Beneden-Delwijnen
Gelderland›Zaltbommel›Kerkwijk›Beneden-Delwijnen

Beneden-Delwijnen, Zaltbommel

Buurt in Zaltbommel

Beneden-Delwijnen heeft 290 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 101 woningen in Beneden-DelwijnenMomenteel staan er 1 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Beneden-DelwijnenOp basis van geregistreerde woningen

Beneden-Delwijnen bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Zaltbommel, in de wijk Kerkwijk De buurt heeft een totaal oppervlakte van 36 hectare, waarvan 36 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02970202. Het postcodegebied is 5316BA-5316NM.

Inwoners

Beneden-Delwijnen telt 290 inwoners. Hiervan is 51,7% man en 48,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (24,1%). De overige leeftijden zijn 22,4% voor '25 tot 45 jaar', 22,4% voor '45 tot 65 jaar', 20,7% voor '0 tot 15 jaar' en 6,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 37,9% is ongehuwd, 55,2% is gehuwd, 5,2% is gescheiden en 3,4% is verweduwd. 270 inwoners komen uit Nederland, 15 komen uit Europa en 5 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 110 huishoudens in Beneden-Delwijnen. 18,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 40,9% huishoudens zonder kinderen en 40,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Beneden-Delwijnen zijn er 200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.400, wat €4.800 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.300, wat €5.600 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Beneden-Delwijnen zijn middelbaar opgeleid. 59,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 22,7% heeft VMBO of MBO 1 en 18,2% heeft HBO of WO.

Van de 290 inwoners heeft ongeveer 75% betaald werk, wat neerkomt op 218 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (72%), terwijl 28% als zelfstandige actief is. In Beneden-Delwijnen ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 60 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Beneden-Delwijnen zijn er 101 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €503.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 9% huurwoningen en 91% koopwoningen. Van de woningen is 91% in particulier bezit, 4% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Beneden-Delwijnen zijn 1980-1990 (21%) en 1925-1950 (17%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Beneden-Delwijnen. De nieuwste aangeboden woning is Kapelstraat 2A door Ikverkoopmijneigenhuis. Afgelopen jaar zijn er 7 woningen verkocht in Beneden-Delwijnen. Een woning werd gemiddeld in 67 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Beneden-Delwijnen was afgelopen jaar €1.092.857. Dit is 117% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €503.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.371.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Beneden-Delwijnen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Beneden-Delwijnen.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Beneden-Delwijnen.

Energie

In Beneden-Delwijnen zijn er 35 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (29%), B (20%) en G (20%). Gemiddeld verbruikt een adres in Beneden-Delwijnen 3.910 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 53% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.100 m³ per jaar 38% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Eendenkade
  • Kapelstraat
  • Gemeent
  • Maas-Waalweg
  • Delwijnsestraat
  • De Eng
  • Vluchtheuvelstraat
  • Wellseindsestraat
  • Delwijnsekade

Voorzieningen

Huisarts
2,0 km
Apotheek
2,0 km
Ziekenhuis
8,4 km
Supermarkt
2,4 km
Treinstation
8,1 km
Dagverblijf
2,0 km
Basisschool
2,0 km
Middelbare school
7,3 km
Bekijk woningen in Beneden-Delwijnen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Beneden-Delwijnen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Beneden-Delwijnen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
20Eenpersoonshuishoudens
45Huishoudens zonder kinderen
45Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.300 P.J.gemiddeld per inwoner16% onder landelijk gemiddelde
€37.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger11% onder landelijk gemiddelde
72%van de werkenden is in loondienst
28%van de werkenden is zelfstandig
75%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Beneden-Delwijnen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Kerkwijk

Cijfers van wijk Kerkwijk vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q3 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
53 dagen ▲ 99,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
135
verkopen in afgelopen jaar
177 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€317.000
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Beneden-Delwijnen
1.100
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Beneden-Delwijnen
3.910
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Beneden-Delwijnen

Welk type woningen overheerst in Beneden-Delwijnen?

Het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (67%).

Hoe duur zijn huizen in Beneden-Delwijnen?

Een koopwoning in Beneden-Delwijnen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €735.945 (€4.135 per m²).

Hoe is de bevolking van Beneden-Delwijnen samengesteld?

Buurt Beneden-Delwijnen telt 290 inwoners. Veel gezinnen: 41% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Beneden-Delwijnen?

Het woningaanbod in Beneden-Delwijnen is opvallend zuinig: 66% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.100 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Beneden-Delwijnen?

Vanuit Beneden-Delwijnen bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,4 km, een huisarts op 2,0 km, een treinstation op 8,1 km, een basisschool op 2,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen