Appartement te huur: Amelandsdwinger 475A, Leeuwarden
HurenLeeuwardenAppartementenAmelandsdwinger 475A

Amelandsdwinger 475A

Hoek, Leeuwarden

€ 655 p.m.
Buurt Hoek, LeeuwardenBekijk buurt
Sociale huur via woningcorporatie
Inschrijving en wachttijd zijn meestal vereist
Poiesz op 87m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
42% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

In de Binnenstad van Leeuwarden

Dit appartement aan de Amelandsdwinger 475A ademt historie. Het pand uit 1829 is onderdeel van de oude binnenstad, waar de grachten en steegjes een levendig decor vormen. Met 50 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging maakt veel goed. De huurprijs van €655 is scherp vergeleken met andere appartementen in Leeuwarden.

Buurt Hoek

De buurt Hoek is een mix van studenten en ouderen, zoals een bewoner het omschrijft: "Rumourig, maar gezellig". Het is een dichtbevolkte wijk met veel eenpersoonshuishoudens. De sfeer is informeel, al klaagt diezelfde bewoner over een vies afvalstortplek. Het is een plek waar je elkaar snel tegenkomt.

Leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Poiesz, om de hoek op 87 meter. Ook de Ekoplaza en Jumbo zijn op loopafstand. Kinderen gaan naar IKC Aventurijn (twee straten verder) of de Jenaplanschool Oldenije (tien minuten lopen). De gemeente Leeuwarden biedt verder een breed aanbod aan voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt11 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 655 p.m.
Prijs per m²€ 13 p.m.
Woonoppervlakte50m²
Perceeloppervlakte5032m²
Bouwjaar1829
BuurtHoek
WijkBinnenstad
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Amelandsdwinger 475A, Leeuwarden

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.5
Jason
10-06-2024
Rumourig, maar gezellig

Veel studenten en ouderen, soort tussen community. Afvalstortplek is alleen altijd vies, en stinkt. Hij werkt af en toe ook gewoon helemaal niet!

Buurt statistieken

Gegevens uit Hoek

Inwoners1.290
Mannen56%
Vrouwen43%

Woningmarkt

Gegevens uit Hoek

Woningvoorraad883
Gem. WOZ-waarde€ 118.000
Koopwoningen2%
Huurwoningen97%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Poiesz
Oostersingel 78
87m
Ekoplaza
Amelandsstraat 20
163m
Jumbo
Hoeksterpad 1
248m

Scholen

54 binnen 5 km

IKC Aventurijn
Basisonderwijs · 76 leerlingen
347m
Stedelijk Gymnasium, school van OSG Piter Jelles
Voortgezet onderwijs · 452 leerlingen
466m
IKC de Kinderkoepel
Basisonderwijs · 193 leerlingen
573m

Veelgestelde vragen

Over Amelandsdwinger 475A, Leeuwarden

Is €655 per maand een goede prijs voor dit appartement?

Ja, dat is een scherpe prijs. In de buurt Hoek ligt de gemiddelde huurprijs op €1300, maar die woningen zijn gemiddeld 71 m². Dit appartement is met 50 m² kleiner, en de prijs per m² is met €13,10 lager dan het buurtgemiddelde van €21,53. Bovendien is het een corporatiewoning, wat de prijs drukt.

Hoe snel worden woningen in deze buurt verhuurd?

Woningen in Hoek worden gemiddeld binnen 18 dagen verhuurd. Dat is vrij snel, dus als je interesse hebt, is het goed om snel te reageren. Er staan op dit moment maar 2 huurwoningen in de buurt te huur, waarvan deze er één is.

Wat is de sfeer in de buurt Hoek?

De buurt wordt omschreven als 'rumourig, maar gezellig' door een bewoner. Er wonen veel studenten en ouderen, en het is een hechte community. Wel is er een afvalstortplek die soms vies is en niet goed werkt. Het is een levendige, dichtbevolkte wijk met veel eenpersoonshuishoudens.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Poiesz op 87 meter, gevolgd door Ekoplaza op 163 meter en Jumbo op 248 meter. Ook Lidl is op 512 meter te vinden. Voor dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het treinstation Leeuwarden ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Dat is prima bereikbaar. Over buslijnen zijn geen specifieke gegevens bekend, maar de binnenstad is goed ontsloten.

Is de woning geschikt voor een gezin?

Met 50 m² is dit appartement compact en vooral geschikt voor eenpersoonshuishoudens of stellen. In de buurt wonen weinig gezinnen met kinderen (slechts 20 huishoudens). Er zijn wel scholen in de buurt, zoals IKC Aventurijn op 347 meter, maar de woning zelf is klein voor een gezin.