen in WapserveenMomenteel staan er 4 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in WapserveenOp basis van geregistreerde woningen

Wapserveen bevindt zich in de provincie Drenthe, in de gemeente Westerveld De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.907 hectare, waarvan 1.903 hectare land en 4 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK170110. Het postcodegebied is 8351GA-8351HZ.

Inwoners

Wapserveen telt 810 inwoners. Hiervan is 52,5% man en 47,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (30,2%). De overige leeftijden zijn 25,9% voor '65 jaar of ouder', 17,9% voor '25 tot 45 jaar', 16,7% voor '0 tot 15 jaar' en 8,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 45,7% is ongehuwd, 43,2% is gehuwd, 7,4% is gescheiden en 4,3% is verweduwd. 745 inwoners komen uit Nederland, 45 komen uit Europa en 20 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 355 huishoudens in Wapserveen. 29,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,2% huishoudens zonder kinderen en 35,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Wapserveen zijn er 700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.000, wat €3.200 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.900, wat €3.000 (9%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Wapserveen zijn middelbaar opgeleid. 50,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,9% heeft HBO of WO en 15,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 810 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 591 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (70%), terwijl 30% als zelfstandige actief is. In Wapserveen ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 200 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Wapserveen zijn er 338 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €486.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 8% huurwoningen en 92% koopwoningen. Van de woningen is 92% in particulier bezit, 3% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Wapserveen zijn 1900-1925 (17%) en 1990-2000 (15%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Wapserveen. De nieuwste aangeboden woning is Midden 51 door Zandbergen makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Wapserveen.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Wapserveen. De meest recentelijke woning is Midden 182 aangeboden door Van Ditshuizen Makelaardij O.G. B.V. op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Wapserveen.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Wapserveen.

Energie

In Wapserveen zijn er 140 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (20%), C (17%) en B (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Wapserveen 3.630 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 42% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.300 m³ per jaar 63% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
4,6 km
Apotheek
4,6 km
Ziekenhuis
10,1 km
Supermarkt
6,0 km
Treinstation
9,9 km
Dagverblijf
1,2 km
Basisschool
1,2 km
Middelbare school
8,0 km
Bekijk woningen in Wapserveen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Wapserveen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Wapserveen

Kaart van Verspreide huizen Wapserveen
Verspreide huizen WapserveenBuurt
Kaart van Wapserveen midden
Wapserveen middenBuurt
Kaart van Wapserveen-Oost
Wapserveen-OostBuurt
Kaart van Wapserveen-West
Wapserveen-WestBuurt
–
Wapserveen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
105Eenpersoonshuishoudens
125Huishoudens zonder kinderen
125Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.900 P.J.gemiddeld per inwoner9% onder landelijk gemiddelde
€39.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger8% onder landelijk gemiddelde
70%van de werkenden is in loondienst
30%van de werkenden is zelfstandig
73%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Wapserveen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Wapserveen

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
105 dagen ▲ 497,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
21
verkopen in afgelopen jaar
304 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€280.000
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Wapserveen
1.300
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Wapserveen
3.630
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Wapserveen

Welk type woningen overheerst in Wapserveen?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 51% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (61%).

Hoe duur zijn huizen in Wapserveen?

Een koopwoning in Wapserveen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €687.786 (€2.742 per m²).

Wat voor mensen wonen er in Wapserveen?

Wijk Wapserveen telt 810 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (30%). Veel gezinnen: 35% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Wapserveen?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Wapserveen is minder zuinig: 26% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.300 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Wapserveen?

Vanuit Wapserveen bereik je gemiddeld een supermarkt op 6,0 km, een huisarts op 4,6 km, een treinstation op 9,9 km, een basisschool op 1,2 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen