Appartement te koop: Eerste Tuindwarsstraat 8H, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenEerste Tuindwarsstraat 8H

Eerste Tuindwarsstraat 8H

Anjeliersbuurt-Zuid, Amsterdam

€ 985.000
Buurt Anjeliersbuurt-Zuid, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Albert Heijn op 52m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

In de Jordaan

Dit appartement aan de Eerste Tuindwarsstraat ademt de sfeer van de oude Amsterdamse binnenstad. Het is een woning met karakter, gebouwd in 1876, midden in de bruisende Jordaan. Met een vraagprijs van €985.000 is dit een marktconform aanbod voor een appartement van 87 m² in deze geliefde buurt. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam voor een breder beeld.

Anjeliersbuurt-Zuid

De buurt Anjeliersbuurt-Zuid is een van de meest levendige stukjes Amsterdam. Een bewoner zegt: "Er is maar 1 Jordaan!" en roemt de sociale contacten en de nabijheid van winkels en markten. Een ander noemt het "mijn gezellige woonomgeving" en waardeert de mix van jong en oud, rijk en minder rijk. Op basis van twee beoordelingen scoort de buurt een 9,01. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je om de hoek bij Albert Heijn op 52 meter of Jumbo op 158 meter. Voor de kinderen is de Theo Thijssenschool Amsterdam twee straten verder (189 meter) en het Cartesius Lyceum op vijf minuten lopen (450 meter). De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau, met restaurants, parken en openbaar vervoer binnen handbereik.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Your Home Makelaars Amsterdam op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 985.000
Prijs per m²€ 11.322
Woonoppervlakte87m²
Perceeloppervlakte63m²
Bouwjaar1876
BuurtAnjeliersbuurt-Zuid
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Eerste Tuindwarsstraat 8H, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 2 bewoners

8.9
Francisca de Graaf
16-01-2026
Er is maar 1 Jordaan!

Ik ben geboren en getogen in deze buurt. Ik zou deze buurt met geen andere wijk in Amsterdam willen ruilen. De winkels en markten zijn op loopafstand van mijn woning. En de mensen helpen elkaar een handje als dat nodig is. De sociale contacten zijn geweldig.

9.1
Francisca de Graaf
25-08-2025
Mijn gezellige woonomgeving

In deze buurt tref je een gemêleerd inwoners aantal aan. Oud en jong, rijk en minder rijk. Maar toch zorgen we onder elkaar dat de buurt veilig blijft en dat je indien nodig aanspraak op iemand kan doen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Anjeliersbuurt-Zuid

Inwoners2.950
Mannen50%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Anjeliersbuurt-Zuid

Woningvoorraad1.981
Gem. WOZ-waarde€ 568.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen73%

Supermarkten

150 binnen 5 km

Albert Heijn
Westerstraat 79
52m
Jumbo
Westerstraat 98-102
158m
Albert Heijn
Westermarkt 21
401m

Scholen

220 binnen 5 km

Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
189m
Het Cartesius Lyceum
Voortgezet onderwijs · 694 leerlingen
450m
de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
504m

Veelgestelde vragen

Over Eerste Tuindwarsstraat 8H, Amsterdam

Is €985.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €985.000 ligt boven de mediaan van €587.000 in de buurt, maar de gemiddelde verkoopprijs van appartementen in de Anjeliersbuurt-Zuid is €967.206. Gezien de oppervlakte van 87 m² en de locatie in de Jordaan is de prijs marktconform. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €13.588, wat neerkomt op €11.322 per m² voor deze woning.

Hoe is de buurt Anjeliersbuurt-Zuid om in te wonen?

Bewoners geven de buurt een 9,01 en noemen het een gezellige, sociale wijk met een mix van bewoners. De winkels en markten zijn op loopafstand, en er is een sterk gemeenschapsgevoel. De buurt is veilig en er is veel aanspraak mogelijk.

Welke voorzieningen zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je supermarkten zoals Albert Heijn (52 m) en Jumbo (158 m). Scholen zijn ook dichtbij: Theo Thijssenschool (189 m) en het Cartesius Lyceum (450 m). Daarnaast zijn er restaurants, een park en een bibliotheek binnen een kilometer.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 40% van de woningen label A en 20% label A+. Het bouwjaar 1876 suggereert dat isolatie mogelijk aandacht nodig heeft.

Hoeveel appartementen staan er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er 6 koopappartementen te koop in de Anjeliersbuurt-Zuid. De gemiddelde vraagprijs is €1.024.833, met een mediaan van €587.000. Het aanbod is beperkt, wat de populariteit van de buurt weerspiegelt.

Is de woning geschikt voor een gezin?

Het appartement heeft 87 m² woonoppervlak, wat ruim is voor een klein gezin. In de buurt wonen relatief weinig gezinnen met kinderen (250 huishoudens), maar er zijn goede scholen en kinderdagverblijven in de buurt.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,2 km afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een korte fietsrit. De buurt is verder goed bereikbaar met tram en bus.