Appartement te koop: Schoolstraat 190, Voorschoten
KopenVoorschotenAppartementenSchoolstraat 190

Schoolstraat 190

Bloemenwijk, Voorschoten

€ 339.000
Buurt Bloemenwijk, VoorschotenBekijk buurt
Dirk op 116m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
32% van de bewoners is 45-65 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement in de Bloemenwijk

Dit appartement aan de Schoolstraat 190 in Voorschoten ademt de rust van een groene, naoorlogse wijk. Met 70 vierkante meter woonoppervlak en energielabel C is het een betaalbare instap in een gewilde plaats. De vraagprijs van €339.000 is scherp, want dat ligt 52% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs per vierkante meter in de Bloemenwijk is €5.603, dus dit appartement biedt waar voor je geld. Het is een van de appartementen in Voorschoten die nu beschikbaar zijn.

De buurt Bloemenwijk

De Bloemenwijk is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen (89% van de woningvoorraad). De meeste huizen zijn voor de oorlog gebouwd, maar dit appartement uit 1958 past in het naoorlogse deel. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken: de buurt telt 1.690 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. De buurt Bloemenwijk heeft een lage stedelijkheidsgraad (2 op een schaal van 5), wat bijdraagt aan de rust.

Het leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Dirk, die naast de deur ligt op 116 meter. Ook de Hoogvliet (277 meter) en Albert Heijn (467 meter) zijn dichtbij. Kinderen kunnen naar de Gevers Deynootschool, op 261 meter lopen, of de RK Basisschool De Regenboog op 556 meter. Het treinstation is op 1,4 kilometer, goed te doen met de fiets. De gemeente Voorschoten biedt verder een restaurant op 400 meter en een park op 300 meter.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Clingendael Makelaars en Vastgoed Nederland. De prijs is marktconform voor een appartement van deze omvang in deze buurt.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt11 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 339.000
Prijs per m²€ 4.843
Woonoppervlakte70m²
Perceeloppervlakte1610m²
Bouwjaar1958
EnergielabelC
BuurtBloemenwijk
WijkWijk 00
GemeenteVoorschoten

Locatie

Schoolstraat 190, Voorschoten

Buurt statistieken

Gegevens uit Bloemenwijk

Inwoners1.690
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Bloemenwijk

Woningvoorraad706
Gem. WOZ-waarde€ 525.000
Koopwoningen88%
Huurwoningen12%

Supermarkten

26 binnen 5 km

Dirk
Koningin Julianalaan 4
116m
Hoogvliet
Veurseweg 18
277m
Aldi
Schoolstraat 6
419m

Scholen

49 binnen 5 km

Gevers Deynootschool
Basisonderwijs · 194 leerlingen
261m
Rooms Katholieke Basisschool De Regenboog
Basisonderwijs · 319 leerlingen
556m
Rooms Katholieke Basisschool Emmaus
Basisonderwijs · 255 leerlingen
677m

Veelgestelde vragen

Over Schoolstraat 190, Voorschoten

Welk energielabel heeft Schoolstraat 190?

De woning aan Schoolstraat 190 in Voorschoten heeft energielabel C.

Is €339.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de prijs is scherp. De gemiddelde vraagprijs in de Bloemenwijk is €707.600, maar dat is voor veel grotere woningen (gemiddeld 125 m²). Dit appartement is 70 m², dus de prijs per m² is ongeveer €4.843, terwijl het buurtgemiddelde €5.603 per m² is. Daarmee is dit een betaalbare optie in een dure buurt.

Hoe is de buurt Bloemenwijk om in te wonen?

De Bloemenwijk is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen en een lage stedelijkheidsgraad. Er wonen veel gezinnen en ouderen. De voorzieningen zijn dichtbij: supermarkten, scholen en een park op loopafstand. Het treinstation is op 1,4 km.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat is redelijk zuinig voor een appartement uit 1958. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label C, en 50% heeft een lager label (D of slechter). Je kunt dus verwachten dat de stookkosten meevallen, maar niet zo laag zijn als bij label A.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Gevers Deynootschool op 261 meter, gevolgd door RK Basisschool De Regenboog op 556 meter en RK Basisschool Emmaus op 677 meter. Ook zijn er kinderdagverblijven op 300 meter.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation is op 1,4 km afstand. Dat is ongeveer 17 minuten lopen of 5 minuten fietsen. Vanaf daar kun je naar Leiden, Den Haag en verder reizen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de Bloemenwijk stonden woningen gemiddeld 81 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is iets langer dan het landelijke gemiddelde, maar het kan per woning verschillen. Dit appartement is scherp geprijsd, dus de kans is groot dat het sneller gaat.

Clingendael Makelaars