Appartement te koop: Amsteldijk 162-1, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenAmsteldijk 162-1

Amsteldijk 162-1

Kromme Mijdrechtbuurt, Amsterdam

€ 1.049.000
Buurt Kromme Mijdrechtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Aldi op 240m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
43% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Aan de Amsteldijk

Dit appartement aan de Amsteldijk ademt de sfeer van het klassieke Amsterdam. Met 117 m² woonoppervlak is het een flinke woning, verdeeld over één verdieping. Het bouwjaar 1929 geeft karakter, terwijl energielabel C aangeeft dat er nog winst te behalen valt. De vraagprijs van €1.049.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs van appartementen in Amsterdam ligt lager, maar dit is een uitzonderlijk ruim exemplaar.

Kromme Mijdrechtbuurt

De buurt Kromme Mijdrechtbuurt is een rustige, groene woonwijk in Amsterdam-Zuid. Het is een buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een hoog aandeel huurwoningen. De sfeer is gemoedelijk, met de Amstel en het Amstelpark om de hoek. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze specifieke straat, maar de buurt staat bekend als prettig en kindvriendelijk.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij de Aldi om de hoek (twee straten verder) of loop je vijf minuten naar de Albert Heijn. Voor de kinderen is er Daltonbasisschool De Rivieren op loopafstand (tien minuten lopen) en Montessorischool de Amstel eveneens dichtbij. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen, van restaurants tot parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Eefje Voogd Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.049.000
Prijs per m²€ 8.966
Woonoppervlakte117m²
Perceeloppervlakte856m²
Bouwjaar1929
EnergielabelC
BuurtKromme Mijdrechtbuurt
WijkRijnbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Amsteldijk 162-1, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Kromme Mijdrechtbuurt

Inwoners2.340
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Kromme Mijdrechtbuurt

Woningvoorraad1.473
Gem. WOZ-waarde€ 497.000
Koopwoningen17%
Huurwoningen83%

Supermarkten

147 binnen 5 km

Aldi
Gaaspstraat 41
240m
Albert Heijn
Rijnstraat 139
408m
Vomar
Rijnstraat 154-1
470m

Scholen

176 binnen 5 km

PI-school Professor Waterink Zuid
Speciaal onderwijs · 66 leerlingen
292m
IBS Elif Amsterdam
Basisonderwijs · 195 leerlingen
575m
Daltonbasisschool De Rivieren
Basisonderwijs · 252 leerlingen
575m

Veelgestelde vragen

Over Amsteldijk 162-1, Amsterdam

Welk energielabel heeft Amsteldijk 162-1?

De woning aan Amsteldijk 162-1 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is de vraagprijs van €1.049.000 reëel voor dit appartement?

De vraagprijs is fors hoger dan de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€687.167) en ook boven de gemiddelde vraagprijs van €425.000. Maar dit appartement is met 117 m² veel groter dan het buurtgemiddelde van 48 m². De prijs per m² (€8.974) ligt dicht bij het gemiddelde van €8.943 in de buurt. Het is dus een forse woning, en de prijs weerspiegelt dat.

Hoe is de buurt Kromme Mijdrechtbuurt om in te wonen?

De Kromme Mijdrechtbuurt is een rustige, groene wijk in Amsterdam-Zuid. Het is een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en heeft een gemengde bevolking. Het Amstelpark en de Amstel bieden recreatiemogelijkheden. Het is een fijne buurt voor wie van rust en groen houdt, maar toch dicht bij het centrum wil zitten.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een appartement van deze leeftijd (1929). Label C is een acceptabel niveau, maar je kunt overwegen om te isoleren of dubbel glas te plaatsen om het verbruik te verlagen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Daltonbasisschool De Rivieren en Montessorischool de Amstel liggen beide op ongeveer 575 meter (tien minuten lopen). Ook is er speciaal onderwijs in de buurt, zoals PI-school Professor Waterink Zuid op 292 meter. Voor voortgezet onderwijs kun je naar het Orion College Amstel op 648 meter.

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, ongeveer vijftien minuten lopen. Daarnaast zijn er bus- en tramhaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De omgevingsadressendichtheid is zeer hoog (7722), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel OV-mogelijkheden.