Appartement te koop: Van Spilbergenstraat 17-1, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenVan Spilbergenstraat 17-1

Van Spilbergenstraat 17-1

Orteliusbuurt-Zuid, Amsterdam

€ 399.000
Buurt Orteliusbuurt-Zuid, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Aldi op 176m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
48% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Van Spilbergenstraat 17-1

Dit appartement uit 1924 in de Orteliusbuurt-Zuid heeft een fijne, lichte indeling. Met 47 m² woonoppervlak is het compact maar slim ingedeeld. De vraagprijs van €399.000 is marktconform voor een appartementen in Amsterdam van dit formaat.

Orteliusbuurt-Zuid

De buurt Orteliusbuurt-Zuid is een rustige woonwijk met veel eenpersoonshuishoudens en jonge bewoners. Een bewoner zegt: "Veel gezellig heid", spontaan en informeel. De buurt heeft een gemiddelde score van 6,75 op basis van één beoordeling.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Aldi om de hoek (twee straten verder) of de Albert Heijn op vijf minuten lopen. OBS Corantijn en Basisschool Het Winterkoninkje zijn beide op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt verder tal van voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Mar. J. Heule Makelaardij BV.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 399.000
Prijs per m²€ 8.489
Woonoppervlakte47m²
Perceeloppervlakte91m²
Bouwjaar1924
EnergielabelC
BuurtOrteliusbuurt-Zuid
WijkHoofdweg en omgeving
GemeenteAmsterdam

Locatie

Van Spilbergenstraat 17-1, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.8
Gaia
15-04-2025
Spontaan

Veel gezellig heid

Buurt statistieken

Gegevens uit Orteliusbuurt-Zuid

Inwoners1.890
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Orteliusbuurt-Zuid

Woningvoorraad1.068
Gem. WOZ-waarde€ 469.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen74%

Supermarkten

141 binnen 5 km

Aldi
Postjesweg 97 H
176m
Albert Heijn
Postjesweg 65H
232m
Dirk
Mercatorplein 6-13
445m

Scholen

189 binnen 5 km

OBS Corantijn
Basisonderwijs · 207 leerlingen
340m
Postjes College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 33 leerlingen
464m
Joop en Willy Westerweel
Basisonderwijs · 281 leerlingen
521m

Veelgestelde vragen

Over Van Spilbergenstraat 17-1, Amsterdam

Welk energielabel heeft Van Spilbergenstraat 17-1?

De woning aan Van Spilbergenstraat 17-1 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €399.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €399.000 ligt dicht bij de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€400.000). Verkochte appartementen in de Orteliusbuurt-Zuid gingen gemiddeld voor €482.529 weg, maar die waren gemiddeld 54 m². Dit appartement is 47 m², dus de prijs per m² (€8.489) is iets hoger dan het buurtgemiddelde van €7.407. Het is een marktconforme prijs voor een woning met energielabel C in deze buurt.

Hoe is de buurt Orteliusbuurt-Zuid om in te wonen?

De buurt is rustig en heeft veel eenpersoonshuishoudens (660) en jonge bewoners tussen 25 en 45 jaar (915). Er wonen relatief weinig gezinnen met kinderen (150). De enige bewonersreview noemt het 'gezellig'. De buurt heeft een hoge stedelijkheidsgraad (omgevingsadressendichtheid 10.296), dus je woont in een drukke stadswijk.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. OBS Corantijn (340 m) en Basisschool Het Winterkoninkje (521 m) zijn beide binnen tien minuten lopen. Voor voortgezet onderwijs moet je naar school op 1,5 km afstand.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,1 km afstand, dus dat is ongeveer 25 minuten lopen.

Hoe veilig is de Orteliusbuurt-Zuid?

In de buurt zijn in totaal 94 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een stedelijke wijk. De buurt oogt rustig en de enige bewonersreview spreekt van 'gezelligheid'.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet optimaal geïsoleerd. In de buurt hebben alle koopwoningen energielabel A, dus dit appartement scoort lager dan gemiddeld. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een woning met label A.

Mar. J. Heule Makelaardij BV
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar