Woning te koop: Huisterheide 1, Sint Nicolaasga

Huisterheide 1

Sint Nicolaasga, De Fryske Marren

€ 2.500.000
Buurt Sint Nicolaasga, Sint NicolaasgaBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 568m²
568m² woonoppervlakte
AI-samenvatting

Een monumentaal landhuis in Sint Nicolaasga

Dit statige herenhuis uit 1870 ademt geschiedenis en karakter. Met 568 m² woonoppervlak is het een van de grotere woningen in de regio. De woning ligt in het rustige Sint Nicolaasga, omringd door het Friese landschap. De vraagprijs van €2.500.000 is aan de hoge kant, maar past bij de omvang en het bijzondere karakter. Bekijk ook andere woningen in De Fryske Marren voor een prijsvergelijking.

Sint Nicolaasga

Sint Nicolaasga is een dorp met ruim 3.300 inwoners, waar het aandeel eengezinswoningen hoog is (87%). De bevolking is gemengd: veel gezinnen en ouderen. De omgevingsadressendichtheid is laag (373), wat past bij het landelijke karakter. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een rustige, groene woonomgeving. Lees meer over de buurt Sint Nicolaasga.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo op 1,4 km afstand, om de hoek. Ook Poiesz en Albert Heijn zijn binnen 5 km te vinden. Basisschool It Klimmerblêd (katholiek) ligt op 1,1 km, en Christelijke Basisschool de Paedwizer op 1,7 km. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Plein Joure op 3,7 km. Het treinstation is op 15 km, dus je bent aangewezen op de auto. De gemeente De Fryske Marren biedt voorzieningen in de omliggende dorpen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaardij Villa Friesland en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt23 januari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.500.000
Prijs per m²€ 4.401
Woonoppervlakte568m²
Perceeloppervlakte50080m²
Bouwjaar1870
BuurtSint Nicolaasga
WijkSint Nicolaasga
GemeenteDe Fryske Marren

Locatie

Huisterheide 1, Sint Nicolaasga

Buurt statistieken

Gegevens uit Sint Nicolaasga

Inwoners3.335
Mannen50%
Vrouwen50%

Supermarkten

6 binnen 5 km

Jumbo
Molewei 1
1426m
Poiesz
Koningin Julianalaan 16
4407m
Albert Heijn
Midstraat 28 30
4723m

Scholen

11 binnen 5 km

Basisschool katholieke It Klimmerblêd
Basisonderwijs · 177 leerlingen
1127m
Christelijke Basisschool de Paedwizer
Basisonderwijs · 112 leerlingen
1712m
OBS De Brêge
Basisonderwijs · 54 leerlingen
2137m

Veelgestelde vragen

Over Huisterheide 1, Sint Nicolaasga

Is €2.500.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €2.500.000 is hoog, maar past bij de omvang (568 m²) en het monumentale karakter van het pand uit 1870. Vergelijkbare woningen in de regio zijn schaars, dus de prijs is marktconform voor een dergelijk object.

Wat is de ligging van de woning ten opzichte van voorzieningen?

De woning ligt in het centrum van Sint Nicolaasga. De dichtstbijzijnde supermarkt (Jumbo) is op 1,4 km, een basisschool op 1,1 km en een restaurant op 0,6 km. Het treinstation is op 15,3 km, dus je bent afhankelijk van de auto voor verder reizen.

Hoe is de buurt Sint Nicolaasga om in te wonen?

Sint Nicolaasga is een rustig dorp met veel eengezinswoningen (87%) en een lage bevolkingsdichtheid. Er wonen veel gezinnen en ouderen. Het aantal misdrijven is laag (79 per jaar), wat wijst op een veilige omgeving. De omgevingsadressendichtheid is 373, wat typisch is voor landelijk gebied.

Wat is het energielabel van deze woning?

Voor een woning uit 1870 is het label vaak laag (bijvoorbeeld G of F), wat kan leiden tot hogere stookkosten. Het is aan te raden om dit bij de makelaar te checken.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: Basisschool It Klimmerblêd (1,1 km) en Christelijke Basisschool de Paedwizer (1,7 km). Voor voortgezet onderwijs is Plein Joure in Joure de dichtstbijzijnde optie (3,7 km).

Hoeveel kamers heeft de woning?

Met 568 m² woonoppervlak is er ruimte voor meerdere slaapkamers en leefruimtes. Neem contact op met de makelaar voor de exacte indeling.

Makelaardij Villa Friesland
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar