Appartement te koop: Dichtershof 53, Weesp
KopenAmsterdamAppartementenDichtershof 53

Dichtershof 53

Weesp Dichtersbuurt, Amsterdam

€ 1.325.000
Buurt Weesp Dichtersbuurt, WeespBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 163m²
186% groter dan gemiddeld in de buurt
Populaire buurt voor starters
43% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Dichtersbuurt

Dit appartement aan de Dichtershof 53 in Weesp is met 163 m² woonoppervlak een flinke woning. Het is gebouwd in 2005 en heeft energielabel A, wat duidt op een zuinige woning. De vraagprijs van €1.325.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs per m² voor appartementen in Amsterdam ligt lager, maar dit is een uitzonderlijk groot appartement.

De buurt: Weesp Dichtersbuurt

De buurt Weesp Dichtersbuurt is een stedelijke wijk met een omgevingsadressendichtheid van 2314 adressen per km². Er wonen veel alleenstaanden (645 van de 1885 inwoners) en de gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7. De woningvoorraad bestaat vooral uit appartementen; slechts 11% is eengezinswoning. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, dus we kunnen niet zeggen hoe bewoners de buurt ervaren.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Albert Heijn op 536 meter, of bij de Dekamarkt op 638 meter. Ook is er een Vomar op 709 meter. In de buurt zijn meerdere basisscholen, zoals IKC Cadans Weesp op 450 meter en Brede School Kors Breijer op 522 meter. Het Vechtstede College voor voortgezet onderwijs ligt op 765 meter. Het treinstation van Weesp is tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Drieklomp Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.325.000
Prijs per m²€ 8.129
Woonoppervlakte163m²
Perceeloppervlakte1983m²
Bouwjaar2005
EnergielabelA
BuurtWeesp Dichtersbuurt
WijkWeesp-Noordwest
GemeenteAmsterdam

Locatie

Dichtershof 53, Weesp

Buurt statistieken

Gegevens uit Weesp Dichtersbuurt

Inwoners1.885
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Weesp Dichtersbuurt

Woningvoorraad1.107
Gem. WOZ-waarde€ 323.000
Koopwoningen47%
Huurwoningen52%

Supermarkten

14 binnen 5 km

Albert Heijn
Amstellandlaan 20
536m
Albert Heijn
Achtergracht 64
599m
Dekamarkt
Amstellandlaan 32
638m

Scholen

33 binnen 5 km

IKC Cadans Weesp
Basisonderwijs · 19 leerlingen
450m
Brede School Kors Breijer
Basisonderwijs · 328 leerlingen
522m
Brede School Weesperrijk
Basisonderwijs · 536 leerlingen
547m

Veelgestelde vragen

Over Dichtershof 53, Weesp

Welk energielabel heeft Dichtershof 53?

De woning aan Dichtershof 53 in Weesp heeft energielabel A.

Is €1.325.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs is fors hoger dan de gemiddelde koopprijs in de buurt (€319.000), maar dat komt doordat dit appartement met 163 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 57 m². De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €5.596, terwijl dit appartement uitkomt op €8.129 per m². Dat is aan de hoge kant, maar de woning is ook van recente bouw (2005) met energielabel A.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

Het treinstation van Weesp ligt op 800 meter, ongeveer tien minuten lopen. Vanaf daar kun je naar Amsterdam Centraal of andere steden. De buurt is sterk stedelijk met een hoge omgevingsadressendichtheid, dus voorzieningen zijn dichtbij.

Wat voor type woning is dit en wat is de staat?

Het is een appartement uit 2005 met energielabel A, wat betekent dat het goed geïsoleerd is en je relatief lage stookkosten kunt verwachten. Het woonoppervlak is 163 m², aanzienlijk groter dan de meeste woningen in de buurt. Het bouwjaar en het energielabel wijzen op een moderne, onderhoudsarme woning.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: IKC Cadans Weesp op 450 meter, Brede School Kors Breijer op 522 meter, en Brede School Weesperrijk op 547 meter. Voor voortgezet onderwijs is het Vechtstede College op 765 meter. Ook zijn er kinderdagverblijven in de buurt, zoals op 400 meter.

Hoeveel supermarkten zijn er in de omgeving?

Binnen een straal van 5 km zijn er 14 supermarkten. De dichtstbijzijnde zijn Albert Heijn op 536 meter, nog een Albert Heijn op 599 meter, en een Dekamarkt op 638 meter. Ook is er een Vomar op 709 meter. Voor dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Wat is de sfeer in de buurt?

De buurt Weesp Dichtersbuurt is stedelijk met veel alleenstaanden en relatief weinig gezinnen met kinderen (220 van de 1885 inwoners). De woningvoorraad bestaat voornamelijk uit appartementen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar om een beeld te geven van hoe bewoners de buurt ervaren.