Woning te koop: Zuiderlaan 11-003, Hollum
KopenAmelandWijk 00HollumZuiderlaan 11-003

Zuiderlaan 11-003

Hollum, Ameland

€ 305.000
Buurt Hollum, HollumBekijk buurt
Populaire buurt voor senioren
31% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Woningtype en buurt

Deze woning aan de Zuiderlaan in Hollum is een appartement van 35 m², gebouwd in 1993. Het voelt als een knusse, onderhoudsarme woning in een rustige omgeving. De vraagprijs van €305.000 is aan de hoge kant voor een woning van dit formaat, maar past bij de schaarste op het eiland. Bekijk ook andere woningen in Ameland voor een idee van het aanbod.

Buurt Hollum

Hollum is het grootste dorp op Ameland, met een mix van gezinnen en ouderen. De buurt heeft een dorps karakter, met voorzieningen op loopafstand. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews om te delen. De buurt telt 1.195 inwoners, waarvan een derde 65 jaar of ouder is. Meer over de buurt Hollum.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij PLUS, om de hoek op 671 meter. Kinderen lopen naar Openbare Basisschool De Schakel (536 meter) of Christelijke Basisschool Koningin Wilhelmina (797 meter). Voor de dagelijkse boodschappen ben je zo twee straten verder. De gemeente Ameland biedt een rustig eilandleven met alle basisvoorzieningen dichtbij.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 305.000
Prijs per m²€ 8.714
Woonoppervlakte35m²
Perceeloppervlakte42m²
Bouwjaar1993
BuurtHollum
WijkWijk 00
GemeenteAmeland

Locatie

Zuiderlaan 11-003, Hollum

Buurt statistieken

Gegevens uit Hollum

Inwoners1.195
Mannen48%
Vrouwen52%

Supermarkten

2 binnen 5 km

PLUS
Olfert Pieter Lapstraat 4
671m
SPAR
Strandweg 2
3311m
SPAR
Torenstraat 7
8761m

Scholen

3 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Schakel
Basisonderwijs · 35 leerlingen
536m
Christelijke Basisschool Koningin Wilhelmina
Basisonderwijs · 55 leerlingen
797m
Openbare Basisschool 't Ienster
Basisonderwijs · 25 leerlingen
3181m

Veelgestelde vragen

Over Zuiderlaan 11-003, Hollum

Is €305.000 een realistische prijs voor 35 m²?

De vraagprijs van €305.000 voor 35 m² is aan de hoge kant, maar op Ameland is het woningaanbod beperkt. Vergelijkbare appartementen zijn schaars, dus de prijs weerspiegelt de eilandsituatie. Het is marktconform voor een onderhoudsarme woning in Hollum, al betaal je relatief veel per vierkante meter.

Hoe is het openbaar vervoer op Ameland?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 44,7 km afstand, op het vasteland. Voor dagelijkse reizen naar de vaste wal ben je aangewezen op de veerboot en eigen vervoer.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn twee basisscholen op loopafstand: Openbare Basisschool De Schakel op 536 meter en Christelijke Basisschool Koningin Wilhelmina op 797 meter. Voortgezet onderwijs is verder weg, op 9,2 km, dus dat betekent reizen naar een andere plaats.

Wat voor onderhoud vergt een appartement uit 1993?