Woning te koop: Postweg 6-210, De Cocksdorp

Postweg 6-210

Verspreide huizen in de polders Eierland en Eendracht, Texel

€ 799.000
Buurt Verspreide huizen in de polders Eierland en Eendracht, De CocksdorpBekijk buurt
Nieuwbouw uit 2024
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Populaire buurt voor doorstromers
32% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Nieuwbouwwoning in de polder

Deze hoekwoning uit 2024 staat in het buitengebied van De Cocksdorp, waar de rust van het Texelse landschap je omarmt. Met 95 m² woonoppervlak is het een compacte, moderne woning die zich leent voor wie van eenvoud en ruimte om zich heen houdt. De vraagprijs van €799.000 is aan de hoge kant voor een woning van dit formaat, maar past bij de schaarste aan nieuwbouw op het eiland. Vergelijk dit met andere woningen in Texel.

Verspreide huizen in de polders Eierland en Eendracht

De buurt is dunbevolkt: 625 inwoners verspreid over de polders. Het zijn vooral gezinnen en ouderen die hier wonen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,3 personen. De buurt Verspreide huizen in de polders Eierland en Eendracht kent weinig voorzieningen, maar dat is precies de charme: je woont midden in de natuur, met weids uitzicht over de weilanden.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen ben je aangewezen op De Cocksdorp of Den Burg. De dichtstbijzijnde supermarkt, Lidl, ligt op drie kilometer, een kwartier fietsen. Ook Jumbo is even ver. Basisschool Lubertischool zit op drie kwartier lopen, maar met de fiets ben je er zo. De gemeente Texel biedt verder een compleet netwerk van fietspaden en openbaar vervoer, al is een auto hier wel zo handig.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Kortekaas & Kooijman makelaars en taxateurs op Vastgoed Nederland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 oktober 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 799.000
Prijs per m²€ 8.411
Woonoppervlakte95m²
Bouwjaar2024
BuurtVerspreide huizen in de polders Eierland en Eendracht
WijkHet Nieuwe Land
GemeenteTexel

Locatie

Postweg 6-210, De Cocksdorp

Buurt statistieken

Gegevens uit Verspreide huizen in de polders Eierland en Eendracht

Inwoners625
Mannen54%
Vrouwen46%

Supermarkten

7 binnen 5 km

Lidl
Nikadel 19
2771m
Jumbo
Nikadel 73
2773m
Albert Heijn
Waalderstraat 48
4686m

Scholen

1 binnen 5 km

Lubertischool
Basisonderwijs · 56 leerlingen
3045m

Veelgestelde vragen

Over Postweg 6-210, De Cocksdorp

Is €799.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €799.000 voor een woning van 95 m² in De Cocksdorp is aan de hoge kant, maar nieuwbouw is schaars op Texel. De woning is pas gebouwd in 2024, dus je hebt een modern energielabel en geen directe onderhoudskosten. Of de prijs marktconform is, hangt af van hoe graag je in deze rustige polder wilt wonen.

Hoe ver is het naar het strand?

Vanaf de woning ben je met de fiets binnen een kwartier bij het strand. Het is een van de grootste trekpleisters van Texel.

Zijn er scholen in de buurt?

De dichtstbijzijnde basisschool is Lubertischool, op 3 kilometer afstand. Dat is ongeveer 10 minuten fietsen. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Den Burg, op 11 kilometer. Er is ook een school voor speciaal basisonderwijs, Kompas, op 5 kilometer.

Wat voor energielabel heeft deze woning?

Het energielabel is niet specifiek vermeld in de gegevens, maar omdat de woning in 2024 is gebouwd, voldoet hij aan de huidige bouwbesluitnormen. Nieuwbouwwoningen hebben doorgaans een A-label of beter, wat betekent dat de stookkosten laag zijn.