Appartement te huur: Prins Clausplein 111, Leeuwarden
HurenLeeuwardenAppartementenPrins Clausplein 111

Prins Clausplein 111

Rapenburg, Leeuwarden

€ 1.800 p.m.
Buurt Rapenburg, LeeuwardenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Populaire buurt voor senioren
52% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een ruim appartement in een rustige buurt

Dit appartement aan het Prins Clausplein in Leeuwarden is een fijne plek om te wonen. Met 102 vierkante meter woonoppervlakte en energielabel A is het een zuinige en comfortabele woning. De huurprijs van €1.800 per maand is marktconform voor een appartement van deze omvang in deze buurt. Bekijk ook andere appartementen in Leeuwarden.

Buurt Rapenburg

Rapenburg is een rustige buurt met veel ouderen: meer dan de helft van de inwoners is 65 jaar of ouder. Het is een groene buurt met een park of plantsoen op loopafstand. De buurt Rapenburg heeft een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,4, wat past bij het hoge aantal eenpersoonshuishoudens. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Lidl, om de hoek op vijf minuten lopen. Ook de Albert Heijn is op tien minuten lopen bereikbaar. In de buurt zijn meerdere scholen, waaronder basisschool De Princenhof op loopafstand en het Leeuwarder Lyceum voor voortgezet onderwijs, twee straten verder. De gemeente Leeuwarden biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Huispedia en op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt5 juni 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.800 p.m.
Prijs per m²€ 18 p.m.
Woonoppervlakte102m²
Bouwjaar1988
EnergielabelA
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Prins Clausplein 111, Leeuwarden

Buurt statistieken

Gegevens uit Rapenburg

Inwoners1.070
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Rapenburg

Woningvoorraad817
Gem. WOZ-waarde€ 182.000
Koopwoningen24%
Huurwoningen76%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Lidl
Willem Alexanderplein 1
566m
Albert Heijn
Schrans 121
990m
AH to go
Stationsplein 1
1371m

Scholen

55 binnen 5 km

Basisschool De Princenhof - school met de Bijbel
Basisonderwijs · 142 leerlingen
373m
ISK, school van OSG Piter Jelles
Voortgezet onderwijs · 339 leerlingen
449m
Leeuwarder Lyceum, school van OSG Piter Jelles
Voortgezet onderwijs · 764 leerlingen
451m

Veelgestelde vragen

Over Prins Clausplein 111, Leeuwarden

Welk energielabel heeft Prins Clausplein 111?

De woning aan Prins Clausplein 111 in Leeuwarden heeft energielabel A.

Is €1.800 per maand een eerlijke prijs voor dit appartement?

Ja, de prijs van €1.800 is precies het gemiddelde en de mediaan van de huurprijzen in de buurt Rapenburg. Met 102 m² en energielabel A is het een energiezuinig appartement, wat de prijs rechtvaardigt.

Hoe is de buurt Rapenburg om in te wonen?

Rapenburg is een rustige buurt met veel ouderen en een groene omgeving. Er is een park op loopafstand en de buurt heeft een lage misdaadcijfer (42 misdrijven per jaar). Het is een fijne plek voor wie van rust houdt.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Lidl op 566 meter, gevolgd door Albert Heijn op 990 meter. Ook zijn er AH to go, Jumbo en AH XL binnen 1,5 kilometer.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Leeuwarden ligt op 2,4 kilometer afstand. Dat is ongeveer 30 minuten lopen of een korte fietsrit.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Dit zorgt voor lagere stookkosten en een beter milieu.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Basisschool De Princenhof ligt op 373 meter, en het Leeuwarder Lyceum (voortgezet onderwijs) op 451 meter. Ook zijn er andere scholen zoals ISK en YnSicht in de buurt.

Huispedia
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Bekijk aanbod
Met Quicklane™ genereer je een persoonlijke reactie en mail je die direct naar de aanbieder.
Gevonden op 3 bronnen
Huispedia
Huizenbalie.nl
Bekijk
Huispedia
huispedia.nl
Bekijk
Huizenbalie.nl
funda.nl
Bekijk
Buurtje.nl
Ontvang gratis meldingen via onze app
Zodra een nieuwe woning verschijnt in één van de 4.500+ bronnen.

Vergelijkbare woningen in de gemeente

6 woningen in de gemeente Leeuwarden

Bekijk aanbod
Buurtje.nl
Bekijk deze woning in de appPrins Clausplein 111, Leeuwarden
Bekijk