Baardwijk

Baardwijk, Waalwijk

Buurt in Waalwijk

Baardwijk heeft 2.120 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.043 woningen in BaardwijkMomenteel staan er 18 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in BaardwijkOp basis van geregistreerde woningen

Baardwijk bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Waalwijk, in de wijk Waalwijk De buurt heeft een totaal oppervlakte van 64 hectare, waarvan 64 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU08670002. Het postcodegebied is 5142CB-5142WX.

Inwoners

Baardwijk telt 2.120 inwoners. Hiervan is 50,7% man en 49,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,1%). De overige leeftijden zijn 26,2% voor '25 tot 45 jaar', 22,6% voor '65 jaar of ouder', 13,4% voor '0 tot 15 jaar' en 11,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 49,3% is ongehuwd, 35,4% is gehuwd, 9,7% is gescheiden en 5,9% is verweduwd. 1.470 inwoners komen uit Nederland, 195 komen uit Europa en 460 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.045 huishoudens in Baardwijk. 43,5% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,7% huishoudens zonder kinderen en 27,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Baardwijk zijn er 1.800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €30.200, wat €7.200 (19%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €25.200, wat €5.600 (18%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Baardwijk zijn middelbaar opgeleid. 50,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 32,7% heeft VMBO of MBO 1 en 16,7% heeft HBO of WO.

Van de 2.120 inwoners heeft ongeveer 62% betaald werk, wat neerkomt op 1.314 mensen. Dit is 3% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Baardwijk ontvangt 31% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 430 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Baardwijk zijn er 1.043 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €297.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. In Baardwijk zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 49% huurwoningen en 51% koopwoningen. Van de woningen is 52% in particulier bezit, 42% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Baardwijk zijn 1950-1970 (34%) en 1925-1950 (16%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Baardwijk. De nieuwste aangeboden woning is Loeffstraat 6 door Remco Olden Lommers Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Baardwijk.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Baardwijk. De meest recentelijke woning is Balade 404 aangeboden door www.woninginzicht.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Baardwijk.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Baardwijk.

Energie

In Baardwijk zijn er 1.025 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (22%), G (20%) en A (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Baardwijk 2.660 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 1% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.080 m³ per jaar 10% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,8 km
Apotheek
1,8 km
Ziekenhuis
2,9 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
17,0 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
0,5 km
Bekijk woningen in Baardwijk

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Baardwijk

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Baardwijk heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
455Eenpersoonshuishoudens
300Huishoudens zonder kinderen
290Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€25.200 P.J.gemiddeld per inwoner18% onder landelijk gemiddelde
€30.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger19% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Baardwijk in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Waalwijk

Cijfers van wijk Waalwijk vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€454.143
gemiddeld▲ 3,8%
€400.000
mediaan▼ 8,6%
7 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.025
gemiddeld▲ 18,2%
€3.704
mediaan▲ 8,7%
-14% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
55 dagen ▼ 6,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
228
verkopen in afgelopen jaar
161 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-14%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
85 dagen ▲ 35,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
31
verhuringen in afgelopen jaar
142 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-32%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Baardwijk
1.080
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Baardwijk
2.660
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Baardwijk

Hoe ziet de woningvoorraad in Baardwijk eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 54% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat kost een koopwoning in Baardwijk?

Een koopwoning in Baardwijk werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €445.974 (€3.894 per m²). Daarmee ligt het 14% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat is de gemiddelde huur in Baardwijk?

Een huurwoning in Baardwijk kostte gemiddeld €1.424 per maand (€13 per m²). Dat is 32% onder het landelijk gemiddelde.