Woning te huur: Rooseveltstraat 85, Leiden

Rooseveltstraat 85

Gasthuiswijk, Leiden

€ 1.980 p.m.
Buurt Gasthuiswijk, LeidenBekijk buurt
Nieuwbouw uit 2022
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Populaire buurt voor starters
31% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Rooseveltstraat 85, Leiden

Deze lichte en moderne huurwoning uit 2022 ligt in de rustige Gasthuiswijk, een buurt waar bewoners de voorzieningen om de hoek waarderen. Het appartement van 71 m² is onderdeel van een nieuwbouwproject en wordt nu verhuurd voor €1.980 per maand. Vergeleken met andere huurwoningen in Leiden is de prijs marktconform.

Buurt Gasthuiswijk

De buurt Gasthuiswijk scoort gemiddeld een 8,3 op basis van twee beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is hier fantastisch wonen. Mooi, ruim en betaalbaar appartement met 90m2 oppervlakte. Binnendoor naar de supermarkt." Een ander noemt het "een prima buurt" waar "er gebeurt soms wat maar vaak wordt dat opgelost." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge volwassenen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,6.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je in een paar minuten naar Hoogvliet of AH XL, beide op loopafstand. Ook de Lidl en PLUS zijn dichtbij. Basisschool De Astronaut zit om de hoek, en het Vlietland College voor voortgezet onderwijs is twee straten verder. De gemeente Leiden biedt verder tal van voorzieningen, van restaurants tot parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Rotsvast Nederland en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.980 p.m.
Prijs per m²€ 28 p.m.
Woonoppervlakte71m²
Perceeloppervlakte2845m²
Bouwjaar2022
BuurtGasthuiswijk
WijkBos- en Gasthuisdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Rooseveltstraat 85, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

8.5
Harm
08-02-2026
Geweldige voorzieningen onder handbereik

Het is hier fantastisch wonen. Mooi, ruim en betaalbaar appartement met 90m2 oppervlakte. Binnendoor naar de supermarkt. Huisarts en de gebruikelijke winkels zoals Etos, Kruidvat, Bruna, Hema op het nabij gelegen plein. Buslijnen teover en uitvalswegen op 5 minuten. Ook het aantal scholen op elk niveau voldoende. Kortom "a place to be".

8.1
Jaden
03-06-2024
Rustig met voorzieningen dichtbij.

Een prima buurt. Er gebeurt soms wat maar vaak wordt dat opgelost.

Buurt statistieken

Gegevens uit Gasthuiswijk

Inwoners2.420
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Gasthuiswijk

Woningvoorraad1.275
Gem. WOZ-waarde€ 296.000
Koopwoningen31%
Huurwoningen68%

Supermarkten

39 binnen 5 km

Hoogvliet
Kennedylaan 118
657m
AH XL
Bevrijdingsplein 50
731m
Lidl
Vijf Meiplein 15
742m

Scholen

87 binnen 5 km

De Astronaut
Basisonderwijs · 96 leerlingen
455m
Het Vlietland College
Voortgezet onderwijs · 869 leerlingen
583m
Montessorischool Apollo
Basisonderwijs · 114 leerlingen
673m

Veelgestelde vragen

Over Rooseveltstraat 85, Leiden

Is €1.980 per maand een eerlijke prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.980 ligt iets onder de gemiddelde huurprijs in de buurt (€2.090) en is vergelijkbaar met de mediaan (€2.033). Voor 71 m² komt dat neer op €27,9 per m², wat lager is dan het buurtgemiddelde van €28,7 per m². De prijs is daarmee marktconform.

Hoe snel worden woningen in deze buurt verhuurd?

Woningen in de Gasthuiswijk worden gemiddeld in 17 dagen verhuurd. Dat is relatief snel, wat aangeeft dat er vraag is naar huurwoningen in deze buurt.

Wat is de stedelijkheidsgraad van de Gasthuiswijk?

De Gasthuiswijk is zeer sterk stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 3.874 adressen per km². Dat betekent dat er veel voorzieningen en winkels op loopafstand zijn.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool De Astronaut ligt op 455 meter, en het Vlietland College (voortgezet onderwijs) op 583 meter. Ook Montessorischool Apollo en het Da Vinci College zijn dichtbij.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Dat is prima bereikbaar voor forenzen.

Wat voor type woningen staan er in de Gasthuiswijk?

De buurt bestaat voornamelijk uit appartementen: slechts 20% van de woningen is een eengezinswoning. De woningvoorraad telt 1.275 woningen, waarvan 31% koop en de rest huur.

Rotsvast Nederland
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen