Woning te koop: B.F. Suermanstraat, Utrecht
KopenUtrechtNoordoostTuinwijk-WestB.F. Suermanstraat

B.F. Suermanstraat

Tuinwijk-West, Utrecht

€ 450.000
Buurt Tuinwijk-West, UtrechtBekijk buurt
Let op: Deze woning heeft geen huisnummer op de advertentiesite. Hierdoor kunnen sommige gegevens zoals locatie en buurt niet kloppen.
Albert Heijn op 202m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Tuinwijk-West

Dit appartement aan de B.F. Suermanstraat 3 ademt de sfeer van de jaren dertig, met een klassieke indeling en een energielabel C. Met 58 m² woonoppervlak is het compact maar slim ingedeeld. De vraagprijs van €450.000 is marktconform voor een appartementen in Utrecht in deze buurt.

Tuinwijk-West: rustig en groen

Tuinwijk-West is een rustige, groene buurt met veel eenpersoonshuishoudens en jonge werkenden. De omgevingsadressendichtheid is hoog, maar de straten ogen ruim. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een gemengde bevolking met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,8. De buurt Tuinwijk-West is populair vanwege de nabijheid van het centrum en de Wilhelminapark.

Dagelijks leven om de hoek

's Ochtends haal je brood bij de Albert Heijn, die op loopafstand zit. Ook de Jumbo is twee straten verder. Voor kinderen zijn er meerdere basisscholen in de buurt, zoals de Dr. Bosschool en De Koekoek, beide op loopafstand. De gemeente Utrecht biedt verder tal van voorzieningen, van parken tot restaurants.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaarsland en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt8 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 450.000
BuurtTuinwijk-West
WijkNoordoost
GemeenteUtrecht

Locatie

B.F. Suermanstraat, Utrecht

Onnauwkeurig door ontbreken van het huisnummer

Buurt statistieken

Gegevens uit Tuinwijk-West

Inwoners2.315
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Tuinwijk-West

Woningvoorraad1.102
Gem. WOZ-waarde€ 501.000
Koopwoningen59%
Huurwoningen41%

Supermarkten

67 binnen 5 km

Albert Heijn
Willem van Noortplein 6
202m
Jumbo
Merelstraat 46
536m
Albert Heijn
Oudenoord 1
940m

Scholen

128 binnen 5 km

Basisschool Dr. Bosschool
Basisonderwijs · 405 leerlingen
321m
Openbare Basisschool De Koekoek
Basisonderwijs · 331 leerlingen
568m
Basisschool Cleophas Jenaplan-School
Basisonderwijs · 246 leerlingen
626m

Veelgestelde vragen

Over B.F. Suermanstraat, Utrecht

Is €450.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €450.000 ligt onder de gemiddelde verkoopprijs van €454.300 in de buurt. Appartementen in Tuinwijk-West worden gemiddeld voor €525.000 aangeboden, maar deze woning is met 58 m² kleiner dan het gemiddelde. De prijs per m² is ongeveer €7.760, wat iets hoger is dan het buurtgemiddelde van €7.604. Gezien de ligging en het energielabel C is de prijs marktconform.

Hoe is de buurt Tuinwijk-West om in te wonen?

Tuinwijk-West is een rustige, groene wijk met veel eenpersoonshuishoudens en jonge werkenden. De buurt heeft een hoge stedelijkheidsgraad, maar voelt toch ruim door de aanwezigheid van parken. Er zijn voldoende voorzieningen zoals supermarkten, scholen en een treinstation op 1,4 km afstand. De misdaadcijfers zijn laag met 64 misdrijven per jaar.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. In de buurt heeft 50% van de woningen label C, 25% label B en 25% label D of lager. Je kunt verwachten dat de energiekosten gemiddeld zijn voor een appartement van deze leeftijd (1931).

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Basisschool Dr. Bosschool op 294 meter, gevolgd door Openbare Basisschool De Koekoek op 509 meter. Ook zijn er scholen voor voortgezet onderwijs op 1,2 km afstand.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De buurt is goed bereikbaar met de fiets en auto.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een appartement uit 1931 met een woonoppervlak van 58 m². Het energielabel is C. De woning is een koopappartement en wordt aangeboden via Makelaarsland. Het bouwjaar betekent dat het karakteristieke elementen heeft, maar ook dat onderhoud nodig kan zijn.