Appartement te koop: Sint Jacobstraat 1C, Kampen
KopenKampenAppartementenSint Jacobstraat 1C

Sint Jacobstraat 1C

Binnenstad Kampen, Kampen

€ 230.000
Buurt Binnenstad Kampen, KampenBekijk buurt
Albert Heijn op 328m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
35% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel G
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Binnenstad

Dit appartement aan de Sint Jacobstraat in Kampen ademt historie. Het bouwjaar 1899 geeft de woning een authentiek karakter, al betekent energielabel G wel dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Met 45 m² woonoppervlak is het compact, maar de vraagprijs van €230.000 ligt fors onder het buurtgemiddelde van €461.194, een scherpe instap in de koopmarkt. Bekijk ook andere appartementen in Kampen.

Binnenstad Kampen: levendig en historisch

De buurt Binnenstad Kampen is een mix van historische panden en stedelijk leven. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner een 8,13: "Leuke buurt veel plekken snell te bereiken maar vrijdag zaterdag avond enzo beetje eng." De buurt telt ruim 5.200 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (36%) en een jonge populatie (35% is 25-45 jaar). Het is een dichtbebouwde omgeving met een omgevingsadressendichtheid van 2.274 adressen per km².

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn, om de hoek op 328 meter. Ook de Aldi is twee straten verder (647 meter). Ouders kunnen de kinderen naar de Monseigneur Zwijsen-School brengen, op vijf minuten lopen (514 meter), of naar de Openbare Daltonschool De Engelenberg (853 meter). De gemeente Kampen biedt verder een treinstation op 1,1 km afstand.

Aanbod en bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Kroon Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 230.000
Prijs per m²€ 5.111
Woonoppervlakte45m²
Perceeloppervlakte46m²
Bouwjaar1899
EnergielabelG
BuurtBinnenstad Kampen
WijkKampen
GemeenteKampen

Locatie

Sint Jacobstraat 1C, Kampen

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.1
Marieken slager
19-08-2024
Leuk

Leuke buurt veel plekken snell te bereiken maar vrijdag zaterdag avond enzo beetje eng. Met allemaal dronken mensen die schreeuwen en onze fietsen proberen te stelen, ventiel open draaien, lampjes stelen of band lek prikken, fietsen om gooien en ooit iemands auto raam in gooien. Dat allemaal en nog meer door het restaurant tegen over me. Dat tot 5 uur wel eens/vaak open blijft terwijl ik eerder vaak er uit moest om 5 en dan slecht kon slapen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad Kampen

Inwoners5.245
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad Kampen

Woningvoorraad3.364
Gem. WOZ-waarde€ 222.000
Koopwoningen43%
Huurwoningen57%

Supermarkten

12 binnen 5 km

Albert Heijn
Meeuwenweg 19
328m
Aldi
Burg. van Engelenweg 12
647m
Coop
Hendrik van Viandenstraat 50
1018m

Scholen

40 binnen 5 km

Monseigneur Zwijsen-School
Basisonderwijs · 161 leerlingen
514m
Basisschool Dr. H. Bouwmanschool
Basisonderwijs · 175 leerlingen
729m
Openbare Daltonschool De Engelenberg
Basisonderwijs · 143 leerlingen
853m

Veelgestelde vragen

Over Sint Jacobstraat 1C, Kampen

Welk energielabel heeft Sint Jacobstraat 1C?

De woning aan Sint Jacobstraat 1C in Kampen heeft energielabel G.

Is €230.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €230.000 ligt 50% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€461.194). Dat komt doordat het appartement met 45 m² aanzienlijk kleiner is dan het buurtgemiddelde van 124 m². De prijs per m² is met €5.111 wel hoger dan het buurtgemiddelde van €4.278. Het is een scherpe prijs voor een instap in de Binnenstad.

Wat betekent energielabel G voor mijn woonlasten?

Energielabel G is het laagste label en betekent dat de woning slecht geïsoleerd is. Je kunt hoge stookkosten verwachten, vooral in de winter.

Hoe veilig is de Binnenstad Kampen?

Uit de buurtdata blijkt dat er in de buurt 304 misdrijven zijn geregistreerd. Een bewoner geeft aan dat het in het weekend 's avonds onrustig kan zijn met dronken mensen en incidenten rond fietsen. Overdag is de buurt levendig en zijn veel voorzieningen snel bereikbaar.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de Binnenstad Kampen heeft veel voorzieningen op loopafstand. Binnen 1 km vind je meerdere supermarkten (Albert Heijn, Aldi), basisscholen en een park of plantsoen op 300 meter. Het treinstation ligt op 1,1 km en er zijn diverse restaurants en een bibliotheek.

Hoe is de sfeer in de Binnenstad?

De buurt heeft een historisch karakter met veel oude panden. Het is dichtbevolkt en levendig, met veel jonge mensen en eenpersoonshuishoudens. Een bewoner noemt het een leuke buurt, maar geeft aan dat het in het weekend 's nachts rumoerig kan zijn.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de Binnenstad Kampen stonden afgelopen periode 80 koopwoningen te koop met een gemiddelde verkooptijd van 39 dagen. Dat is relatief kort, wat wijst op een actieve markt. Dit appartement is met 45 m² wel kleiner dan de gemiddelde verkochte woning.