Appartement te koop: Kraaienplein 2A, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenKraaienplein 2A

Kraaienplein 2A

Vogelbuurt-Zuid, Amsterdam

€ 465.000
Buurt Vogelbuurt-Zuid, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Dirk op 277m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
35% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Amsterdam-Noord

Dit appartement aan het Kraaienplein in Amsterdam-Noord ademt de sfeer van de jaren twintig. Met 76 vierkante meter woonoppervlak is het ruim, zeker in vergelijking met andere appartementen in Amsterdam. De vraagprijs van €465.000 is marktconform voor deze buurt.

Vogelbuurt-Zuid: groen en levendig

De buurt Vogelbuurt-Zuid wordt door bewoners gewaardeerd om het groen en de prettige omgeving. Een bewoner zegt: "Leuke omgeving, makkelijk bereikbaar, prettige omgeving." Een ander noemt het "groen en leuk, goed berijdbaar." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden.

Het dagelijks leven rond het Kraaienplein

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Dirk om de hoek, of twee straten verder naar de Albert Heijn. Ook een Jumbo en Vomar zijn op loopafstand. Voor schoolgaande kinderen is Taalschool Innoord naast de deur, en basisscholen zoals OBS IJplein en Oranje Nassau zijn om de hoek. Het Hyperion Lyceum voor voortgezet onderwijs ligt tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Kopinsky Makelaardij op Vastgoed Nederland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 maart 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 465.000
Prijs per m²€ 6.118
Woonoppervlakte76m²
Perceeloppervlakte107m²
Bouwjaar1924
EnergielabelC
BuurtVogelbuurt-Zuid
WijkIJplein/Vogelbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Kraaienplein 2A, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

7.8
Cynthia
26-07-2025
Prettig en veel groen

Leuke omgeving makkelijk bereikbaar prettige omgeving

7.1
Cynthia
23-07-2025
Groen en leuk goed berijdbaar,

Ik woon in een straat waar niemand op elkaar let , maar wel schoon en veel groen alleen mijn woning is waardeloos. Ik heb lekkage in mijn slaapkamer al jarenlang balkon staat al 8 jaar op stuen pilaren geen dubbel glas erg warm in de zomer en ijskoud inde winter En de woningbouw doet niets

Buurt statistieken

Gegevens uit Vogelbuurt-Zuid

Inwoners4.165
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Vogelbuurt-Zuid

Woningvoorraad2.036
Gem. WOZ-waarde€ 425.000
Koopwoningen19%
Huurwoningen81%

Supermarkten

133 binnen 5 km

Dirk
Meeuwenlaan 76
277m
Albert Heijn
Mosveld 129
459m
Jumbo
Gedempt Hamerkanaal 223
509m

Scholen

172 binnen 5 km

Taalschool Innoord
Basisonderwijs · 28 leerlingen
226m
Openbare Basisschool IJplein
Basisonderwijs · 118 leerlingen
434m
Oecumenische basisschool Oranje Nassau
Basisonderwijs · 220 leerlingen
494m

Veelgestelde vragen

Over Kraaienplein 2A, Amsterdam

Welk energielabel heeft Kraaienplein 2A?

De woning aan Kraaienplein 2A in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €465.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €465.000 ligt dicht bij de mediaanprijs van €455.000 voor koopwoningen in Vogelbuurt-Zuid. De gemiddelde prijs per vierkante meter in de buurt is €9.335, terwijl dit appartement met 76 m² uitkomt op €6.118 per m². Dat is relatief gunstig, mede doordat het oppervlak groter is dan het buurtgemiddelde van 58 m².

Hoe is de buurt Vogelbuurt-Zuid om in te wonen?

Vogelbuurt-Zuid scoort een 7,44 uit 10 op basis van twee bewonersreviews. Bewoners noemen de omgeving groen, prettig en goed bereikbaar. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden, met relatief veel 25- tot 45-jarigen. Het aantal misdrijven is met 255 per jaar redelijk, maar niet uitzonderlijk laag.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het appartement heeft energielabel C. Dat is een gemiddeld label voor een woning uit 1924. In de buurt hebben de meeste koopwoningen label A of B, dus dit label is iets minder zuinig. Je kunt verwachten dat de stookkosten hoger zijn dan bij een A-label, maar niet extreem hoog.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt is goed voorzien. Binnen vijf minuten lopen vind je supermarkten als Dirk, Albert Heijn en Jumbo. Ook basisscholen en kinderdagverblijven zijn op loopafstand. Het dichtstbijzijnde park of plantsoen is op 400 meter. Het treinstation ligt op 4,9 km, maar bus- en tramhaltes zijn in de buurt.

Hoe verkocht vergelijkbare woningen in de buurt?

In de afgelopen periode zijn er 51 koopwoningen verkocht in Vogelbuurt-Zuid, met een gemiddelde verkoopprijs van €476.255. De gemiddelde verkooptijd was 46 dagen. Dat wijst op een redelijk actieve markt, maar niet extreem snel.

Wat is de samenstelling van de buurt qua bewoners?