Woning te huur: Rooseveltstraat 305, Leiden

Rooseveltstraat 305

Gasthuiswijk, Leiden

€ 1.960 p.m.
Buurt Gasthuiswijk, LeidenBekijk buurt
Nieuwbouw uit 2022
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Populaire buurt voor starters
31% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Rooseveltstraat 305: een moderne huurwoning in de Gasthuiswijk

Deze lichte, 67 m² grote woning uit 2022 ademt nieuwbouw. De indeling is praktisch en eigentijds, met een open woonkamer en keuken. De huurprijs van €1.960 per maand is marktconform voor een woning van dit formaat in Leiden. Bekijk ook andere huurwoningen in Leiden voor een vergelijking.

De Gasthuiswijk: rustig en centraal

De Gasthuiswijk is een rustige buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners de buurt een 8,3. Een bewoner zegt: "Het is hier fantastisch wonen. Mooi, ruim en betaalbaar appartement." Een ander noemt het "een prima buurt" waar "er gebeurt soms wat maar vaak wordt dat opgelost." De buurt telt relatief veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen. Meer weten? Lees verder over de buurt Gasthuiswijk.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Hoogvliet (om de hoek) of de AH XL (twee straten verder). Ook de Lidl en PLUS zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar basisschool De Astronaut (vijf minuten lopen) of Montessorischool Apollo (tien minuten lopen). Voor voortgezet onderwijs is Het Vlietland College om de hoek. De gemeente Leiden biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Rotsvast Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.960 p.m.
Prijs per m²€ 29 p.m.
Woonoppervlakte67m²
Perceeloppervlakte1100m²
Bouwjaar2022
BuurtGasthuiswijk
WijkBos- en Gasthuisdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Rooseveltstraat 305, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

8.5
Harm
08-02-2026
Geweldige voorzieningen onder handbereik

Het is hier fantastisch wonen. Mooi, ruim en betaalbaar appartement met 90m2 oppervlakte. Binnendoor naar de supermarkt. Huisarts en de gebruikelijke winkels zoals Etos, Kruidvat, Bruna, Hema op het nabij gelegen plein. Buslijnen teover en uitvalswegen op 5 minuten. Ook het aantal scholen op elk niveau voldoende. Kortom "a place to be".

8.1
Jaden
03-06-2024
Rustig met voorzieningen dichtbij.

Een prima buurt. Er gebeurt soms wat maar vaak wordt dat opgelost.

Buurt statistieken

Gegevens uit Gasthuiswijk

Inwoners2.420
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Gasthuiswijk

Woningvoorraad1.275
Gem. WOZ-waarde€ 296.000
Koopwoningen31%
Huurwoningen68%

Supermarkten

40 binnen 5 km

Hoogvliet
Kennedylaan 118
661m
AH XL
Bevrijdingsplein 50
693m
Lidl
Vijf Meiplein 15
698m

Scholen

87 binnen 5 km

De Astronaut
Basisonderwijs · 96 leerlingen
451m
Het Vlietland College
Voortgezet onderwijs · 869 leerlingen
605m
Montessorischool Apollo
Basisonderwijs · 114 leerlingen
685m

Veelgestelde vragen

Over Rooseveltstraat 305, Leiden

Is €1.960 per maand een eerlijke prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.960 ligt iets onder de gemiddelde huurprijs in de buurt (€2.090) en is daarmee marktconform. De woning is 67 m² groot, wat neerkomt op €29,25 per m², iets boven het buurtgemiddelde van €28,70 per m². Het is een moderne nieuwbouwwoning uit 2022, dus je betaalt voor kwaliteit.

Hoe snel worden woningen in de Gasthuiswijk verhuurd?

Woningen in deze buurt worden gemiddeld in 17 dagen verhuurd. Dat is relatief snel, dus als je interesse hebt, is het goed om snel te reageren. Van de 64 beschikbare huurwoningen zijn er de afgelopen periode 18 verhuurd.

Wat is de sfeer in de Gasthuiswijk?

Bewoners geven de buurt een 8,3. Ze waarderen de rust en de nabijheid van voorzieningen. Een bewoner zegt: "Het is hier fantastisch wonen. Mooi, ruim en betaalbaar appartement." Een ander noemt het "een prima buurt" waar eventuele problemen vaak worden opgelost. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen.

Zijn er supermarkten en scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Hoogvliet (661 m), AH XL (693 m), Lidl (698 m) en PLUS (945 m). Ook scholen zijn dichtbij: basisschool De Astronaut (451 m), Montessorischool Apollo (685 m) en Het Vlietland College voor voortgezet onderwijs (605 m).

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Daarnaast zijn er buslijnen in de buurt. De woning is ook goed bereikbaar met de auto via de nabijgelegen uitvalswegen.

Wat is het energielabel van deze woning?

Nieuwbouwwoningen hebben doorgaans een hoog energielabel (A of hoger), wat lagere stookkosten betekent.

Rotsvast Nederland
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar