Zandhuizen

Zandhuizen, Weststellingwerf

Wijk in Weststellingwerf

9.2
Bewoners geven Zandhuizen een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Zandhuizen heeft 350 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 139 woningen in ZandhuizenMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ZandhuizenOp basis van geregistreerde woningen

Zandhuizen bevindt zich in de provincie Friesland, in de gemeente Weststellingwerf De wijk heeft een totaal oppervlakte van 792 hectare, waarvan 789 hectare land en 3 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK009812. Het postcodegebied is 8389TA-8389VD.

Inwoners

Zandhuizen telt 350 inwoners. Hiervan is 51,4% man en 47,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (32,9%). De overige leeftijden zijn 25,7% voor '65 jaar of ouder', 14,3% voor '0 tot 15 jaar', 14,3% voor '25 tot 45 jaar' en 11,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 41,4% is ongehuwd, 45,7% is gehuwd, 8,6% is gescheiden en 4,3% is verweduwd. 320 inwoners komen uit Nederland, 15 komen uit Europa en 15 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 135 huishoudens in Zandhuizen. 25,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 44,4% huishoudens zonder kinderen en 29,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Zandhuizen zijn er 300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.600, wat €5.600 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.500, wat €4.400 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Zandhuizen zijn laagopgeleid. 61,1% heeft VMBO of MBO 1, 38,9% heeft HBO of WO en 0,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4.

Van de 350 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 242 mensen. Dit is 3% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (73%), terwijl 27% als zelfstandige actief is. In Zandhuizen ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 80 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Zandhuizen zijn er 139 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €428.000. Hiervan is ongeveer 94% bewoond en 6% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 27% huurwoningen en 73% koopwoningen. Van de woningen is 73% in particulier bezit, 19% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Zandhuizen zijn 1925-1950 (33%) en 1900-1925 (27%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Zandhuizen. De nieuwste aangeboden woning is Rode Dorp 12A door De Linde Makelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Zandhuizen.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Zandhuizen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Zandhuizen.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Zandhuizen.

Energie

In Zandhuizen zijn er 80 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (30%), D (16%) en G (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Zandhuizen 3.550 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 39% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.130 m³ per jaar 41% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
3,2 km
Apotheek
3,2 km
Ziekenhuis
16,0 km
Supermarkt
2,6 km
Treinstation
12,4 km
Dagverblijf
2,4 km
Basisschool
2,4 km
Middelbare school
12,3 km
Bekijk woningen in Zandhuizen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Zandhuizen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
9.2
Bewoners geven Zandhuizen een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Zandhuizen

Praat mee
9.5
Visser
Samenwonend · Vrijstaand huis
Zandhuizen
17-10-2025
Geweldig.mooie bossen om ons heen.Doodlopend straatje met 22 huizen.Vriendelijke mensen

Saamhorig

8.9
Trienie Visser
Samenwonend · Vrijstaand huis
Zandhuizen
29-03-2025
Veel familie.goede buurt

Mocht het nodig zijn dan zijn we er voor elkaar.We lopen de deur niet plat bij elkaar.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
35Eenpersoonshuishoudens
60Huishoudens zonder kinderen
40Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.500 P.J.gemiddeld per inwoner13% onder landelijk gemiddelde
€36.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger13% onder landelijk gemiddelde
73%van de werkenden is in loondienst
27%van de werkenden is zelfstandig
69%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Zandhuizen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Weststellingwerf

Cijfers van gemeente Weststellingwerf vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
59 dagen ▲ 71,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
588
verkopen in afgelopen jaar
167 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-3%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Zandhuizen
1.130
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Zandhuizen
3.550
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Zandhuizen

Welk type woningen overheerst in Zandhuizen?

Het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (92%).

Hoe duur zijn huizen in Zandhuizen?

Een koopwoning in Zandhuizen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €513.495 (€3.449 per m²).

Wie wonen er in Zandhuizen?

Wijk Zandhuizen telt 350 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (33%).

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Zandhuizen?

Vanuit Zandhuizen bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,6 km, een huisarts op 3,2 km, een treinstation op 12,4 km, een basisschool op 2,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen