Woning te koop: Grensweg 406, Den Burg

Grensweg 406

Verspreide huizen De Koog en het Duingebied, Texel

€ 439.000
Buurt Verspreide huizen De Koog en het Duingebied, Den BurgBekijk buurt
SPAR op 413m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
35% van de bewoners is 45-65 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Woningtype en buurt

Dit appartement aan de rand van Den Burg ademt rust en ruimte. Het is een hoekwoning uit 1994 met energielabel C, wat betekent dat het redelijk zuinig is. Met 73 vierkante meter woonoppervlak is het compact maar functioneel. De vraagprijs van €439.000 is aan de hoge kant voor een woning van dit formaat in de regio, maar de ligging op Texel maakt het bijzonder. Bekijk ook andere woningen in Texel voor een vergelijking.

Buurt Verspreide huizen De Koog en het Duingebied

De buurt is dunbevolkt met 485 inwoners en een lage omgevingsadressendichtheid. Het is een rustige omgeving. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, dus we baseren ons op de cijfers. De meeste huishoudens bestaan uit een of twee personen, en de buurt heeft een mix van leeftijden. Meer over de buurt Verspreide huizen De Koog en het Duingebied.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de SPAR, die op loopafstand ligt. De Jumbo, Ekoplaza, Albert Heijn en Aldi zijn op een paar kilometer afstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals de Jozefschool Texel en de Vrije School Stella Maris, beide op ongeveer 3 kilometer. Het voortgezet onderwijs is iets verder weg. De gemeente Texel biedt een compleet voorzieningenniveau voor een eilandgemeente.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via De Texelse Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 439.000
Prijs per m²€ 6.014
Woonoppervlakte73m²
Bouwjaar1994
EnergielabelC
BuurtVerspreide huizen De Koog en het Duingebied
WijkHet Oude Land en duingebied
GemeenteTexel

Locatie

Grensweg 406, Den Burg

Buurt statistieken

Gegevens uit Verspreide huizen De Koog en het Duingebied

Inwoners485
Mannen51%
Vrouwen48%

Supermarkten

8 binnen 5 km

SPAR
Grensweg 106
413m
Jumbo
Vogelenzang 11
2639m
Ekoplaza
Hogerstraat 15
2699m

Scholen

7 binnen 5 km

School voor Speciaal Basisonderwijs Kompas
Speciaal onderwijs · 19 leerlingen
2801m
Vrije School Stella Maris
Basisonderwijs · 64 leerlingen
3094m
Jozefschool Texel
Basisonderwijs · 274 leerlingen
3094m

Veelgestelde vragen

Over Grensweg 406, Den Burg

Welk energielabel heeft Grensweg 406?

De woning aan Grensweg 406 in Den Burg heeft energielabel C.

Is €439.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €439.000 is aan de hoge kant voor een appartement van 73 m² met energielabel C. Vergelijkbare woningen in de regio zijn vaak iets lager geprijsd, maar de unieke ligging op Texel kan de prijs verklaren.

Hoe is de bereikbaarheid van Den Burg?

Den Burg is het hoofddorp van Texel en goed bereikbaar met de auto via de veerboot. Het treinstation ligt op 16,9 km afstand, dus openbaar vervoer is beperkt. De meeste voorzieningen zijn op fietsafstand, en de natuurgebieden zijn om de hoek.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C, wat betekent dat de woning redelijk zuinig is. Je kunt lagere energiekosten verwachten dan bij een woning met label D of lager. Het is echter niet zo zuinig als label A of B. Het is goed om te weten dat het label gebaseerd is op het bouwjaar 1994 en de huidige isolatie.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op ongeveer 3 km afstand, zoals de Jozefschool Texel en de Vrije School Stella Maris. Het voortgezet onderwijs (OSG de Hogeberg) ligt op 3,1 km. Voor speciaal basisonderwijs is er School voor Speciaal Basisonderwijs Kompas op 2,8 km.

Hoe is de buurt qua veiligheid?

In de buurt zijn 50 misdrijven geregistreerd, wat relatief laag is voor een dunbevolkt gebied. Het is een rustige omgeving met veel natuur. De meeste inwoners zijn 45-plussers, en er wonen weinig gezinnen met kinderen.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een hoekwoning uit 1994 met een woonoppervlak van 73 m². Het heeft energielabel C en is een koopwoning. De woning is niet geschikt voor kamers of corporatie. Het is een compacte woning.