Appartement te koop: Waldeck Pyrmontstraat 4RD, Haarlem
KopenHaarlemAppartementenWaldeck Pyrmontstraat 4RD

Waldeck Pyrmontstraat 4RD

Leidsebuurt-oost, Haarlem

€ 635.000
Buurt Leidsebuurt-oost, HaarlemBekijk buurt
Dekamarkt op 319m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
35% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in een 19e-eeuws pand

Dit appartement van 90 m² aan de Waldeck Pyrmontstraat ademt de sfeer van een vooroorlogse stadswoning. Hoge plafonds, grote ramen en authentieke details geven de woning karakter. De ligging in de Leidsebuurt-oost is rustig, maar je bent zo in het bruisende centrum van Haarlem. Met een vraagprijs van €635.000 is dit appartement aan de hoge kant vergeleken met het gemiddelde in de buurt, maar de unieke uitstraling en het formaat maken het een bijzondere optie. Bekijk ook andere appartementen in Haarlem voor een breder beeld.

Leidsebuurt-oost: een gewilde stadswijk

De Leidsebuurt-oost is een levendige wijk met een mix van jonge professionals, gezinnen en ouderen. De buurt telt ruim 2100 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 25 en 45 jaar oud. Het is een dichtbevolkte, stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand. De buurt Leidsebuurt-oost staat bekend om zijn charmante straatjes en de nabijheid van het centrum.

Dagelijks leven in de straat

Om de hoek vind je de Dekamarkt en Albert Heijn voor je dagelijkse boodschappen. Ook een Jumbo is twee straten verder. Voor kinderen is er de Openbare Basisschool De Peppelaer op loopafstand, en het Stedelijk Gymnasium Haarlem is tien minuten lopen. De gemeente Haarlem biedt een uitgebreid aanbod aan scholen en winkels.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via wbos makelaars haarlemmermeer aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 635.000
Prijs per m²€ 7.056
Woonoppervlakte90m²
Bouwjaar1890
BuurtLeidsebuurt-oost
WijkZijlwegkwartier
GemeenteHaarlem

Locatie

Waldeck Pyrmontstraat 4RD, Haarlem

Buurt statistieken

Gegevens uit Leidsebuurt-oost

Inwoners2.180
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Leidsebuurt-oost

Woningvoorraad1.062
Gem. WOZ-waarde€ 480.000
Koopwoningen67%
Huurwoningen33%

Supermarkten

46 binnen 5 km

Dekamarkt
Oranjeboomstraat 126
319m
Albert Heijn
Drossestraat 11
324m
Dekamarkt
Gedempte oude gracht 56-58
484m

Scholen

101 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Peppelaer
Basisonderwijs · 404 leerlingen
292m
Stedelijk Gymnasium Haarlem
Voortgezet onderwijs · 823 leerlingen
526m
Koorschool van het Muziekinstituut van de Kathedraal
Basisonderwijs · 45 leerlingen
579m

Veelgestelde vragen

Over Waldeck Pyrmontstraat 4RD, Haarlem

Is €635.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €635.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€585.179) en ook boven de mediaan (€525.000). Wel is dit appartement met 90 m² groter dan het gemiddelde (85 m²) en heeft het een karakteristiek bouwjaar (1890). De prijs per m² (€7.056) is iets hoger dan het buurtgemiddelde van €6.477. Of de prijs realistisch is, hangt af van de staat en de specifieke kenmerken van de woning.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

Het treinstation van Haarlem ligt op 1,8 km afstand, ongeveer 20 minuten lopen. De buurt is zeer stedelijk met een hoge omgevingsadressendichtheid, wat betekent dat veel voorzieningen op loopafstand zijn. De auto is handig voor langere afstanden, maar in de wijk zelf is parkeren mogelijk een uitdaging.

Wat voor energielabel heeft deze woning?

In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A, 33,3% label B en 33,3% label D of lager. Omdat het een appartement uit 1890 betreft, is het verstandig om bij bezichtiging te vragen naar het energielabel en de isolatie.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is Openbare Basisschool De Peppelaer op 292 meter. Het Stedelijk Gymnasium Haarlem (voortgezet onderwijs) ligt op 526 meter. Ook zijn er andere basisscholen zoals IKC De Argonauten en de Cruquiusschool binnen 600 meter.

Hoe veilig is de Leidsebuurt-oost?

In de buurt zijn in totaal 91 misdrijven geregistreerd. Dit cijfer zegt iets over de veiligheidssituatie, maar het is belangrijk om te weten dat het om een stedelijke omgeving gaat. Voor een actueel beeld kun je de politiecijfers raadplegen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

De gemiddelde verkooptijd van woningen in de Leidsebuurt-oost is 32 dagen. Dat is relatief kort, wat aangeeft dat de vraag naar woningen in deze buurt hoog is. Dit appartement is een van de drie koopwoningen die momenteel beschikbaar zijn.