Zijdelwaard
Noord-HollandUithoornZijdelwaard

Zijdelwaard, Uithoorn

Wijk in Uithoorn

Zijdelwaard heeft 7.605 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 3.308 woningen in ZijdelwaardMomenteel staan er 35 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ZijdelwaardOp basis van geregistreerde woningen

Zijdelwaard bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Uithoorn De wijk heeft een totaal oppervlakte van 133 hectare, waarvan 132 hectare land en 1 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK045135. Het postcodegebied is 1422AL-1422VL.

Inwoners

Zijdelwaard telt 7.605 inwoners. Hiervan is 47,6% man en 52,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (24,3%). De overige leeftijden zijn 23,5% voor '45 tot 65 jaar', 22,9% voor '65 jaar of ouder', 18,1% voor '0 tot 15 jaar' en 11,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,5% is ongehuwd, 38,1% is gehuwd, 7,9% is gescheiden en 7,6% is verweduwd. 4.330 inwoners komen uit Nederland, 775 komen uit Europa en 2.500 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 3.295 huishoudens in Zijdelwaard. 35,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 24,1% huishoudens zonder kinderen en 40,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Zijdelwaard zijn er 5.800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.900, wat €1.500 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.800, wat €2.000 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Zijdelwaard zijn middelbaar opgeleid. 40,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,4% heeft HBO of WO en 29,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 7.605 inwoners heeft ongeveer 65% betaald werk, wat neerkomt op 4.943 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Zijdelwaard ontvangt 28% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.580 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Zijdelwaard zijn er 3.308 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €386.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. In Zijdelwaard zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 49% huurwoningen en 51% koopwoningen. Van de woningen is 50% in particulier bezit, 45% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Zijdelwaard zijn 1950-1970 (73%) en 1980-1990 (9%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Zijdelwaard. De nieuwste aangeboden woning is Couperuslaan 50 door De Koning makelaars - ERA én NVM. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Zijdelwaard.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Zijdelwaard. De meest recentelijke woning is Bilderdijklaan 60 aangeboden door Amstel Property Agency op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Zijdelwaard.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Zijdelwaard.

Energie

In Zijdelwaard zijn er 3.342 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (34%), E (23%) en A (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Zijdelwaard 2.360 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 11% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 970 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 1% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,2 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
2,3 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
12,0 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,2 km
Bekijk woningen in Zijdelwaard

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Zijdelwaard

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Zijdelwaard heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
1.180Eenpersoonshuishoudens
795Huishoudens zonder kinderen
1.320Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.800 P.J.gemiddeld per inwoner6% onder landelijk gemiddelde
€35.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger4% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Zijdelwaard in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Zijdelwaard

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€630.333
gemiddeld▲ 23,4%
€695.000
mediaan▲ 58,3%
9 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.750
gemiddeld▲ 2,9%
€4.526
mediaan▲ 1,9%
+6% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
43 dagen ▲ 317,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
32
verkopen in afgelopen jaar
120 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+6%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
9 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
38
verhuringen in afgelopen jaar
131 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+6%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Zijdelwaard
970
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Zijdelwaard
2.360
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Zijdelwaard

Wat voor woningen staan er in Zijdelwaard?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 89% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (42%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Zijdelwaard?

Een koopwoning in Zijdelwaard werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €550.500 (€4.580 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 23%.

Wat betaal je voor een huurwoning in Zijdelwaard?

Een huurwoning in Zijdelwaard kostte gemiddeld €2.226 per maand (€17 per m²).

Wat voor mensen wonen er in Zijdelwaard?

Wijk Zijdelwaard telt 7.605 inwoners. Veel gezinnen: 40% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat ligt er op loopafstand in Zijdelwaard?

Vanuit Zijdelwaard bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 1,2 km, een treinstation op 12,0 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Zijdelwaard?

Op dit moment vind je in Zijdelwaard 35 koopwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk