Appartement te koop: Ben van Meerendonkstraat 15, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenBen van Meerendonkstraat 15

Ben van Meerendonkstraat 15

Theo van Goghparkbuurt, Amsterdam

€ 500.000
Buurt Theo van Goghparkbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Dekamarkt op 193m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een energiezuinig appartement in een rustige buurt

Dit appartement aan de Ben van Meerendonkstraat in Amsterdam is een stille, lichte woning met energielabel A+. Met een vraagprijs van €500.000 ligt het 39% onder het buurtgemiddelde van €825.000, wat het een scherpe optie maakt. Het is een van de appartementen in Amsterdam die nu te koop staan.

De buurt: Theo van Goghparkbuurt

De buurt Theo van Goghparkbuurt is een rustige wijk op IJburg, met veel gezinnen en een mix van koop- en huurwoningen. Bewoners zijn kritisch: een van hen zegt: "Er zijn geen goeie plekken om buiten te zijn. Het Theo van Gogh park is lelijk en niet gezellig." Een ander noemt het "erg saai. geen mooie gebieden of interessante speeltuinen." Op basis van drie beoordelingen scoort de buurt een 6,2. De meeste woningen zijn na 2010 gebouwd, en de buurt heeft een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,6.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen is Dekamarkt om de hoek, op twee minuten lopen. Albert Heijn en Vomar zijn iets verder, op een kwartier lopen. Basisscholen Laterna Magica en De Poseidon zitten naast de deur, en het Montessori Lyceum Terra Nova is twee straten verder. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen, al is het treinstation op zes kilometer afstand.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Hallie & Van Klooster Makelaardij op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 500.000
Prijs per m²€ 6.024
Woonoppervlakte83m²
Perceeloppervlakte6445m²
Bouwjaar2006
EnergielabelA+
BuurtTheo van Goghparkbuurt
WijkIJburg-Zuid
GemeenteAmsterdam

Locatie

Ben van Meerendonkstraat 15, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 5 bewoners

6.0
Kai
16-01-2026
onbereikbaar en weinig te doen

Er zijn geen goeie plekken om buiten te zijn. Het Theo van Gogh park is lelijk en niet gezellig. geen leuke bankjes op plekjes en geen dingen zoals een sportschool(keten), coffeeshop of late night snackbar of dergelijks

6.3
Kai
04-01-2026
tja

erg saai. geen mooie gebieden of interessante speeltuinen. ook geen leuke zitplekjes

6.7
Kai
03-11-2025
parkje

Veel drempels, weinig OV opties.

5.9
Maria
21-10-2025
Veilig en gezellig

het is over het algemeen best aardig en veilig, maar er zijn enkele buren die extreem onbeleefd en bedreigend kunnen zijn en dat is zeer teleurstellend

6.3
Kai
05-07-2024
Het is oke

Er is buurtpreventie, straatcoaches etc, de straten zijn relatief schoon, er zijn wel wat parkjes en vanaf mijn huis is wat natuurgebied(achtig) bereikbaar. er zijn waterpompjes, speeltuinen, prullenbakken. huizen zijn duur en er is weinig ov, de bruggen zijn vervelend

Buurt statistieken

Gegevens uit Theo van Goghparkbuurt

Inwoners6.035
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Theo van Goghparkbuurt

Woningvoorraad2.186
Gem. WOZ-waarde€ 670.000
Koopwoningen50%
Huurwoningen50%

Supermarkten

22 binnen 5 km

Dekamarkt
Pampuslaan 45
193m
Albert Heijn
IJburglaan 719
1362m
Vomar
IJburglaan 605
1537m

Scholen

58 binnen 5 km

Laterna Magica
Basisonderwijs · 642 leerlingen
156m
De Poseidon
Basisonderwijs · 394 leerlingen
188m
Basisschool de Archipel
Basisonderwijs · 239 leerlingen
188m

Veelgestelde vragen

Over Ben van Meerendonkstraat 15, Amsterdam

Welk energielabel heeft Ben van Meerendonkstraat 15?

De woning aan Ben van Meerendonkstraat 15 in Amsterdam heeft energielabel A+.

Is €500.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €500.000 ligt 39% onder het buurtgemiddelde van €825.000. Het appartement is met 83 m² wel kleiner dan het buurtgemiddelde van 138 m². De prijs per vierkante meter is ongeveer €6.024, terwijl het buurtgemiddelde €5.969 per m² is. Daarmee is de prijs marktconform voor de oppervlakte.

Hoe zuinig is energielabel A+?

Energielabel A+ is zeer zuinig. Dat betekent lage energiekosten en een goede isolatie. In de buurt heeft 45,5% van de koopwoningen label A+ en 54,5% label A. Dit appartement zit dus in de top van energiezuinige woningen.

Wat is de sfeer in de Theo van Goghparkbuurt?

De buurt wordt door bewoners als rustig maar saai ervaren. Er zijn weinig voorzieningen zoals sportscholen of horeca, en het park wordt als niet gezellig beschreven. Het is een gezinswijk met veel jonge kinderen en een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,6.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: Laterna Magica (156 m), De Poseidon (188 m) en Basisschool de Archipel (188 m). Voor voortgezet onderwijs is Montessori Lyceum Terra Nova op 269 m. De afstanden zijn kort.

Hoe is het openbaar vervoer in deze buurt?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 6 km afstand. Er zijn bushaltes in de buurt, maar specifieke lijnen worden niet genoemd. De omgevingsadressendichtheid is 1.645, wat duidt op een matig stedelijk gebied met redelijke OV-verbindingen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de Theo van Goghparkbuurt stonden afgelopen periode 33 koopwoningen te koop, met een gemiddelde verkooptijd van 70 dagen. Dat is relatief kort, wat wijst op een actieve markt.

Hallie & Van Klooster Makelaardij
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen