Woning te huur: Rooseveltstraat 281, Leiden

Rooseveltstraat 281

Gasthuiswijk, Leiden

€ 1.955 p.m.
Buurt Gasthuiswijk, LeidenBekijk buurt
Nieuwbouw uit 2022
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Populaire buurt voor starters
31% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een moderne huurwoning in de Gasthuiswijk

Deze lichte huurwoning uit 2022 ligt in de rustige Gasthuiswijk in Leiden. Met 68 vierkante meter woonoppervlak is het een compacte, maar praktische woning. De prijs van €1.955 per maand is marktconform voor een nieuwbouwwoning in deze buurt. Bekijk ook andere huurwoningen in Leiden voor een vergelijking.

Buurt Gasthuiswijk

De Gasthuiswijk is een stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners de buurt een 8,3. Een bewoner zegt: "Het is hier fantastisch wonen. Mooi, ruim en betaalbaar appartement met 90m2 oppervlakte." Een ander noemt het "een prima buurt" waar "er gebeurt soms wat maar vaak wordt dat opgelost." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Meer weten? Lees verder over de buurt Gasthuiswijk.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Hoogvliet, Lidl of AH XL, allemaal op een paar minuten lopen. Basisschool De Astronaut is om de hoek, en het Vlietland College voor voortgezet onderwijs ligt twee straten verder. Ook de huisarts is dichtbij. De gemeente Leiden biedt een uitgebreid aanbod aan voorzieningen.

Bron en beschikbaarheid

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Rotsvast Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.955 p.m.
Prijs per m²€ 29 p.m.
Woonoppervlakte68m²
Perceeloppervlakte2845m²
Bouwjaar2022
BuurtGasthuiswijk
WijkBos- en Gasthuisdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Rooseveltstraat 281, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

8.5
Harm
08-02-2026
Geweldige voorzieningen onder handbereik

Het is hier fantastisch wonen. Mooi, ruim en betaalbaar appartement met 90m2 oppervlakte. Binnendoor naar de supermarkt. Huisarts en de gebruikelijke winkels zoals Etos, Kruidvat, Bruna, Hema op het nabij gelegen plein. Buslijnen teover en uitvalswegen op 5 minuten. Ook het aantal scholen op elk niveau voldoende. Kortom "a place to be".

8.1
Jaden
03-06-2024
Rustig met voorzieningen dichtbij.

Een prima buurt. Er gebeurt soms wat maar vaak wordt dat opgelost.

Buurt statistieken

Gegevens uit Gasthuiswijk

Inwoners2.420
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Gasthuiswijk

Woningvoorraad1.275
Gem. WOZ-waarde€ 296.000
Koopwoningen31%
Huurwoningen68%

Supermarkten

41 binnen 5 km

Hoogvliet
Kennedylaan 118
690m
Lidl
Vijf Meiplein 15
692m
AH XL
Bevrijdingsplein 50
699m

Scholen

87 binnen 5 km

De Astronaut
Basisonderwijs · 96 leerlingen
478m
Het Vlietland College
Voortgezet onderwijs · 869 leerlingen
634m
Montessorischool Apollo
Basisonderwijs · 114 leerlingen
714m

Veelgestelde vragen

Over Rooseveltstraat 281, Leiden

Is €1.955 per maand een eerlijke prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.955 ligt iets onder de gemiddelde huurprijs in de buurt (€2.090) en is daarmee marktconform. De woning is 68 m² groot, wat neerkomt op ongeveer €28,75 per m². Dat is vergelijkbaar met het gemiddelde van €28,70 per m² in de Gasthuiswijk.

Hoe snel worden woningen in deze buurt verhuurd?

Woningen in de Gasthuiswijk worden gemiddeld in 17 dagen verhuurd. Dat is relatief snel, dus het is goed om je oriëntatie niet te lang uit te stellen.

Wat voor type woning is dit?

Het is een huurwoning uit 2022, dus nieuwbouw. Het is geen woning van een woningcorporatie, maar van een particuliere verhuurder. De woning heeft 68 m² woonoppervlak.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. Hoogvliet, Lidl en AH XL liggen allemaal op ongeveer 700 meter, dus op zo'n 8 minuten lopen. Ook PLUS en SPAR zijn binnen een kwartier te bereiken.

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het treinstation ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 17 minuten lopen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Basisschool De Astronaut ligt op 478 meter, en het Vlietland College (voortgezet onderwijs) op 634 meter. Ook Montessorischool Apollo is dichtbij.

Hoe veilig is de Gasthuiswijk?

De buurt heeft een gemiddeld aantal misdrijven van 305 per jaar. Bewoners geven de buurt een 8,3 en zeggen dat er "soms wat gebeurt maar vaak wordt dat opgelost." Het is een stedelijke buurt met een hoge bevolkingsdichtheid.

Rotsvast Nederland
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen