Appartement te koop: Oosterkade 12-8, Groningen
4 uur geleden ontdekt
KopenGroningenAppartementenOosterkade 12-8

Oosterkade 12-8

Binnenstad-Oost, Groningen

€ 1.295.000
Buurt Binnenstad-Oost, GroningenBekijk buurt
Vandaag op de markt gezet
Wees er snel bij
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 191m²
120% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Binnenstad-Oost

Dit appartement aan de Oosterkade is een van de grotere in de buurt, met 191 m² woonoppervlak. Het is gebouwd in 2006 en heeft energielabel A, wat betekent dat het goed geïsoleerd is en je de stookkosten laag kunt houden. De vraagprijs van €1.295.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Groningen ligt lager, maar dit is een uitzonderlijk groot appartement.

De buurt Binnenstad-Oost

De Binnenstad-Oost is een levendige, multiculturele buurt met veel jongeren en studenten. Een bewoner zegt: 'Gezellige multiculturele buurt, jong en oud wonen hier. Gezellige buurt met veel cafeetjes en restaurants en je loopt zo het centrum in.' Een ander noemt het 'een gezellig plekje, veel leuke huisjes, goed bereikbaar.' De buurt heeft een hoge dichtheid en is zeer stedelijk, met veel voorzieningen op loopafstand. De buurt Binnenstad-Oost is populair vanwege de centrale ligging.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de AH to go op 433 meter, of bij de Jumbo op 510 meter. Ook zijn er scholen in de buurt, zoals het H.N. Werkman Stadslyceum op 476 meter en IKC Borgman Oosterpoort op 586 meter. Het treinstation ligt op 1,6 km, dus ook zonder auto ben je goed bereikbaar. De gemeente Groningen biedt een uitgebreid aanbod aan voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Verver Jet Winters Makelaars. De advertentie bevat alle belangrijke gegevens, zoals oppervlakte, bouwjaar en energielabel.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt19 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.295.000
Prijs per m²€ 6.780
Woonoppervlakte191m²
Perceeloppervlakte660m²
Bouwjaar2006
EnergielabelA
BuurtBinnenstad-Oost
WijkCentrum
GemeenteGroningen

Locatie

Oosterkade 12-8, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 12 bewoners

9.1
Ria Wiardi
10-08-2025
Gezellige multiculturele buurt

Jong en oud wonen hier. Gezellige buurt met veel cafeetjes en restaurants en je loopt zo het centrum in.

8.9
Ria Wiardi
16-07-2025
Gezellige buurt met multi culturele bewoners

Vanaf het begin woon ik hier heel graag. Jong en oud wonen hier en het is heel groen. Je loopt zo de binnenstad in en er zijn veel eettentjes in de buurt.

7.6
Ruben buurtje
25-03-2025
Cozy density

Zelf ervaar ik weinig samenhang in de buurt. Desondanks is het een gezellig plekje, veel leuke huisjes, goed bereikbaar. Alleen wat weinig groen & niet altijd even schoon.

7.3
J Bru
04-02-2025
Fijne plek in de stad

Het is een mooie locatie vlak bij de gracht en de binnenstad. Maar hier is het ook wel mee gezegd. Weinig groen, samenhorigheid en vaak vies op straat

9.6
Carmelita
29-08-2024
Heel goed

De woning waar ik nu 14 jaar woon bevalt heel goed en woon in een heel mooie buurt heel ordelijk

7.8
Frederik Guddat
22-07-2024
En plek die alles heeft

Het heeft alles. Dat hoeft niet altijd positief te zijn maar in het algemeen is het echt leuk hier!

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad-Oost

Inwoners4.400
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad-Oost

Woningvoorraad2.703
Gem. WOZ-waarde€ 254.000
Koopwoningen11%
Huurwoningen89%

Supermarkten

47 binnen 5 km

AH to go
Hanzeplein 1
433m
Jumbo
Oosterstraat 58
510m
Jumbo
Linnaeusplein 55
585m

Scholen

76 binnen 5 km

H.N. Werkman Stadslyceum voor havo, atheneum en lyceum
Voortgezet onderwijs · 1443 leerlingen
476m
IKC Borgman Oosterpoort
Basisonderwijs · 234 leerlingen
586m
Praedinius Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 774 leerlingen
600m

Veelgestelde vragen

Over Oosterkade 12-8, Groningen

Welk energielabel heeft Oosterkade 12-8?

De woning aan Oosterkade 12-8 in Groningen heeft energielabel A.

Is €1.295.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 309% boven het buurtgemiddelde van €316.955, maar dat komt doordat dit appartement met 191 m² veel groter is dan het gemiddelde van 87 m² in de buurt. De prijs per m² is ongeveer €6.780, wat hoger is dan het buurtgemiddelde van €4.113 per m². Het is een premium woning in een gewilde buurt.

Hoe is de buurt Binnenstad-Oost om in te wonen?

De buurt wordt door bewoners omschreven als gezellig, multicultureel en levendig, met veel cafeetjes en restaurants. Het is er dichtbevolkt en zeer stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 6355 adressen per km². Er wonen veel jongeren en studenten, en je loopt zo de binnenstad in. Sommigen vinden het minder groen en niet altijd even schoon.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. Je kunt relatief lage stookkosten verwachten. In de buurt heeft 38,5% van de koopwoningen energielabel A+ of beter, maar dit appartement heeft label A, wat nog steeds uitstekend is.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, zoals AH to go (433 m), Jumbo (510 m) en Albert Heijn (610 m). Ook zijn er scholen, waaronder het H.N. Werkman Stadslyceum (476 m) en IKC Borgman Oosterpoort (586 m). Het treinstation ligt op 1,6 km.

Hoeveel kamers heeft dit appartement?

De oppervlakte is 191 m², dus er is voldoende ruimte voor meerdere kamers, maar het exacte aantal is niet bekend.

Is er een tuin of balkon bij dit appartement?

De advertentie vermeldt geen tuin, balkon of terras. Het is een appartement, dus buitenruimte is mogelijk niet aanwezig. Voor specifieke informatie kun je de makelaar raadplegen.