Woning te koop: Europaweg 146, Schoonebeek
KopenEmmenSchoonebeekEuropaweg 146

Europaweg 146

Schoonebeek, Emmen

€ 189.500
Buurt Schoonebeek, SchoonebeekBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
PLUS op 193m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een verrassend zuinige woning in Schoonebeek

Deze woning aan de Europaweg 146 in Schoonebeek is een opvallende verschijning in de straat. Met een energielabel A+++ is het een van de zuinigste huizen in de buurt, wat direct opvalt in een dorp waar de meeste woningen een lager label hebben. De woning heeft 91 m² woonoppervlak en is gebouwd in 1980. De vraagprijs van €189.500 is aan de lage kant vergeleken met andere woningen in Emmen, waar de gemiddelde vraagprijs rond de €419.571 ligt.

Schoonebeek: een dorp met voorzieningen

Schoonebeek is een dorp met zo'n 3.820 inwoners, waar het rustig wonen is. De buurt kent een mix van gezinnen en ouderen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,2 personen. Het is een plek waar je elkaar nog kent, maar waar ook voldoende privacy is. De woningmarkt in Schoonebeek is beperkt: er staan momenteel 7 koopwoningen te koop, met een gemiddelde vraagprijs van €419.571. Deze woning is met €189.500 dus fors goedkoper dan het gemiddelde.

Het dagelijks leven in de straat

De Europaweg ligt in een rustige straat, waar je 's ochtends de kinderen naar school kunt brengen. Op loopafstand (81 meter) zit Christelijk Basisschool De Oliebron, en ook Openbare Basisschool De Iemenhof is om de hoek (494 meter). Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de PLUS, die op 193 meter afstand ligt. Het dorp heeft verder een park of plantsoen op 300 meter. De gemeente Emmen biedt daarnaast nog meer voorzieningen op iets grotere afstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huis Expert Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 189.500
Prijs per m²€ 2.082
Woonoppervlakte91m²
Perceeloppervlakte665m²
Bouwjaar1980
EnergielabelA+++
BuurtSchoonebeek
WijkSchoonebeek
GemeenteEmmen

Locatie

Europaweg 146, Schoonebeek

Buurt statistieken

Gegevens uit Schoonebeek

Inwoners3.820
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Schoonebeek

Woningvoorraad1.724
Gem. WOZ-waarde€ 246.000
Koopwoningen71%
Huurwoningen28%

Supermarkten

1 binnen 5 km

PLUS
Europaweg 131-14
193m
Lidl
Zijtak-Westzijde 1
5654m
Aldi
Vaart Zuidzijde 49
5808m

Scholen

3 binnen 5 km

Christelijk Basisschool De Oliebron
Basisonderwijs · 213 leerlingen
81m
Openbare Basisschool De Iemenhof
Basisonderwijs · 153 leerlingen
494m
cb de Zwaluw
Basisonderwijs · 52 leerlingen
3330m

Veelgestelde vragen

Over Europaweg 146, Schoonebeek

Welk energielabel heeft Europaweg 146?

De woning aan Europaweg 146 in Schoonebeek heeft energielabel A+++.

Is de prijs van €189.500 marktconform voor Schoonebeek?

De vraagprijs van €189.500 ligt aanzienlijk lager dan de gemiddelde vraagprijs in Schoonebeek van €419.571. Ook de mediaanprijs van €349.500 is hoger. De woning is wel kleiner (91 m²) dan het buurtgemiddelde (165 m²), maar de prijs per m² is met €2.082 nog steeds lager dan het gemiddelde van €2.661. Het is dus een relatief scherpe prijs, mede door het energielabel A+++.

Wat betekent energielabel A+++ voor mijn energiekosten?

Energielabel A+++ is het hoogst haalbare label en betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Je kunt rekenen op lage stookkosten en een laag energieverbruik. In de buurt heeft geen enkel ander koopaanbod label A+, dus deze woning steekt er positief uit. Het is een groot voordeel ten opzichte van woningen met een lager label.

Hoe is de bereikbaarheid van Schoonebeek?

Schoonebeek ligt in de gemeente Emmen, in de provincie Drenthe. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 7,6 km afstand, dus voor het openbaar vervoer ben je aangewezen op de bus. De omgevingsadressendichtheid is laag (478), wat past bij een landelijke omgeving.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Christelijk Basisschool De Oliebron zit op 81 meter, Openbare Basisschool De Iemenhof op 494 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Emmen, op 9,8 km afstand. Er is ook een kinderdagverblijf op 600 meter.

Wat is er te doen in de omgeving?

In Schoonebeek zelf is een park of plantsoen op 300 meter, een restaurant op 600 meter en een bibliotheek op 800 meter. Voor grotere uitstapjes kun je naar Emmen, waar onder andere Dierenpark Emmen en het centrum te vinden zijn. De natuur rondom Schoonebeek leent zich voor wandelen en fietsen.

Hoe veilig is de buurt?

In de CBS-data over Schoonebeek worden 83 misdrijven geregistreerd, maar zonder verdere specificatie is het lastig een oordeel te geven. Het is een rustig dorp met een lage stedelijkheidsgraad (5, niet stedelijk), wat vaak samengaat met een lage criminaliteit.