Woning te huur: Mauvestraat 162, Zaandam
HurenZaanstadZaandam WestSpoorbuurtMauvestraat 162

Mauvestraat 162

Spoorbuurt, Zaanstad

€ 495 p.m.
Buurt Spoorbuurt, ZaandamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 298m²
104% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een ruime bedrijfsruimte in een oude, rustige buurt

Deze bedrijfsruimte aan de Mauvestraat 162 in Zaandam is met 298 m² flink van formaat. Het pand uit 1940 ademt karakter en biedt veel mogelijkheden voor een ondernemer die houdt van een authentieke uitstraling. De huurprijs van €495 per maand is opvallend laag vergeleken met andere huurwoningen in Zaanstad.

Spoorbuurt: oud maar goud

De buurt Spoorbuurt is een oude wijk met een gezellige sfeer en weinig lawaai, zoals een bewoner het verwoordt: "Oude buurt, gezellig weinig lawaai, alleen mis ik natuur." De buurt telt 860 inwoners, met een mix van alleenstaanden en gezinnen. Het is een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Dekamarkt om de hoek (548 m) of de Albert Heijn twee straten verder (562 m). Ook de SPAR express is vlakbij (638 m). Kinderen kunnen naar de Openbare basisschool Hannie Schaft op 5 minuten lopen (468 m) of naar het Zaanlands Lyceum dat naast de deur ligt (197 m). De gemeente Zaanstad biedt een compleet voorzieningenniveau.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Gunther bedrijfsmakelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt9 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 495 p.m.
Prijs per m²€ 2 p.m.
Woonoppervlakte298m²
Perceeloppervlakte1600m²
Bouwjaar1940
BuurtSpoorbuurt
WijkZaandam West
GemeenteZaanstad

Locatie

Mauvestraat 162, Zaandam

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

9.5
Johan
01-03-2025
Oud maar goud (niet veel natuurbehoud)

Oude buurt, gezellig weinig lawaai, alleen mis ik natuur.

Buurt statistieken

Gegevens uit Spoorbuurt

Inwoners860
Mannen53%
Vrouwen46%

Woningmarkt

Gegevens uit Spoorbuurt

Woningvoorraad357
Gem. WOZ-waarde€ 339.000
Koopwoningen35%
Huurwoningen65%

Supermarkten

36 binnen 5 km

Dekamarkt
Westzijde 247
548m
Albert Heijn
Langeweide 77
562m
SPAR express
Prins Bernhardweg 2
638m

Scholen

52 binnen 5 km

Zaanlands Lyceum
Voortgezet onderwijs · 1189 leerlingen
197m
Dynamica Onderwijs
Speciaal onderwijs · 56 leerlingen
417m
Openbare basisschool Hannie Schaft
Basisonderwijs · 294 leerlingen
468m

Veelgestelde vragen

Over Mauvestraat 162, Zaandam

Is €495 per maand een realistische huurprijs voor deze ruimte?

Ja, de huurprijs van €495 is opvallend laag voor 298 m². Ter vergelijking: het gemiddelde in de buurt voor huurwoningen is €1.318 per maand, en de gemiddelde prijs per m² is €16,43. Deze ruimte kost slechts €1,66 per m², wat extreem scherp is. Het kan zijn dat de prijs is afgestemd op bedrijfsmatig gebruik of dat er sprake is van een bijzondere situatie.

Wat voor type woning is dit precies?

Het gaat om een bedrijfsruimte, geen woonhuis. De woning is 298 m² groot en gebouwd in 1940. Het is een huurwoning, geen koop. Omdat het een bedrijfspand betreft, zijn de mogelijkheden voor bewoning mogelijk beperkt. Check altijd de bestemming bij de gemeente.

Hoe is de buurt Spoorbuurt om in te wonen of werken?

De Spoorbuurt is een oude, rustige wijk met een gemiddelde beoordeling van 9,5 uit 1 review. Bewoners waarderen de gezelligheid en het gebrek aan lawaai, maar missen natuur. De buurt is zeer stedelijk met 3310 adressen per km². Er wonen veel 25-45-jarigen (250) en 65-plussers (200). Het treinstation ligt op 800 meter.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Dekamarkt (548 m), Albert Heijn (562 m) en SPAR express (638 m). Ook scholen zijn dichtbij: het Zaanlands Lyceum (197 m) en Openbare basisschool Hannie Schaft (468 m). Voor kinderen is er een kinderdagverblijf op 700 m.

Hoe verhoudt de oppervlakte van 298 m² zich tot andere huurwoningen in de buurt?

Met 298 m² is deze ruimte ruim twee keer zo groot als het buurtgemiddelde van 146 m². Het is een uitzonderlijk grote eenheid. De gemiddelde huurprijs per m² in de buurt is €16,43, maar hier betaal je slechts €1,66 per m². Dat is extreem laag.

Is er openbaar vervoer in de buurt?