Appartement te koop: Bronkhorststraat 23, Leiden
Verkocht onder voorbehoud
KopenLeidenAppartementenBronkhorststraat 23

Bronkhorststraat 23

Noorderkwartier, Leiden

€ 365.000
Buurt Noorderkwartier, LeidenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Dirk op 488m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
34% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in het Noorderkwartier

Dit appartement aan de Bronkhorststraat combineert de charme van 1925 met een energielabel C. Met 51 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging in een rustige buurt maakt het aantrekkelijk. De vraagprijs van €365.000 ligt 21% onder het buurtgemiddelde, wat het een scherpe optie maakt vergeleken met andere appartementen in Leiden.

Noorderkwartier: rustig en groen

Het Noorderkwartier is een rustige buurt met veel groen. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners een 7,5. Een bewoner zegt: "Super goeie buurt." Een ander noemt het "een buurt met veel aardige mensen." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Meer over de buurt Noorderkwartier.

Dagelijks leven om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Dirk om de hoek (488 m) of de Albert Heijn twee straten verder (589 m). Basisschool De Pionier zit naast de deur (194 m), en het Stedelijk Gymnasium is op loopafstand (526 m). Het treinstation is op 2,1 km, goed bereikbaar met de fiets. De gemeente Leiden biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en bronnen

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Woon4you Makelaars & Taxateurs op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 365.000
Prijs per m²€ 7.157
Woonoppervlakte51m²
Bouwjaar1925
EnergielabelC
GemeenteLeiden

Locatie

Bronkhorststraat 23, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Goed · 3 bewoners

8.3
Aniek
21-07-2025
Goede buurt

Ik heb niet echt een ervaring maar er zijn veel aardige mensen

5.4
Casper
01-06-2024
Vol buitenlanders

Bah

8.9
Rosa
07-11-2023
Nice People

Super goeie buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Noorderkwartier

Inwoners5.705
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Noorderkwartier

Woningvoorraad2.828
Gem. WOZ-waarde€ 324.000
Koopwoningen22%
Huurwoningen78%

Supermarkten

43 binnen 5 km

Dirk
Langegracht 3
488m
Albert Heijn
Hooigracht 85
589m
Albert Heijn
Soestdijkkade 82
612m

Scholen

90 binnen 5 km

De Pionier
Basisonderwijs · 191 leerlingen
194m
Vrije School Mareland
Basisonderwijs · 386 leerlingen
417m
Stedelijk Gymnasium Leiden (locatie Socrates)
Voortgezet onderwijs · 823 leerlingen
526m

Veelgestelde vragen

Over Bronkhorststraat 23, Leiden

Welk energielabel heeft Bronkhorststraat 23?

De woning aan Bronkhorststraat 23 in Leiden heeft energielabel C.

Is €365.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs ligt 21% onder het gemiddelde van €459.840 in de buurt. Dat is opvallend, maar het appartement is met 51 m² ook kleiner dan het buurtgemiddelde van 88 m². De prijs per m² is niet direct te vergelijken, maar het aanbod lijkt marktconform geprijsd voor een woning van dit formaat en energielabel C.

Hoe is de buurt Noorderkwartier om in te wonen?

Het Noorderkwartier is een rustige, groene buurt in Leiden-Noord. Bewoners geven het gemiddeld een 7,5 en noemen het een 'super goeie buurt' met 'veel aardige mensen'. Er wonen veel alleenstaanden en de sfeer is gemoedelijk. Voorzieningen als supermarkten en scholen zijn op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een appartement van 1925. In de buurt heeft 30,8% van de koopwoningen label A, dus label C is niet uitzonderlijk.

Hoe groot is het appartement en is dat genoeg?

Het woonoppervlak is 51 m², wat 42% kleiner is dan het buurtgemiddelde van 88 m². Het is een compact appartement, geschikt voor een starter of een stel. De indeling is niet bekend, maar met 51 m² moet je efficiënt omgaan met de ruimte.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool De Pionier zit op 194 meter, Vrije School Mareland op 417 meter, en het Stedelijk Gymnasium op 526 meter. Ook zijn er andere basisscholen zoals De Springplank en De Singel binnen een kilometer.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in een jaar 305 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een stedelijke wijk. De bewoners geven in reviews geen signalen van onveiligheid; een bewoner zegt juist dat er 'veel aardige mensen' wonen.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,1 km afstand, dus op fietsafstand. De stad Leiden is verder goed bereikbaar.

Woon4you Makelaars & Taxateurs
Geen Quicklane™
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Buurtje.nl
Ontvang gratis meldingen via onze app
Zodra een nieuwe woning verschijnt in één van de 4.500+ bronnen.

Vergelijkbare woningen in de buurt

6 woningen in de buurt Noorderkwartier

Bekijk aanbod
Buurtje.nl
Bekijk deze woning in de appBronkhorststraat 23, Leiden
Bekijk