Appartement te koop: Nieuwsteeg 31, Hoorn
KopenHoornAppartementenNieuwsteeg 31

Nieuwsteeg 31

Binnenstad - Buurt 10 02, Hoorn

€ 635.000
Buurt Binnenstad - Buurt 10 02, HoornBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 170m²
73% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 129m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
36% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de historische binnenstad van Hoorn

Dit appartement aan de Nieuwsteeg ademt historie. Met 170 m² woonoppervlak verdeeld over een pand uit 1820, biedt het royale ruimte in het hart van de stad. De ligging in de Binnenstad betekent dat je de gezelligheid van winkels, restaurants en de haven letterlijk om de hoek hebt. Met een vraagprijs van €635.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar daarmee krijg je ook een woning die qua oppervlakte ver boven het gemiddelde in de buurt uitsteekt. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in de buurt ligt rond de €416.800, en het gemiddelde oppervlak is 98 m². Dit appartement is daarmee een stuk ruimer en prijziger dan wat er doorgaans wordt aangeboden. Bekijk ook het aanbod van appartementen in Hoorn voor een breder beeld.

De buurt: Binnenstad - Buurt 10 02

De Binnenstad van Hoorn is een levendige en historische buurt. Een bewoner zegt: "Heel gezellig en dichtbij alle winkels." De buurt telt ruim 1600 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. De woningvoorraad bestaat voor een groot deel uit oudere panden, wat past bij het karakter van de binnenstad. De buurt Binnenstad - Buurt 10 02 heeft een hoge omgevingsadressendichtheid, wat aangeeft dat het er stedelijk en levendig is.

Het leven in de straat

In de Nieuwsteeg woon je midden in de stad. Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Albert Heijn op 129 meter. Ook Ekoplaza is om de hoek. Voor kinderen zijn er basisscholen op loopafstand, zoals Het Ooievaarsnest en Christelijke Basisschool De Rank, beide op ongeveer 2,7 km. Het treinstation van Hoorn is tien minuten lopen. De gemeente Hoorn biedt een compleet voorzieningenniveau met restaurants, een bibliotheek en parken dichtbij.

Bron en beschikbaarheid

Op het moment van schrijven wordt de woning aangeboden via Boekweit | Olie Makelaars/taxateurs.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 635.000
Prijs per m²€ 3.735
Woonoppervlakte170m²
Perceeloppervlakte110m²
Bouwjaar1820
EnergielabelC
BuurtBinnenstad - Buurt 10 02
WijkBinnenstad
GemeenteHoorn

Locatie

Nieuwsteeg 31, Hoorn

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.5
Janny
12-12-2025
Perfrectheel

Heel gezellig en dichtbij alle winkels

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad - Buurt 10 02

Inwoners1.635
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad - Buurt 10 02

Woningvoorraad1.109
Gem. WOZ-waarde€ 306.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen67%

Supermarkten

16 binnen 5 km

Albert Heijn
Grote Noord 57-59
129m
Ekoplaza
Stationsweg 10-15
498m
Albert Heijn
Van Dedemstraat 19
717m

Scholen

13 binnen 5 km

Het Ooievaarsnest
Basisonderwijs · 137 leerlingen
2716m
Christelijke Basisschool De Rank
Basisonderwijs · 262 leerlingen
2796m
TVH Montessorischool de Flierefluiter
Basisonderwijs · 92 leerlingen
2935m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwsteeg 31, Hoorn

Welk energielabel heeft Nieuwsteeg 31?

De woning aan Nieuwsteeg 31 in Hoorn heeft energielabel C.

Is €635.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €635.000 ligt fors boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt van €416.800. Wel is dit appartement met 170 m² veel groter dan het buurtgemiddelde van 98 m². De verkoopprijzen in de buurt liggen gemiddeld rond de €524.132, dus voor een woning van deze omvang is de prijs aan de hoge kant, maar niet ongebruikelijk voor een ruim appartement in de binnenstad.

Hoe is de buurt Binnenstad in Hoorn om in te wonen?

De Binnenstad is een levendige, historische buurt met veel winkels, restaurants en voorzieningen op loopafstand. Bewoners waarderen de gezelligheid en de nabijheid van alles. De buurt heeft een stedelijk karakter met een hoge dichtheid. Er wonen veel alleenstaanden en de bevolking is gemengd qua leeftijd.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een woning van deze leeftijd. In de buurt heeft 25% van de woningen label A, 12,5% label B en 12,5% label C. De helft heeft een lager label, dus label C is relatief gunstig voor een pand uit 1820.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loop- of fietsafstand. De dichtstbijzijnde zijn Het Ooievaarsnest (2,7 km), Christelijke Basisschool De Rank (2,8 km) en TVH Montessorischool de Flierefluiter (2,9 km). Voor voortgezet onderwijs is de afstand ongeveer 1 km.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Hoorn ligt op 0,7 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Dat is handig voor reizen naar omliggende steden.

Wat voor onderhoud kun je verwachten bij een pand uit 1820?