Appartement te koop: Prinseneiland 50-4, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenPrinseneiland 50-4

Prinseneiland 50-4

Westelijke eilanden, Amsterdam

€ 1.790.000
Buurt Westelijke eilanden, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 275m²
63% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een ruim appartement op een van de mooiste eilanden van Amsterdam

Dit appartement op Prinseneiland ademt rust en ruimte, midden in de stad. Met 275 m² woonoppervlak is het een van de grotere appartementen in de buurt. Het is gebouwd in 1990 en heeft energielabel B, wat duidt op een redelijk zuinige woning. De vraagprijs van €1.790.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere appartementen in Amsterdam, maar de enorme oppervlakte maakt het een bijzondere vondst.

De buurt Westelijke eilanden

De buurt Westelijke eilanden is een rustige, groene oase in Amsterdam. Een bewoner zegt: "erg fijne buurt". Het is een plek waar veel eenpersoonshuishoudens wonen, maar ook gezinnen vinden er hun thuis. De sfeer is dorps, met water en historische pakhuizen om je heen.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar Ekoplaza of Albert Heijn, beide op een paar minuten lopen. Ook de Montessori Basisschool de Eilanden is om de hoek. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen, van restaurants tot parken.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Private Sales op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 1.790.000
Prijs per m²€ 6.509
Woonoppervlakte275m²
Perceeloppervlakte323m²
Bouwjaar1990
EnergielabelB
BuurtWestelijke eilanden
WijkHaarlemmerbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Prinseneiland 50-4, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.8
Chaha
06-11-2024
fijn

erg fijne buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Westelijke eilanden

Inwoners2.895
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Westelijke eilanden

Woningvoorraad1.731
Gem. WOZ-waarde€ 609.000
Koopwoningen33%
Huurwoningen67%

Supermarkten

147 binnen 5 km

Ekoplaza
Haarlemmerdijk 164
246m
Albert Heijn
Haarlemmerplein 34
262m
Albert Heijn
Haarlemmerdijk 1
387m

Scholen

203 binnen 5 km

Montessori Basisschool de Eilanden
Basisonderwijs · 241 leerlingen
232m
Vinse School
Voortgezet onderwijs · 388 leerlingen
512m
De Zeeheld
Basisonderwijs · 310 leerlingen
514m

Veelgestelde vragen

Over Prinseneiland 50-4, Amsterdam

Welk energielabel heeft Prinseneiland 50-4?

De woning aan Prinseneiland 50-4 in Amsterdam heeft energielabel B.

Is €1.790.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 39% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€1.283.333). Maar met 275 m² is het oppervlak 63% groter dan het buurtgemiddelde van 169 m². De prijs per m² is niet extreem hoog vergeleken met andere koopwoningen in de buurt. Het is een forse prijs, maar de unieke ligging en ruimte verklaren dat.

Hoe is de buurt Westelijke eilanden om in te wonen?

Het is een rustige, groene buurt met veel water en historische panden. Er wonen veel alleenstaanden, maar ook gezinnen. De enige review noemt het een 'erg fijne buurt'. Het voelt als een dorp binnen de stad, met voorzieningen als supermarkten en scholen op loopafstand.