Appartement te koop: Mevrouw De Rooweg 175, Drachten
Verkocht onder voorbehoud
KopenSmallingerlandAppartementenMevrouw De Rooweg 175

Mevrouw De Rooweg 175

De Singels oost, Smallingerland

€ 549.500
Buurt De Singels oost, DrachtenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 121m²
121m² woonoppervlakte
AI-samenvatting

Een ruim appartement in Drachten

Dit appartement aan de Mevrouw De Rooweg 175 in Drachten is een fijne plek om te wonen. Met 121 vierkante meter woonoppervlakte en energielabel A is het een comfortabele en zuinige woning. Het appartement is gebouwd in 2004 en heeft een vraagprijs van €549.500. Vergeleken met andere appartementen in Smallingerland is dat aan de hoge kant, maar de prijs per vierkante meter is marktconform.

De buurt De Singels oost

De woning ligt in de buurt De Singels oost, een rustige wijk in Drachten. De buurt telt 910 inwoners, waarvan een groot deel 65 jaar of ouder is. Er zijn relatief veel eenpersoonshuishoudens. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews om te delen.

Het dagelijks leven

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Albert Heijn, die om de hoek zit. Ook Ekoplaza, Lidl, Dirk en Aldi zijn op loopafstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals Katholieke Jenaplan Basisschool St. Lukas en Openbare Basisschool de Tille, beide op een paar minuten lopen. Het Gomarus College Drachten voor voortgezet onderwijs is ook dichtbij. De gemeente Smallingerland biedt verder voldoende voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaardij Knijpstra en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 april 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 549.500
Prijs per m²€ 4.541
Woonoppervlakte121m²
Perceeloppervlakte3645m²
Bouwjaar2004
EnergielabelA
BuurtDe Singels oost
WijkDe Singels
GemeenteSmallingerland

Locatie

Mevrouw De Rooweg 175, Drachten

Buurt statistieken

Gegevens uit De Singels oost

Inwoners910
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit De Singels oost

Woningvoorraad507
Gem. WOZ-waarde€ 308.000
Koopwoningen77%
Huurwoningen22%

Supermarkten

16 binnen 5 km

Albert Heijn
Kiryat Onoplein 87
342m
Ekoplaza
Moleneind - Zuidzijde 57-59
519m
Lidl
Oude Nering 1
588m

Scholen

42 binnen 5 km

Katholieke Jenaplan Basisschool St. Lukas
Basisonderwijs · 374 leerlingen
305m
Openbare Basisschool de Tille
Basisonderwijs · 102 leerlingen
458m
Gomarus College Drachten
Voortgezet onderwijs · 400 leerlingen
538m

Veelgestelde vragen

Over Mevrouw De Rooweg 175, Drachten

Welk energielabel heeft Mevrouw De Rooweg 175?

De woning aan Mevrouw De Rooweg 175 in Drachten heeft energielabel A.

Is €549.500 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €549.500 is aan de hoge kant vergeleken met de gemiddelde verkoopprijs van €354.727 in de buurt. Maar dit appartement is groter (121 m²) dan het gemiddelde (140 m²) en heeft energielabel A. De gemiddelde prijs per vierkante meter in de buurt is €5.000, wat overeenkomt met de vraagprijs per m² van dit appartement.

Hoe is de buurt De Singels oost om in te wonen?

De Singels oost is een rustige buurt met veel oudere inwoners. Er zijn veel eenpersoonshuishoudens en relatief weinig gezinnen met kinderen. De buurt heeft een stedelijkheidsgraad van 2 (sterk stedelijk) met een omgevingsadressendichtheid van 2044. Er zijn voldoende voorzieningen in de buurt, zoals supermarkten en scholen op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Dit label is het beste dat je kunt krijgen na A+. Je kunt dus lage energiekosten verwachten. In de buurt hebben alle koopwoningen energielabel A, dus dit is normaal voor deze wijk.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is Katholieke Jenaplan Basisschool St. Lukas op 305 meter. Ook Openbare Basisschool de Tille (458 m) en het Gomarus College Drachten (538 m) voor voortgezet onderwijs zijn dichtbij.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 19,5 kilometer afstand. Dit is relatief ver, dus voor treinreizen ben je aangewezen op de auto of bus. In de buurt zijn wel bushaltes, maar specifieke lijnen zijn niet vermeld.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de buurt stonden de afgelopen periode 11 woningen te koop, met een gemiddelde verkooptijd van 36 dagen. Dat is redelijk snel, wat aangeeft dat er vraag is naar woningen in deze wijk.