Appartement te koop: Pieter Jacobszstraat 8E, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenPieter Jacobszstraat 8E

Pieter Jacobszstraat 8E

Nes en omgeving, Amsterdam

€ 950.000
Buurt Nes en omgeving, AmsterdamBekijk buurt
AH to go op 104m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
49% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

In het hart van de stad

Dit appartement aan de Pieter Jacobszstraat 8E in Amsterdam ademt de sfeer van de oude binnenstad. Het is een woning met karakter, gebouwd in 1905 en met een woonoppervlak van 100 m². De vraagprijs van €950.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste en de ligging. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs voor een appartementen in Amsterdam ligt lager, maar dit object is flink ruimer dan het buurtgemiddelde.

Buurt Nes e.o.

De buurt Nes e.o. is een levendig stukje Amsterdam. Op basis van één beoordeling krijgt de buurt een 8,38. Een bewoner zegt: "Heerlijk om te wonen. Alles perfect bereikbaar. In de weekenden vooral veel touristen wat het soms wat moeilijk maakt om ergens te komen." De buurt Nes e.o. telt 395 inwoners, waarvan de meeste tussen 25 en 45 jaar oud zijn. Het is een buurt met veel eenpersoonshuishoudens en weinig kinderen.

Leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen hoef je de deur niet ver voor. Om de hoek vind je een AH to go, en twee straten verder een Dirk en een SPAR. Ook een Albert Heijn is op loopafstand. Voor schoolgaande kinderen zijn er meerdere basisscholen in de buurt, zoals de St. Antoniusschool (vijf minuten lopen) en de Burght (tien minuten lopen). De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je maar kunt wensen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via DSTRCT Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 950.000
Prijs per m²€ 9.500
Woonoppervlakte100m²
Perceeloppervlakte353m²
Bouwjaar1905
EnergielabelD
BuurtNes en omgeving
WijkBurgwallen-Oude Zijde
GemeenteAmsterdam

Locatie

Pieter Jacobszstraat 8E, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.4
Max
26-11-2025
Top buurt

Heerlijk om te wonen. Alles perfect bereikbaar. In de weekenden vooral veel touristen wat het soms wat moeilijk maakt om ergens te komen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Nes en omgeving

Inwoners395
Mannen52%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Nes en omgeving

Woningvoorraad263
Gem. WOZ-waarde€ 690.000
Koopwoningen28%
Huurwoningen71%

Supermarkten

157 binnen 5 km

AH to go
Rokin 36
104m
Dirk
Warmoesstraat 157
156m
SPAR
Rokin 113
207m

Scholen

215 binnen 5 km

St. Antoniusschool
Basisonderwijs · 90 leerlingen
572m
de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
715m
De Witte Olifant
Basisonderwijs · 256 leerlingen
721m

Veelgestelde vragen

Over Pieter Jacobszstraat 8E, Amsterdam

Welk energielabel heeft Pieter Jacobszstraat 8E?

De woning aan Pieter Jacobszstraat 8E in Amsterdam heeft energielabel D.

Is €950.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €950.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€788.750) en ook boven de gemiddelde vraagprijs (€765.000). Wel is dit appartement met 100 m² aanzienlijk groter dan het buurtgemiddelde van 65 m². De prijs per m² is met €9.500 lager dan het gemiddelde van €11.488 per m² in de buurt. Het is dus een relatief scherpe prijs voor de extra ruimte.

Hoe is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het appartement ligt in het centrum van Amsterdam, op loopafstand van veel voorzieningen. Het treinstation bevindt zich op 1,5 km afstand, ongeveer vijftien minuten lopen. De buurt heeft een zeer hoge omgevingsadressendichtheid van 10.081 adressen per km², wat betekent dat alles dichtbij is. Houd er rekening mee dat de straten in het centrum druk kunnen zijn, vooral met toeristen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel van deze woning is D. Dat is gemiddeld voor een appartement uit 1905. In de buurt heeft 50% van de woningen label B en 50% label D of lager. Label D betekent dat de woning minder zuinig is dan nieuwbouw, dus je kunt hogere stookkosten verwachten.

Zijn er veel toeristen in de buurt?

Ja, dat blijkt uit de buurtreview. Een bewoner zegt: "In de weekenden vooral veel touristen wat het soms wat moeilijk maakt om ergens te komen." De buurt ligt in het centrum, vlak bij de Wallen en het Rokin, dus het is een populaire bestemming. Als je van levendigheid houdt, is dat een pluspunt; als je rust zoekt, is het misschien minder geschikt.

Hoe veilig is de buurt?

De buurt heeft een totaal aantal misdrijven van 301, wat hoog is in absolute zin. Maar het is een dichtbevolkt centrumgebied met veel winkels en horeca, dus het cijfer is niet direct vergelijkbaar met een rustige woonwijk.