Appartement te koop: Westergeest 53, Uitgeest
KopenUitgeestAppartementenWestergeest 53

Westergeest 53

Oude Dorp, Uitgeest

€ 1.200.000
Buurt Oude Dorp, UitgeestBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 186m²
142% groter dan gemiddeld in de buurt
Dekamarkt op 217m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een statig appartement in Uitgeest

Dit royale appartement aan de Westergeest 53 ademt historie. Het pand uit 1840 is met 186 m² woonoppervlak een van de grotere woningen in de buurt. De vraagprijs van €1.200.000 ligt aan de hoge kant, ook vergeleken met andere appartementen in Uitgeest.

De buurt Oude Dorp

Het Oude Dorp is de historische kern van Uitgeest, met een dorps karakter. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Klein dorpje, lekker rustig. Wel weinig te doen." De buurt telt ruim 4400 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. De meeste woningen zijn eengezinswoningen, en het merendeel is koop. De buurt Oude Dorp heeft een gemiddelde stedelijkheid.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Dekamarkt, die naast de deur ligt. Ook de Albert Heijn en Jumbo zijn om de hoek. Basisschool Binnenmeer is twee straten verder, en Openbare Basisschool De Wissel op tien minuten lopen. De gemeente Uitgeest biedt verder een restaurant op loopafstand en een park of plantsoen om de hoek.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, onder andere via Brantjes Makelaars Heemskerk op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.200.000
Prijs per m²€ 6.452
Woonoppervlakte186m²
Perceeloppervlakte660m²
Bouwjaar1840
EnergielabelA
BuurtOude Dorp
WijkUitgeest
GemeenteUitgeest

Locatie

Westergeest 53, Uitgeest

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.5
Dennis de Vries
05-11-2025
Rustige buurt

Klein dorpje, lekker rustig. Wel weinig te doen..

Buurt statistieken

Gegevens uit Oude Dorp

Inwoners4.445
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Oude Dorp

Woningvoorraad2.100
Gem. WOZ-waarde€ 405.000
Koopwoningen71%
Huurwoningen29%

Supermarkten

30 binnen 5 km

Dekamarkt
Middelweg 80
217m
Albert Heijn
Anna Van Renesseplein 1
682m
Jumbo
Melis Stokelaan 1-3
776m

Scholen

55 binnen 5 km

Basisschool Binnenmeer
Basisonderwijs · 263 leerlingen
434m
Openbare Basisschool De Wissel
Basisonderwijs · 195 leerlingen
643m
Kindcentrum Cornelis
Basisonderwijs · 244 leerlingen
880m

Veelgestelde vragen

Over Westergeest 53, Uitgeest

Welk energielabel heeft Westergeest 53?

De woning aan Westergeest 53 in Uitgeest heeft energielabel A.

Is de prijs van €1.200.000 reëel voor dit appartement?

De vraagprijs is fors hoger dan het buurtgemiddelde van €417.667, maar het appartement is met 186 m² ook veel groter dan het gemiddelde van 77 m². De prijs per m² is niet direct te vergelijken, maar het is een uniek object in de buurt.

Hoe oud is de woning en wat betekent dat voor onderhoud?

Het appartement is gebouwd in 1840, wat betekent dat het een monumentaal karakter heeft. Oudere woningen kunnen meer onderhoud vergen, maar dat hangt af van de staat. Het energielabel D is gemiddeld voor deze buurt.