Woning te koop: Oude Koemarkt 40-201, Sneek

Oude Koemarkt 40-201

Sneek binnen de grachten, Súdwest-Fryslân

€ 1.159.000
Buurt Sneek binnen de grachten, SneekBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 194m²
41% groter dan gemiddeld in de buurt
Aldi op 234m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
30% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig grachtenpand in Sneek

Deze woning aan de Oude Koemarkt ademt historie. Met 194 m² woonoppervlak en een bouwjaar van 1907 is het een royale stadsvilla in het hart van Sneek. De vraagprijs van €1.159.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs in de buurt ligt op €482.727, maar die woningen zijn gemiddeld 138 m². Deze woning is 41% groter. Bekijk ook andere woningen in Súdwest-Fryslân voor een breder beeld.

Sneek binnen de grachten

De buurt 'Sneek binnen de grachten' is het historische centrum, met 1.250 inwoners en een hoge dichtheid (2.551 adressen per km²). Het is een stedelijke omgeving met veel eenpersoonshuishoudens (530) en relatief weinig gezinnen (120 huishoudens met kinderen). De woningvoorraad bestaat voor 23% uit eengezinswoningen en 26% is koop. De buurt Sneek binnen de grachten heeft een mix van oud en jong, met 60% van de woningen gebouwd voor 1945.

Leven in de straat

Het dagelijks leven speelt zich af op loopafstand. Voor de boodschappen zijn Aldi en Poiesz om de hoek (234 m), en Albert Heijn op 5 minuten lopen (522 m). Kinderen kunnen naar basisschool Thomas van Aquinoschool (342 m) of IKC Juliana (556 m). Voor voortgezet onderwijs is RSG Magister Alvinus op 475 m. Het treinstation van Sneek is op 800 m, tien minuten lopen. De gemeente Súdwest-Fryslân biedt een compleet voorzieningenniveau.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaardij Sneek aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.159.000
Prijs per m²€ 5.974
Woonoppervlakte194m²
Perceeloppervlakte244m²
Bouwjaar1907
BuurtSneek binnen de grachten
WijkSneek
GemeenteSúdwest-Fryslân

Locatie

Oude Koemarkt 40-201, Sneek

Buurt statistieken

Gegevens uit Sneek binnen de grachten

Inwoners1.250
Mannen54%
Vrouwen46%

Woningmarkt

Gegevens uit Sneek binnen de grachten

Woningvoorraad866
Gem. WOZ-waarde€ 208.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen73%

Supermarkten

14 binnen 5 km

Aldi
Boschplein 3
234m
Poiesz
Boschplein 7
234m
Albert Heijn
Sint Antoniusplein 35
522m

Scholen

28 binnen 5 km

Basisschool Thomas van Aquinoschool
Basisonderwijs · 187 leerlingen
342m
RSG Magister Alvinus
Voortgezet onderwijs · 1587 leerlingen
475m
Koningin Wilhelminaschool (dislocatie)
Basisonderwijs · 78 leerlingen
512m

Veelgestelde vragen

Over Oude Koemarkt 40-201, Sneek

Is de prijs van €1.159.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €482.727, maar dat komt doordat deze woning met 194 m² veel groter is dan gemiddeld (138 m²). De prijs per m² is ongeveer €5.974, terwijl het buurtgemiddelde €3.765 per m² is. De duurste woning in de buurt staat te koop voor €1.295.000, dus deze prijs is niet extreem voor een woning van dit formaat op deze locatie.

Hoe is de buurt Sneek binnen de grachten?

Het is het historische centrum van Sneek, met veel voorzieningen op loopafstand. De buurt is dichtbevolkt (2.551 adressen per km²) en telt 1.250 inwoners. Er wonen veel alleenstaanden (530) en relatief weinig gezinnen met kinderen (120). De sfeer is stedelijk en levendig, met restaurants, winkels en cultuur om de hoek.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 25% van de woningen label A+, 25% label A, 8,3% label B, 33,3% label C en 8,3% label D of lager. Omdat het een pand uit 1907 is, is het verstandig om bij bezichtiging te vragen naar het label en de isolatiemaatregelen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool Thomas van Aquinoschool zit op 342 m, IKC Juliana op 556 m. Voor voortgezet onderwijs is RSG Magister Alvinus op 475 m. Ook is er een school voor speciaal basisonderwijs (de Sudwester) op 690 m.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Sneek ligt op 800 m afstand, ongeveer tien minuten lopen. Vanaf daar kun je naar onder andere Leeuwarden en verder reizen.

Wat voor onderhoud vraagt een woning uit 1907?

Een pand uit 1907 kan specifieke aandachtspunten hebben, zoals oude fundering, houten balken, en enkelsteens muren. In de buurt is 60% van de woningen gebouwd voor 1945, dus er is ervaring met oudere panden.