Appartement te koop: Poortwacht 144, Leiderdorp
KopenLeiderdorpAppartementenPoortwacht 144

Poortwacht 144

Leyhof, Leiderdorp

€ 575.000
Buurt Leyhof, LeiderdorpBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 133m²
133m² woonoppervlakte
Hoogvliet op 56m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruim appartement in een rustige buurt

Dit appartement aan de Poortwacht in Leiderdorp voelt meteen ruim en licht. Het is gebouwd in 1997 en heeft een energielabel B, wat betekent dat het redelijk zuinig is. De woning is met 133 vierkante meter lekker groot. De vraagprijs van €575.000 is marktconform vergeleken met andere appartementen in Leiderdorp.

Buurt Leyhof: rustig en groen

De buurt Leyhof is een rustige woonwijk met veel groen. Het is een gemengde buurt: er wonen zowel gezinnen als ouderen, en de meeste woningen zijn koopwoningen. De buurt heeft een park of plantsoen op loopafstand, ideaal om even te wandelen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een stabiele, rustige wijk zien.

Dagelijkse boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Hoogvliet, die op nog geen 100 meter zit. Ook Albert Heijn en Dirk zijn op loopafstand. In de buurt zijn meerdere basisscholen, zoals 't Bolwerk en De Hobbit, beide op ongeveer 10 minuten lopen. Het Visser 't Hooft Lyceum voor voortgezet onderwijs zit op 5 minuten lopen. De gemeente Leiderdorp heeft alles wat je nodig hebt.

Aangeboden via meerdere kanalen

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Apollo Makelaardij Regio Leiden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt7 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 575.000
Prijs per m²€ 4.323
Woonoppervlakte133m²
Perceeloppervlakte790m²
Bouwjaar1997
EnergielabelB
BuurtLeyhof
WijkWijk 02
GemeenteLeiderdorp

Locatie

Poortwacht 144, Leiderdorp

Buurt statistieken

Gegevens uit Leyhof

Inwoners2.415
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Leyhof

Woningvoorraad996
Gem. WOZ-waarde€ 489.000
Koopwoningen76%
Huurwoningen24%

Supermarkten

33 binnen 5 km

Hoogvliet
Poortwacht 139
56m
Albert Heijn
Winkelhof 29
882m
Dirk
Winkelhof 58
891m

Scholen

68 binnen 5 km

Visser 't Hooft Lyceum Leiderdorp
Voortgezet onderwijs · 355 leerlingen
451m
't Bolwerk
Basisonderwijs · 181 leerlingen
662m
De Hobbit
Basisonderwijs · 217 leerlingen
662m

Veelgestelde vragen

Over Poortwacht 144, Leiderdorp

Welk energielabel heeft Poortwacht 144?

De woning aan Poortwacht 144 in Leiderdorp heeft energielabel B.

Is de vraagprijs van €575.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs van €575.000 is marktconform voor dit appartement in Leiderdorp. In de buurt Leyhof is de gemiddelde verkoopprijs van woningen €703.222, maar dat betreft vooral eengezinswoningen. Appartementen in Leiderdorp hebben een gemiddelde prijs per vierkante meter van €4.726, wat neerkomt op zo'n €628.000 voor 133 m². Deze woning is dus iets lager geprijsd, mede doordat het een appartement is.

Hoe is de buurt Leyhof om in te wonen?

Leyhof is een rustige, groene woonwijk met veel koopwoningen. Er wonen zowel gezinnen als ouderen, en de buurt heeft een laag criminaliteitscijfer. Er is een park op loopafstand en de supermarkt zit om de hoek. Het is een fijne buurt voor wie van rust houdt, maar toch dicht bij voorzieningen wil zitten.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 4,9 kilometer afstand. Dat is ongeveer 10 minuten met de auto of 20 minuten met de fiets.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisscholen 't Bolwerk en De Hobbit zitten op ongeveer 10 minuten lopen. Het Visser 't Hooft Lyceum (voortgezet onderwijs) zit op 5 minuten lopen. Ook zijn er kinderdagverblijven in de buurt.

Hoeveel supermarkten zijn er in de omgeving?

De dichtstbijzijnde supermarkt is Hoogvliet op 56 meter, dus letterlijk om de hoek. Ook Albert Heijn en Dirk zitten op ongeveer 10 minuten lopen. In totaal zijn er binnen 5 kilometer 33 supermarkten, dus je hebt ruime keuze.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is B, wat betekent dat de woning redelijk zuinig is. De isolatie en installaties zijn van een goed niveau, maar niet top. Je kunt lagere energiekosten verwachten dan bij een woning met label C of lager. In de buurt hebben alle koopwoningen label A, dus dit appartement steekt er iets minder gunstig bij af.