Appartement te huur: Vier Heemskinderendreef 6, Utrecht
HurenUtrechtAppartementenVier Heemskinderendreef 6

Vier Heemskinderendreef 6

Zamenhofdreef en omgeving, Utrecht

€ 1.850 p.m.
Buurt Zamenhofdreef en omgeving, UtrechtBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2021
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Ruim woonoppervlak van 123m²
37% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een ruim appartement in Overvecht

Dit appartement aan de Vier Heemskinderendreef is een verademing in de stad. Met 123 m² woonoppervlak is het een van de grotere huurappartementen in Utrecht. Het is gebouwd in 2021 en heeft energielabel A+++, wat betekent dat het zeer zuinig is. De huurprijs van €1.850 is aan de hoge kant, maar past bij de ruime oppervlakte en het hoge energielabel. Bekijk ook andere appartementen in Utrecht voor vergelijkbare opties.

De buurt Zamenhofdreef en omgeving

De buurt Zamenhofdreef en omgeving in Overvecht heeft een gemengd imago. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners een 6,7. Een bewoner zegt: "Overvecht is vies rommelig luidruchtig... veiligheid is dus niet top." Een andere bewoner nuanceert: "Deze buurt staat een beetje berucht... maar dit valt reuze mee. Er zijn veel gezinnen met kinderen en ouderen waardoor het al een stuk rustiger is." De buurt is zeer stedelijk met een hoge dichtheid, en er wonen veel eenpersoonshuishoudens.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je om de hoek terecht bij Hoogvliet (170 m) en AH XL (210 m). Ook Lidl (277 m) is twee straten verder. Voor schoolgaande kinderen zijn er basisscholen zoals Al Amana Zuilen (575 m) en Basisschool Cleophas Jenaplan-School (792 m) op loopafstand. Het voortgezet onderwijs is ook dichtbij, met Trajectum College (573 m) en Pouwer College (581 m) om de hoek. De gemeente Utrecht biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Stienstra op Pararius. De huurprijs ligt 32% boven het buurtgemiddelde, maar het woonoppervlak is 76% groter dan gemiddeld in de buurt.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt29 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.850 p.m.
Prijs per m²€ 15 p.m.
Woonoppervlakte123m²
Perceeloppervlakte2958m²
Bouwjaar2021
EnergielabelA+++
BuurtZamenhofdreef en omgeving
WijkOvervecht
GemeenteUtrecht

Locatie

Vier Heemskinderendreef 6, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 2 bewoners

5.9
Sarah
30-10-2025
Vreselijk

Overvecht is vies rommelig luidruchtig het likkt soms een autosport veld met hoe ze race in de nachten de ratten steken met je over het stinkt buiten en veel hangjongeren veiligheid is dus niet. Top en hygiëne is vreselijk

7.5
Clara
29-06-2024
Goed bereikbare, groene omgeving.

Deze buurt staat een beetje berucht als de onveilige buurt van Utrecht samen met Kanaleneiland. Maar, dit valt reuze mee. Er zijn veel gezinnen met kinderen en ouderen waardoor het al een stuk rustiger is. Het winkelcentrum heeft alle nodige winkels bij elkaar en is op loopafstand. Daarnaast, is deze buurt ook goed bereikbaar: je bent in 10 min met de bus in het centrum en je bent ook snel met de auto op de snelweg. Deze buurt heeft ook veel groen, parkjes, bankjes, voetbalveld, speeltuinen, etc. Deze buurt heeft dus vooral veel positieve aspecten. Maar, er zijn natuurlijk ook wat negatieve aspecten zoals het te hard rijden van veel auto’s wat soms voor erg gevaarlijke situaties zorgt, en de hoeveelheid hangjongeren die vaak tot laat in de avond nog buiten zijn.

Buurt statistieken

Gegevens uit Zamenhofdreef en omgeving

Inwoners3.990
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Zamenhofdreef en omgeving

Woningvoorraad2.450
Gem. WOZ-waarde€ 267.000
Koopwoningen23%
Huurwoningen77%

Supermarkten

61 binnen 5 km

Hoogvliet
Roelantdreef 265
170m
AH XL
Roelantdreef 41
210m
Lidl
Zamenhofdreef 121
277m

Scholen

119 binnen 5 km

Trajectum College
Voortgezet onderwijs · 401 leerlingen
573m
Al Amana Zuilen
Basisonderwijs · 358 leerlingen
575m
Pouwer College
Voortgezet onderwijs · 184 leerlingen
581m

Veelgestelde vragen

Over Vier Heemskinderendreef 6, Utrecht

Welk energielabel heeft Vier Heemskinderendreef 6?

De woning aan Vier Heemskinderendreef 6 in Utrecht heeft energielabel A+++.

Is de huurprijs van €1.850 redelijk voor dit appartement?

De huurprijs van €1.850 ligt 32% boven het gemiddelde in de buurt (€1.400). Maar het appartement is met 123 m² ook 76% groter dan het buurtgemiddelde van 70 m². Daarnaast heeft het energielabel A+++, wat zeer zuinig is. Vergeleken met andere huurwoningen in de buurt is de prijs per m² (€15,04) lager dan het buurtgemiddelde van €19,39 per m². Dus voor de ruimte en het energielabel is de prijs marktconform.

Hoe veilig is de buurt Zamenhofdreef en omgeving?

De buurt heeft een gemengd imago. Een bewoner noemt het "vies, rommelig, luidruchtig" en er zijn hangjongeren. Een andere bewoner zegt dat het "reuze meevalt" en dat er veel gezinnen en ouderen wonen. In de CBS-data zijn er 435 misdrijven geregistreerd in de buurt. Het is een zeer stedelijke omgeving, wat invloed kan hebben op de veiligheidsbeleving.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn veel voorzieningen op loopafstand. Supermarkten zoals Hoogvliet (170 m), AH XL (210 m) en Lidl (277 m) zijn om de hoek. Ook zijn er basisscholen en middelbare scholen dichtbij, zoals Trajectum College (573 m) en Al Amana Zuilen (575 m). Daarnaast zijn er parken, een bibliotheek en restaurants in de buurt.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning is goed bereikbaar. Het treinstation ligt op 2,3 km afstand, dus tien minuten lopen. De buurt heeft een hoge omgevingsadressendichtheid (4444 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel OV en voorzieningen. Met de bus ben je snel in het centrum van Utrecht.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A+++, het hoogste label. Dat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. De stookkosten zullen laag zijn, maar exacte bedragen zijn niet bekend. Het label is gunstig voor het milieu en je portemonnee.