Woning te koop: Kievitsweg 14, Nes (Gem. Ameland)

Kievitsweg 14

Verspreide huizen Nes, Ameland

€ 979.000
Buurt Verspreide huizen Nes, Nes (Gem. Ameland)Bekijk buurt
Populaire buurt voor doorstromers
36% van de bewoners is 45-65 jaar
Energielabel G
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Woningtype en buurt

Dit vrijstaande huis op Ameland ademt de rust van het eiland. Met 67 m² woonoppervlak is het compact, maar de royale tuin en de ligging in de duinen maken het bijzonder. De woning uit 1955 heeft energielabel G, dus je kunt hoge stookkosten verwachten. De vraagprijs van €979.000 is aan de hoge kant voor een woning van dit formaat, maar de locatie is uniek. Bekijk ook andere woningen in Ameland voor een prijsvergelijking.

Buurt Verspreide huizen Nes

De buurt Verspreide huizen Nes is een dunbevolkt gebied met slechts 70 inwoners. Het zijn vooral ouderen en alleenstaanden; er wonen geen gezinnen met kinderen. De sfeer is er rustig en landelijk. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, dus we baseren ons op de cijfers. De buurt Verspreide huizen Nes is een plek waar je de stilte van het eiland echt ervaart.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de SPAR, die op loopafstand ligt. Ook de Jumbo is om de hoek. De dichtstbijzijnde basisschool, Openbare Basisschool 't Ienster, is een paar kilometer verderop. Voor het voortgezet onderwijs moet je naar de overkant van het eiland. De gemeente Ameland biedt verder voorzieningen zoals een huisartsenpraktijk en een restaurant op loopafstand.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 979.000
Prijs per m²€ 14.612
Woonoppervlakte67m²
Perceeloppervlakte1065m²
Bouwjaar1955
EnergielabelG
BuurtVerspreide huizen Nes
WijkWijk 00
GemeenteAmeland

Locatie

Kievitsweg 14, Nes (Gem. Ameland)

Buurt statistieken

Gegevens uit Verspreide huizen Nes

Inwoners70
Mannen36%
Vrouwen57%

Supermarkten

3 binnen 5 km

SPAR
Torenstraat 7
941m
Jumbo
Hoge Eggenweg 6
1355m
SPAR
Klein Vaarwaterweg 14
2116m

Veelgestelde vragen

Over Kievitsweg 14, Nes (Gem. Ameland)

Welk energielabel heeft Kievitsweg 14?

De woning aan Kievitsweg 14 in Nes (Gem. Ameland) heeft energielabel G.

Is €979.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €979.000 is aan de hoge kant voor een woning van 67 m² met energielabel G. De prijs wordt vooral bepaald door de unieke locatie op Ameland. Vergelijkbare woningen in de regio zijn vaak goedkoper, maar de ligging in de duinen is zeldzaam.

Wat betekent energielabel G voor de stookkosten?

Energielabel G is het slechtste label. De woning is slecht geïsoleerd, waardoor de stookkosten hoog zullen zijn. Je kunt rekenen op een hoge energierekening, vooral in de winter. Het is aan te raden om de isolatie te verbeteren, maar dat brengt extra kosten met zich mee.

Hoe is het openbaar vervoer op Ameland?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 36,2 km afstand, op het vasteland. Voor dagelijkse verplaatsingen ben je waarschijnlijk aangewezen op de fiets of auto.

Zijn er scholen in de buurt?

De dichtstbijzijnde basisschool, Openbare Basisschool 't Ienster, ligt op 5,9 km afstand. Andere basisscholen zijn verder weg. Voor voortgezet onderwijs moet je naar het vasteland. Dit is een aandachtspunt voor gezinnen met schoolgaande kinderen.