Woning te koop: Skriesstrjitte 5, De Westereen
Onder optie
KopenDantumadielZuidDe WestereenSkriesstrjitte 5

Skriesstrjitte 5

De Westereen, Dantumadiel

€ 392.600
Buurt De Westereen, De WestereenBekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Ruim woonoppervlak van 460m²
219% groter dan gemiddeld in de buurt
PLUS op 125m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een royale woning in een rustige buurt

Deze woning aan de Skriesstrjitte 5 in De Westereen is een flinke koopwoning met een woonoppervlak van 460 m², gebouwd in 1983. Het is een rustige plek, op loopafstand van het centrum. Met een vraagprijs van €392.600 is de prijs per m² relatief laag, wat deze woning een scherpe optie maakt vergeleken met andere woningen in Dantumadiel.

De Westereen: een dorpse gemeenschap

De Westereen is een dorp met zo'n 5.110 inwoners, waar de sfeer gemoedelijk is. Op basis van vier beoordelingen krijgt de buurt een 8,29. Een bewoner zegt: "Ik woon nu 7 jaar in deze buurt en het is een prachtig plekje met leuke mensen en een mooie, rustige omgeving. Mensen helpen elkaar waar nodig en zijn vaak wel in voor een praatje." Een ander noemt het "prima wonen". De buurt De Westereen heeft een mix van gezinnen en ouderen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,2.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de PLUS, die om de hoek zit op 125 meter. Ook de Aldi is dichtbij, op 162 meter. Voor de kinderen zijn er basisscholen op loopafstand: CBS De Boustien en ibs 't Pompeblêd, beide op een paar minuten lopen. Het treinstation is op 1,2 km afstand, dus ook met het openbaar vervoer ben je goed bereikbaar. De gemeente Dantumadiel biedt een rustige woonomgeving met voldoende voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaardij Ytsma op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder optie
Prijs€ 392.600
Prijs per m²€ 853
Woonoppervlakte460m²
Perceeloppervlakte541m²
Bouwjaar1983
BuurtDe Westereen
WijkZuid
GemeenteDantumadiel

Locatie

Skriesstrjitte 5, De Westereen

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 4 bewoners

8.6
J Bergsma
08-07-2025
Goed

Wij wonen in een rustige straat en op loopafstand van het centrum

7.5
M van der meer
20-02-2025
Daalders plakje

Prima wonen

9.3
Annie Hoekstra
29-12-2024
Prachtig

Ik woon nu 7 jaar in deze buurt en het is een prachtig plekje met leuke mensen en een mooie, rustige omgeving. Mensen helpen elkaar waar nodig en zijn vaak wel in voor een praatje.

7.8
Delano
17-09-2024
Mooie

Het is een mooi plekje aan de weilanden en leuke, gezellige buurtjes. Veel voorzieningen voor jongeren zijn er niet, (speeltuin, skatepark, park etc.) maar iedereen vermaakt zich toch wel bij elkaar thuis en buiten. Winkels zijn in de buurt en dat is voor iedereen fijn.

Buurt statistieken

Gegevens uit De Westereen

Inwoners5.110
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit De Westereen

Woningvoorraad2.353
Gem. WOZ-waarde€ 252.000
Koopwoningen50%
Huurwoningen50%

Supermarkten

5 binnen 5 km

PLUS
Leeuwerikstraat 63
125m
Aldi
Ljurkstrjitte 43
162m
Poiesz
Foarstrjitte 49
946m

Scholen

15 binnen 5 km

CBS De Boustien
Basisonderwijs · 209 leerlingen
269m
ibs 't Pompeblêd
Basisonderwijs · 195 leerlingen
274m
It Twaspan
Basisonderwijs · 47 leerlingen
1483m

Veelgestelde vragen

Over Skriesstrjitte 5, De Westereen

Is de vraagprijs van €392.600 marktconform voor deze buurt?

De gemiddelde verkoopprijs in De Westereen ligt rond de €433.154, en de mediaanvraagprijs is €413.000. Met €392.600 zit deze woning iets onder de mediaan, maar de oppervlakte is met 460 m² veel groter dan het buurtgemiddelde van 144 m². De prijs per m² is daardoor relatief laag, wat het een scherpe prijs maakt.