Appartement te koop: Nieuwe Boteringestraat 23B, Groningen
KopenGroningenAppartementenNieuwe Boteringestraat 23B

Nieuwe Boteringestraat 23B

Hortusbuurt-Ebbingekwartier, Groningen

€ 269.000
Buurt Hortusbuurt-Ebbingekwartier, GroningenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ekoplaza op 207m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
41% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

Een energiezuinig appartement in de Hortusbuurt

Dit appartement aan de Nieuwe Boteringestraat combineert een A++-energielabel met een centrale plek in de stad. Met 55 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging maakt veel goed. De vraagprijs van €269.000 ligt 57% onder het buurtgemiddelde, wat het een scherpe optie maakt voor wie een appartement in Groningen zoekt.

De buurt: Hortusbuurt-Ebbingekwartier

De buurt Hortusbuurt-Ebbingekwartier is een levendig stadsdeel met veel studenten en jonge werkenden. Bewoners waarderen de mix van rust en voorzieningen. Een bewoner zegt: "Heel prettig wonen, centraal maar niet te druk." Een ander noemt het "een bruisende buurt met veel leuke mensen." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en de sfeer is informeel.

Leven in de straat

Om de hoek vind je Ekoplaza en Albert Heijn voor dagelijkse boodschappen. Twee straten verder zit Jumbo. Voor schoolgaande kinderen zijn IKC Borgman Ebbinge en St. Michaëlschool op loopafstand. Het Noorderplantsoen, een park, ligt op vijf minuten lopen. De gemeente Groningen biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over deze advertentie

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaardij Van der Houwen op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 juni 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 269.000
Prijs per m²€ 4.891
Woonoppervlakte55m²
Bouwjaar1954
EnergielabelA++
GemeenteGroningen

Locatie

Nieuwe Boteringestraat 23B, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 6 bewoners

8.9
A.A.
29-12-2025
Een bruisende buurt met veel leuke mensen.

Eigenlijk is alles gewoon prima. Er zijn meerdere eet gelegenheden in de buurt, supermarkten zijn dicht bij, bus haltes, fietsen kun je goed kwijt, en met het stadsstrand is er ook nog eens een mooi en bekend stukje groen.

9.1
Ilse
20-10-2025
Heel prettig wonen, centraal maar niet te druk

Echt top! Alle voorzieningen heb je op loopafstand, inclusief een parkje. Je bent zo in hartje centrum. Niks te klagen eigenlijk

7.1
Lykas
29-03-2025
Rustig maar sfeervol.

De buurt is gezellig en rustig. Het park is goed bereikbaar en de mensen in de omgeving zijn aardig, maar er ligt vaak rommel op straat, wat jammer is.

7.9
Noa
11-11-2023
Mooie buurt

Alles is goed bereikbaar. Het is knus, groen en gezellige buurt

7.0
Bloem
29-10-2023
Aardig

In onze buurt kent iedereen elkaar wel een beetje

7.3
Jos
11-09-2023
Goede buurt om te wonen voor alleenwonende twintiger

Bereikbaarheid op de fiets is top omdat het zeer dichtbij de binnenstad ligt, met de auto minder vanwege de drukte en de vele éénrichtingswegen. Er staan voornamelijk gebouwen dus er is niet bijzonder veel groen, maar bij het Nieuwe Kerkhof heb je een mooi klein parkje met genoeg groen, daarnaast grenst de buurt aan het Noorderplantsoen, het grootste park van de stad. Hygiëne laat te wensen over, af en toe zie ik wel kots van studenten of hondenpoep op straat liggen. Veiligheid laat ook te wensen over, zijn vrij veel junks en daklozen op straat, ik voel me als man niet onveilig maar kan me voorstellen dat vrouwen dat wel hebben. Daarnaast worden er vaak fietsen gestolen etc. De gemeenschap is prima, niet hecht ofzo maar wel divers, veel studenten, maar ook ouderen en echtparen. Ik heb af en toe wel geluidsoverlast van de studenten. De huisvesting is zeer goed in deze buurt, mooie huizen die het oude centrum goed vertegenwoordigen gecombineerd met mooie nieuwbouw appartementencomplexen. Qua onderwijs is er voor ieder wat wils binnen 10 minuten fietsen, van basisscholen t/m de Zernike Campus. Tot slot zijn alle voorzieningen die ik nodig heb op loop/fietsafstand te bereiken.

Buurt statistieken

Gegevens uit Hortusbuurt-Ebbingekwartier

Inwoners6.575
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Hortusbuurt-Ebbingekwartier

Woningvoorraad3.213
Gem. WOZ-waarde€ 287.000
Koopwoningen24%
Huurwoningen76%

Supermarkten

49 binnen 5 km

Ekoplaza
Nieuwe Ebbingestraat 49-51
207m
Albert Heijn
Nieuwe Ebbingestraat 73
229m
Jumbo
Beren 85
383m

Scholen

78 binnen 5 km

IKC Borgman Ebbinge
Basisonderwijs · 297 leerlingen
473m
St. Michaëlschool
Basisonderwijs · 209 leerlingen
568m
Nassauschool
Basisonderwijs · 430 leerlingen
575m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwe Boteringestraat 23B, Groningen

Welk energielabel heeft Nieuwe Boteringestraat 23B?

De woning aan Nieuwe Boteringestraat 23B in Groningen heeft energielabel A++.

Is €269.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs ligt 57% onder het buurtgemiddelde van €630.769, maar het appartement is met 55 m² ook kleiner dan het gemiddelde. De prijs per m² is niet direct te vergelijken, maar het energielabel A++ is een groot pluspunt. Het is een scherpe prijs voor een energiezuinig appartement in deze buurt.

Hoe is de buurt Hortusbuurt-Ebbingekwartier om in te wonen?

De buurt wordt gewaardeerd om de centrale ligging en de rustige, sfeervolle straten. Bewoners noemen de nabijheid van voorzieningen en het park als pluspunten. Er zijn veel studenten en jonge alleenstaanden, wat de buurt levendig maakt. Wel ligt er soms rommel op straat, zoals een bewoner opmerkt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A++, het zuinigste label. Dat betekent dat de woning zeer energiezuinig is en de stookkosten naar verwachting laag zijn. In de buurt heeft 25% van de koopwoningen label A+ of beter, dus dit appartement steekt gunstig af.

Zijn er supermarkten en scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Ekoplaza (183 m), Albert Heijn (231 m) en Jumbo (409 m). Ook basisscholen zoals IKC Borgman Ebbinge (447 m) en St. Michaëlschool (517 m) zijn dichtbij. Het voortgezet onderwijs is op 1,2 km afstand.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Dat is prima voor forenzen of studenten die met de trein reizen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt worden koopwoningen gemiddeld in 45 dagen verkocht. Dat is relatief snel, wat wijst op een actieve markt. Houd er rekening mee dat dit appartement door de scherpe prijs mogelijk ook snel weg is.

Makelaardij Van der Houwen
Geen Quicklane™
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Buurtje.nl
Ontvang gratis meldingen via onze app
Zodra een nieuwe woning verschijnt in één van de 4.500+ bronnen.

Vergelijkbare woningen in de buurt

6 woningen in de buurt Hortusbuurt-Ebbingekwartier

Bekijk aanbod
Buurtje.nl
Bekijk deze woning in de appNieuwe Boteringestraat 23B, Groningen
Bekijk