Appartement te huur: Brouwersgracht 165-3, Amsterdam
HurenAmsterdamAppartementenBrouwersgracht 165-3

Brouwersgracht 165-3

Driehoekbuurt, Amsterdam

€ 2.950 p.m.
Buurt Driehoekbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Ekoplaza op 223m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
40% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

In de Jordaan

Dit appartement aan de Brouwersgracht ademt de sfeer van de Amsterdamse grachtengordel. Met 85 vierkante meter woonoppervlak in een karakteristiek pand uit 1941 woon je midden in de historische binnenstad. De huurprijs van €2.950 is marktconform voor een woning van dit formaat in deze buurt, zeker vergeleken met andere appartementen in Amsterdam.

Driehoekbuurt

De Driehoekbuurt is een levendige wijk in de Jordaan, met veel eenpersoonshuishoudens en een jonge, actieve bevolking. De omgevingsadressendichtheid is met 10.768 adressen per km² extreem hoog, wat past bij het stadscentrum. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij Ekoplaza om de hoek (223 meter) of bij Albert Heijn twee straten verder (251 meter). Voor de kinderen zijn er diverse scholen op loopafstand, zoals de Burght (590 meter) en de Theo Thijssenschool Amsterdam (628 meter). De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Aemestelle Makelaars Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.950 p.m.
Prijs per m²€ 35 p.m.
Woonoppervlakte85m²
Perceeloppervlakte72m²
Bouwjaar1941
BuurtDriehoekbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Brouwersgracht 165-3, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Driehoekbuurt

Inwoners2.730
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Driehoekbuurt

Woningvoorraad1.896
Gem. WOZ-waarde€ 519.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen73%

Supermarkten

153 binnen 5 km

Ekoplaza
Haarlemmerdijk 164
223m
Albert Heijn
Haarlemmerdijk 1
251m
Albert Heijn
Haarlemmerplein 34
345m

Scholen

210 binnen 5 km

Vinse School
Voortgezet onderwijs · 388 leerlingen
338m
de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
590m
Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
628m

Veelgestelde vragen

Over Brouwersgracht 165-3, Amsterdam

Is €2.950 een realistische huurprijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €2.950 is precies de mediaanhuurprijs in de buurt. De gemiddelde huurprijs in de Driehoekbuurt is €3.098, dus deze woning zit daar iets onder. Met 85 m² en een prijs van €34,71 per m² is het een marktconforme prijs voor een appartement in de Jordaan.

Hoe is de buurt Driehoekbuurt om in te wonen?

De Driehoekbuurt is een zeer stedelijke wijk met veel voorzieningen op loopafstand. Het is er druk en levendig, met veel restaurants en winkels. De bevolking bestaat vooral uit eenpersoonshuishoudens (1285 van de 1896 huishoudens) en jonge mensen tussen 25 en 45 jaar. Het is een populaire buurt voor wie van het stadsleven houdt.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Ekoplaza op 223 meter, gevolgd door Albert Heijn op 251 meter. Ook Jumbo en nog een Albert Heijn zijn binnen 500 meter te vinden. Je kunt dus gemakkelijk lopend je boodschappen doen.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation ligt op 1,8 kilometer afstand. Dat is ongeveer 20 minuten lopen of een paar minuten met de fiets. De woning is daarmee goed bereikbaar met het openbaar vervoer.

Wat is de stedelijkheidsgraad van de buurt?

De Driehoekbuurt is zeer sterk stedelijk, met een stedelijkheidsgraad van 1 (de hoogste categorie). De omgevingsadressendichtheid is 10.768 adressen per km², wat betekent dat er heel veel voorzieningen en mensen in de directe omgeving zijn.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is de Burght op 590 meter, en de Theo Thijssenschool Amsterdam op 628 meter. Voor voortgezet onderwijs is Vinse School op 338 meter. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij, zoals op 400 meter.